Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Akü Bayiliği Nasıl Alınır? Akü Dükkanı Kazançlı Mı?

Akü bayiliği nasıl alınır? Akü bayiliği almak istiyorum diyenler için akü dükkanı açmak kazançlı mı? Nasıl satış yapılır? Detayları anlattık.

Türkiye’de hemen hemen her ilde çokça motorlu taşıt bulunmaktadır, hatta bazı ailelerde iki veya daha fazla motorlu taşıt mevcut. Bu araçların birçoğunun içerisinde akü kullanılıyor. Bununla birlikte kırsal alanlarda kullanılan güneş enerjisi ile elde edilen elektriğin depolanması için de bir akü olmazsa olmazdır. Bunlara baktığımızda akünün satış alanı geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bunun yanında akülerin ömürlük kullanıma sahip olmadığını da işin içine katarsak satış için bir süreklilik var demektir.

Akü Satış Dükkanını Nereye Açmalıyız?

Akü satış dükkânı Açmak için en uygun yerlerin başında oto sanayiler geliyor. Oto Sanayiler bu iş için oldukça büyük bir satış getirisine sahip demektir yani eğer bir akü satış dükkânı açacaksanız oto sanayiler bu iş yeri için biçilmiş kaftan gibidir.

Bunun yanı sıra şehirde merkezi bir yerde açılabilecek bir dükkân, reklama bile ihtiyaç duymadan satış sağlayabilirsiniz. Kazancımızı arttırmanın bir diğer yolu ise internette alışveriş siteleridir. Ürünlerinizi güzel bir şekilde tanıtım ürünü görsellerini koyup satışa çıkarmaktır. Burada sizi etkileyecek olan kargo ücretidir.

Bir kargo firması ile anlaşma sağlayıp ürünleri alıcılara ticaret ödemeden ulaştırabilir ya da kargo ücretini alıcıya yansıtabilirsiniz. Ancak alışveriş yapan insanlara baktığımızda çoğunluk ücretsiz kargoları tercih ediyor bunu da göz bulundurmanızda fayda var.

Önerilen İçerik: Bülent Börekçilik Bayilik Nasıl Alınır? Fiyatları Nasıl?

Akü Satış Dükkanı Nasıl Olmalı?

Akü satışı yapmak için 25 metre kare bir alan yeterli olacaktır. Bunun metrekaresini depo olarak ayırmanız gerek ki ürünleriniz fazlalarını orada muhafaza edebilesiniz içerisine aküleri sergileyebilmek için güzel platformlar olmalı bu bir raf düzeninde de olabilir ve ürünlerinizi kalitesine göre gruplara ayırarak yerleştirmelisiniz ki alıcının bütçesine göre yönlendirmede kolaylık sağlar.

Akü Fiyatları Ne Kadar?

Akü fiyatları 300 ile 800 lira arasında değişkenlik gösteriyor. Bu fiyat akünün özellikleri belirliyor. Bulunduğunuz şehirde akü satan tek dükkân sizseniz eğer, işiniz kolay olacaktır ancak rakipleriniz varsa satışın gerçekleşmesi biraz daha zor olacaktır. Müşterinin size gelmesi için sebepleri olmalı bu sizin güler yüzlü almanız, tanınmış almanız veya diğer satıcılardan daha düşük fiyata satmanız gibi sebepler çoğaltılabilir.

Akü Bayiliği Nasıl Alınır?

Akü bayiliği veren firmalar için en bilindik akü markaları olan Mutlu Akü, İnci Akü, Varta Akü gibi markalara doğrudan ulaşıp, dükkanınız hakkında detaylı bilgileri ilettiğinizde eğer bölgede farklı bir bayileri yoksa sizi değerlendirmeye alıp olumlu olumsuz dönüş sağlıyorlar.

Bunların dışında yine motorlu taşıtlar için akü bayiliği veren diğer markalara da iletişim kanallarından ulaşırsanız, bayilik koşullarını ve çalışma prensiplerini daha net olarak öğrenebilirsiniz.

Hangi Markalar Akü Bayiliği Veriyor?

Akü bayiliği almak istiyorum diyenler için Türkiye’nin yaygın olarak bayilik ağı olan ve bayilik sistemi ile çalışan akü markaları alttaki gibidir,

 • Mutlu Akü
 • İnci Akü
 • Varta
 • Motech Akü
 • Esan Akü
 • Erdil Akü
 • Bosch
 • Acdelco
 • Orbus
 • Yuasa
 • Skyrich
 • Halk Akü
 • Hugel
 • Povver

Bu markaların dışında da diğer akü markalarına internet sitelerinden iletişim kanallarından iletişime geçip akü bayiliği şartlarını, bayilik nasıl alınır gibi soruları daha net cevaplarla öğrenebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar