Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

100 Bin TL ile Yapılabilecek Yatırım Önerileri

100 bin TL yatırım önerileri nelerdir? Elinizde bir miktar birikmiş sermaye varsa, bunu değerlendirmek için yatırım yapmak gerekmektedir. Enflasyon, her yıl paranızın alım gücünü düşürdüğü için paranızın alım gücünü artırmak veya en azından koruyabilmek için yatırım yapmak gerekmektedir. Elinizde yüz bin lira gibi bir birikmiş para varsa bu harika bir haber, mevcut sermayenizi yükseltmek için, yatırım yapmanız gerekecektir. Peki 100 bin TL ile ne yatırımı yapılabilir? 100 bin TL’yi en hızlı nasıl katlayabilirsiniz?

100 bin TL Sermaye İçin Yatırım Önerileri

  1. İş Makinesi Alıp Kiralayın
  2. Ev Alıp Kiralayın
  3. Faize Yatırın
  4. Altın Alın
  5. Borsaya Yatırım Yapın
  6. Dövize Yatırım Yapın
  7. Bir Market Açın

İş Makinesi Alıp Kiralayın

100 bin TL yatırım önerileri arayışında iseniz, iş makineleri ciddi anlamda kar elde etmenizi sağlayabilir. İş makineleri, pahalı araçlar olduğundan çok yüksek rakamlara alınıp kiralanmaktadır. Bu nedenle bir iş makinesi alıp kiralamaya ne dersin? İş makinelerinin ortalama günlük kirası değerinin yüzde 0,3’ü kadardır. Yani 100 bin liraya aldığınız bir iş makinesini günde 300 liraya kiralayabilir ve ciddi anlamda güzel bir gelir elde edebilirsiniz. 

Ev Alıp Kiralayın

Ev almak gibisi var mı dediğinizi duyar gibiyim. Konutların kira getirisi düşüktür, ancak asla gelir kaybına uğramayacağınız bir yatırım türüdür. Bugün bir konut satın aldığınız zaman aylık ortalama konut değerinin yüzde 0,6’sı kadar kira getirisi elde edersiniz. Yani 100 bin liralık konut için ayda ortalama 600 TL kira talep edebilirsiniz. Bu şekilde hem garanti bir yatırım yapmış olur hem de bir konuta sahip olmuş olursunuz.

Faize Yatırın

Paranızı faize yatırarak yıllık bazda ciddi getiriler elde edebilirsiniz. 100 bin liranın yıllık faiz getirisi yaklaşık 15 bin lira civarındadır. 100 bin lirayı faize yatırarak yıllık bazda 10 bin lira ile 15 bin lira arası faiz geliri elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz faiz gelirini daha önceden bildiğiniz ve faiz gelirini kesin olarak alacağınızı bildiğiniz için risksiz bir yatırım aracıdır. 

Altın Alın

100 bin TL yatırım önerileri listemizde yer alan altın, yıllık bazda oldukça yüksek getiriler elde etmenizi sağlayabilecek bir yatırım aracıdır. Altın, dünya piyasalarındaki gerginlikten beslendiği için, küresel piyasalarda ticaret savaşları ve sağlık sistemi krizlerinde ciddi anlamda yükseliş sergileyebilmektedir. 2019 yılında 100 bin lira sermayeyi altında değerlendirmeye karar veren birisi sadece 1 yılda 33 bin lira kazanmıştır.

Borsaya Yatırın

Borsa, dünyadaki en kazançlı yatırım araçlarından birisidir. Gelecek gördüğünüz şirketlere yatırım yaparak şirketlerin ortağı olabilir ve şirket büyüdükçe elde ettiği kardan pay alabilirsiniz. 2019 yılında 100 bin lira ile borsa yatırımı yapan bir birey, sadece bir yılda 29 bin lira kazanmış ve parasını 100 bin liradan 129 bin liraya kadar çıkarmıştır.

Dövize Yatırım Yapın

Döviz Türkiye’de yapılabilecek en kazançlı yatırım araçlarından biridir ve 100 bin TL yatırım önerileri arayanlar için ideal bir yatırım aracıdır. 100 bin lira sermayenizi dövizde değerlendirmeye karar vermeniz halinde TL değer kaybettikçe para kazanırsınız. 2019 yılında 100.000 TL ile dolar alan birisi sadece bir yılda 11 bin TL kazanırken, 2020 yılında ise kazançlarını 46 bin TL’ye kadar çıkarmıştır.

Bir Market Açın

Küçük bir market ile çok büyük paralar kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Açacağınız ufak bir market ile günde yaklaşık 400 TL kar elde edebilirsiniz. Mahalle arası açılan mini marketler günde 2000 lira ciro yapıp günde yaklaşık 250 lira kazanırken, daha büyük işletmelerin günlük cirosu 5-6 bin TL ve günlük karı da yaklaşık 600 TL civarındadır. Siz de küçük bir market açarak çok büyük paralar açabilirsiniz. 

Bu içeriği de inceleyebilirsiniz: Al Sat Yapmak Nedir? Nasıl Para Kazanılır?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar