Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

AktifBank Ödeme Talimatı Vermek

AktifBank ödeme talimatı vermek isteyenler; saat ve gün kısıtlaması olmadan 2021 yılında ilgili talimatı oluşturabilmektedir. AktifBank ödeme talimatı vermek için telefon bankacılığı ve internet şubesi kullanılabilmektedir.

İnternet Bankacılığı İle AktifBank Ödeme Talimatı Verme İşlemi Nasıl Yapılır?

AktifBank internet şubesinden ödeme talimatı verebilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

 • https://www.aktifbank.com.tr adresine giriş yapılmalıdır.
 • Ana sayfada internet şubesine giriş butonu bulunmaktadır. Bireysel müşterilerin bireysel ve kurumsal müşterilerin de kurumsal butonuna tıklaması gerekmektedir. Ardından internet şubesine giriş yapabilmek için T.C. kimlik numarasının veya müşteri numarasının yazılması ve sonrasında internet bankacılığı şifresinin yazılması gereklidir.
 • Bireysel internet şubesine giriş yapanların sayfalarında işlem listesi yer almaktadır. Hesaplarım, kartlarım, yatırım işlemleri, para transferleri, ödemeler, kredi ve diğer olmak üzere 7 menü bulunmaktadır.
 • Kredi kartı için otomatik ödeme talimatı verecek olanların kartlarım menüsüne giriş yapması gereklidir. Ardından sırası ile kredi kartları, kart bilgileri ve hesaptan otomatik ödeme talimatı başlıklarına tıklamalılardır. İlgili kredi kartı için talimat oluşturulmaktadır.
 • Fatura ödemeleri için AktifBank ödeme talimatı vermek isteyenlerin ödemeler menüsüne girmeleri gereklidir. Sonrasında fatura ödemeleri başlığına tıklamalılardır. İkinci sırada otomatik ödeme talimatı çıkmaktadır. İşlemi buradan tamamlayabilmektedirler.

Müşteri İletişim Merkezi Aracılığı İle AktifBank Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Telefon bankacılığından AktifBank ödeme talimatı oluşturmak için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Yurt içinden 0850 724 30 50 ve yurt dışından +90 850 724 30 50 numaralı telefonlar aranmalıdır.
 • Telefon bankacılığında sesli yanıt sistemi bulunmaktadır. Bu yüzden yapılmak istenen işlemin gerçekleştirilebilmesi için söylenmesi yeterlidir.
 • Müşteri temsilcisine bağlanarak ödeme talimatı verilmek isteniyor ise; kısa bir ses kaydının ardından sayılan işlem menüsünün dinlenmesi gereklidir. Yapılacak işleme göre müşteri temsilcisine bağlanma yöntemi de değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekir ise; şifre işlemlerini müşteri temsilcisi ile gerçekleştirmek isteyenlerin önce 1’i ve sonra 0’ı tuşlaması gerekmektedir. Ancak bankacılık işlemleri için yani ödeme talimatı vermek için önce 3’ün ve sonra 0’ın tuşlanması gerekmektedir.
 • Müşteri temsilcisine bağlanıldığında otomatik ödeme talimatı vermek istendiğinin söylenmesi yeterlidir. Gerekli yönlendirmeleri müşteri temsilcisi yapmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı Verilebilecek Olan Fatura Türleri Hangileridir?

Ödeme talimatı verilebilecek fatura çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 • Anlaşmalı olan dağıtım kanalları aracılığı ile doğalgaz faturaları için otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.
 • Su faturaları için talimat verilebilmektedir.
 • 9 farklı dağıtım kanalı üzerinden kullanılan elektrik için ödeme talimatı verilebilmektedir.
 • Telekomünikasyon ödemeleri otomatik ödenebilmektedir.

AktifBank Ödeme Talimatı Verme İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

AktifBank otomatik ödeme talimatı için dikkat edilecek en önemli nokta; bu işlem için herhangi bir ek masraf alınmamasıdır. AktifBank ödeme talimatı vermek isteyenler kredi kartları, faturaları ve Passolig kartları için talimat verebilmektedirler.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar