Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Amazon FBA İle Dolar Kazanmak

Amazon FBA İle Dolar Kazanmak

E-ticaret yöntemini daha da kolay hale getiren sistemin adı Amazon FBA’dir diyebiliriz. Siz de Amazon FBA üzerinden satış yaparak dolar kazanabilirsiniz. Amazon FBA ile dolar kazanmak mümkün.

Yazımıza Amazon nedir konusu ile başlamak daha doğru olacaktır. Amazon, Dünya’nın en büyük e-ticaret sitesidir. Amazon, hem alıcılar hem da satıcılar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sizler de alışverişinizi Amazon’dan yaparak veya satışlarınızı Amazon’dan gerçekleştirerek büyük kolaylıklara sahip olabilirsiniz.

Amazon’un sistemi sayesinde üretimini yaptığınız ürünleri veya başka ülkelerden satın aldığınız ürünleri satışa hazır durumda tutmak amacıyla Amazon’un depolarına gönderebilirsiniz. Amazon’un sisteminin böyle olmasının başlıca iki faydası bulunmaktadır. Birinci faydası, sizin depolama gibi bir probleminizin olmamasıdır. İkinci faydası ise kargolama probleminizin olmamasıdır. Depolama ve kargolama işlemlerini Amazon yapmaktadır.

Amazon FBA ile Dolar Kazanmak

Genel anlamıyla Amazon’dan bahsettikten sonra gelelim Amazon FBA ile nasıl dolar kazanılır sorusuna. Amazon FBA, çok geniş kapsamlı bir e-ticaret yöntemidir. Biz size en yalın anlatımı ile bilgiler vereceğiz. Amazon’da satış yapabilmeniz için, Amazon’da hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bu sebeple ilk önce Amazon’da hesabınızı oluşturun.

Bireysel Hesap mı Profesyonel Hesap mı?

Amazon’da satış yapabilmek için ilk öncelikle hesabınızın bulunması gerektiğini söylemiştik. Amazon’da satış yapmak istiyorsanız ve hesap açacaksanız iki hesap türü bulunmaktadır. Bu hesaplar bireysel ve profesyonel hesaplardır. Bireysel hesap açacaksanız herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak bireysel hesaba, 40 üründen fazla satışa ürün koyamıyorsunuz. Bireysel satışta, Amazon sattığınız ürünler üzerinden komisyon almaktadır. Buna ek olarak bireysel hesapla profesyonel hesap kıyaslandığında ise bireysel hesabın komisyon ücretleri, profesyonel hesabın komisyon ücretlerine göre daha yüksektir.

Profesyonel hesap kurmak istiyorsanız aylık 39.99 Dolar gideriniz olacaktır. Ticari hacmi büyük şirketler için bu tutarı ödemek kolay olabilir. Ancak satış yapmaya yeni başlayacak hesaplar için bu tutar biraz fazla olabilmektedir.

Depolama ve Kargo Sorunu

FBA programı ile depolama ve kargo gibi iki önemli sorun ortadan kalmaktadır. Amazon FBA satış avantajları nelerdir diye soracak olursanız depolama ve kargo işlemlerini Amazon’un yapması çok büyük avantajlardır. Bu yöntemle para ve zamandan ciddi tasarruf yapmış olabilirsiniz.

Bu avantajlar ile birlikte Amazon, satıcıların omuzlarındaki yükü hafifletmeye çalışmıştır. Omuzlarındaki yük hafifleyen satıcılar, tüm enerji ve paralarını şirketlerini büyütmeye harcayabilecektir.

Amazon FBA Süreci Nasıl İşlemektedir?

Amazon’un bu kadar avantajını öğrendikten sonra şirket sahibi olmanın hiç zor olmadığını görmüş olduk. Amazon FBA süreci nasıl işlemektedir sorusunu da yanıtlayarak, süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.

1) Amazon FBA işlemlerinde ilk önce ürünlerinizi Amazon’un deposu olan Fullfilment Centers isimli depoya gönderiyorsunuz.

2) Ürünleriniz depoda belli niteliklere göre sıralanmaktadır.

3) Ürününüz depoda sıralandıktan sonra da satışa hazır halde bulunmaktadır. Ürününüze gelen siparişleri de Amazon sizin yerinize halletmektedir, kargolamaktadır.

4) Amazon tüm kargo işlemlerinin ardından kendi komisyonunu alarak, paranızı hesabınıza yatırmaktadır.

Amazon’un bu kadar kolay mantıkla çalışabilmesi sebebiyle binlerce kişi şirket sahibidir diyebiliriz. Siz de hayallerine ulaşmak istiyorsanız, Amazon FBA sizin için doğru bir karar olabilir.

Amazon FBA’deki Satış Yöntemleri

Amazon FBA ile gerçekleştirebileceğiniz üç çeşit satış yöntemi bulunmaktadır;

Dropshipping Yöntemi: Bu yöntem en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Toptancıdan veya herhangi bir mağazadan ucuza aldığınız ürünleri, Amazon depolarına göndererek satış yapabilirsiniz.

Droshipping yönteminin bu kadar fazla tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Satış yapmaktaki en büyük zorluklardan bir tanesi de malın üretimidir. Malı üretilmiş olarak almak sizi bu yükten kurtarmaktadır. Amazon FBA’nin de bu malların depolanma ve kargo işlemlerini de halletmesi ile birlikte yerinizden kalkmadan satış yapabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Özel Etiket: Amazon FBA’de satış yapabileceğiniz bir diğer yöntem de özel etiket yöntemidir. Bu yöntemler Pazar araştırması, logo gibi işlemlerinizi de hallettikten sonra kendi ürünlerinizi satma fırsatı sunmaktadır. Bu yöntemin tercih edilmesinin bir nedeni de insanların markalarını dünyaya tanıtma çabasıdır. İnsanlar markalarını Amazon referansı ile dünyaya tanıtmaktadır

Wholesale: Satışa sunacağınız ürünleri toptan ucuza satın alarak, Amazon’da daha pahalı fiyata satışa sunma yönteminin adı ise Whosale yöntemidir. Amazon FBA’de gerçekleştirilebilecek satış yöntemleri konusunu da okuduktan sonra Amazon FBA ile para kazanabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar