Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Anadolu Bank Ödeme Talimatı Verme

Anadolu Bank ödeme talimatı verme işleminin 2021 yılında haftanın 7 günü ve 24 saat mobil bankacılık üzerinden mümkün olmaktadır. Anadolu Bank ödeme talimatı vermek için Anadolu Bank şubeleri ve internet şubesi kullanılabilmektedir. Kredi kartı borçları, fatura ödemeleri ve vergi borcu ödemeleri için otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Anadolu Bank Ödeme Talimatı Verme İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Anadolu Bank otomatik ödeme talimatı için dikkat edilecekler aşağıda verilmiştir:

 • Anadolu Bank ödeme talimatı verme işlemi eğer şube üzerinden yapılacak ise; en son faturanın aslı veya fotokopisi ile beraber şubeye gidilmesi gereklidir.
 • Süreç içerisinde fatura ödemeleri eğer başka bir kanal üzerinden yapılmış ise bunun bankaya bildirilmesi gereklidir.
 • Aynı faturalar için başka bir bankadan ödeme talimatı verilmiş ise bunun iptal ettirilmesi gereklidir.
 • Anadolu Bank’tan otomatik ödeme talimatı verilebilmesi için şubesinin olduğu bir şehirde yaşanıyor olunması ve anlaşmalı kurumlardan hizmet alınıyor olması gereklidir.
 • Yeni talimat oluşturanların faturalarının son ödeme tarihi yaklaştığında bankayı arayarak borç kaydının bankaya ulaşıp ulaşmadığının kontrolünü yapması gerekmektedir.
 • Hangi hesap üzerinden ödeme yapılması için talimat verilir ise; faturalar da o hesaptan ödenir. Dolayısı ile birden fazla hesabı olanların talimat verecekleri hesabı buna göre seçmesi gereklidir.
 • Hesapta fatura tutarlarını karşılayacak kadar bakiye olmaması durumunda kredili mevduat hesabı üzerinden faturalar ödenmektedir.

Anadolu Bank Ödeme Talimatı Verilebilecek Faturalar Hangileridir?

Anadolu Bank otomatik ödeme talimatı verilebilecek faturalar aşağıda belirtilmiştir:

 • 12 farklı dağıtım kanalı üzerinden kullanılan elektrik için çıkan faturaların talimatı oluşturulabilmektedir.
 • Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Superonline, Avea, TTNET ve Turknet gibi telefon ve internet faturalarının ödemeleri için talimat verilebilmektedir.
 • ISKI, IZSU, ADASU, İSU ve DESU için otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.
 • Doğalgaz faturası; İGDAŞ, ESGAZ, AGDAŞ, Kayseri Gaz ve KENTGAZ üzerinden alınıyor ise ödeme talimatı verilebilmektedir.
 • Turksat Kablolu TV ve Digiturk için TV yayını fatura ödemeleri otomatik ödeme yapılabilecek faturalara dahillerdir.

Anadolu Bank Vergi Otomatik Ödeme Talimat İşlemleri Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank vergi ödeme talimatları; vergi borcu ödemesi yapacak olanların düzenli ödemelerini daha kolay yapabilmeleri için verilen bir hizmettir. İnternet bankacılığı veya Anadolu Bank şubeleri üzerinden vergi ödeme talimatları verilebilmektedir. Vergi türlerine göre her verginin bir kodu vardır ve talimatlar bu kodlara göre oluşturulmalıdır. Örnek vermek gerekir ise; yıllık gelir vergisinin kodu 1, motorlu taşıtlar vergisi için 9034, damga vergisinin 40 ve kurumlar vergisinin 10’dur.

Anadolu Bank Ödeme Talimatı Verme İşleminin Avantajı Nedir?

Anadolu Bank ödeme talimatı vermenin yararlarına bakıldığında; faturaların ödeme tarihlerinin kontrol edilmesine gerek bırakmamaktadır. Anadolu Bank ödeme talimatı vermiş olanların, ödeme işlemleri için şubede sıra beklemesine gerek kalmamaktadır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar