Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Araba Kiralayarak Nasıl Para Kazanılır?

Araba kiralayarak nasıl para kazanılır? 2021 Araç kiralama için rent a car açmadan para kazanmak mümkün mü? Para kazanma rehberi yazımızda..

Para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Hemen hemen her türlü eylemden para kazanılabilir. Yeter ki girişimcilik ruhu içinizde olsun. Gerisi sadece basit teferruatlardan oluşmaktadır. Ancak daha önce hiç araba kiralayarak para kazanma konusunu düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz ve bu nedenle bu yazıdan bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin, gerçekten de araç kiralayarak para kazanılıyor mu bir göz atalım.

Yurtdışından Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Araç Kiralayarak Para Kazanma

Araba kiralayarak para kazanmanın temelde 2 yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki, işi biraz profesyonel bir kimlikle yapmaktır. Diğer yol ise tamamen amatör bir şekilde araç kiralamaktır. Her iki yöntemin de kendisine ait kazançları ve kayıpları bulunmaktadır. Özellikle de amatör olarak araç kiralamanın kazançları daha fazla olsa da riskleri yüksektir. Gelin başlıklar halinde bu iki yol üzerinden nasıl para kazanılır, ne kadar kazanılır, avantajları ve riskleri nedir bir göz atalım. 

Eğer gerçekten de bu işi profesyonel yollarla halletmek istiyorsanız o halde aylık 30 bin Türk lirası gibi ciddi rakamlar da elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece güçlü bir araç filosu oluşturmak ve bu filoyu sigorta kapsamında sürekli güvence altında tutmaktır. Sonuçta müşterilerinizin ne yapacağını bilemezsiniz değil mi? 

Araçlar kendinize ait olabileceği gibi başkalarının da araçlarını kiralayabilirsiniz. Zira araçları komisyonla kiralama yapabilir ya da araç sahiplerine aylık belirli bir miktar vererek de kiralama yapabilirsiniz. Her iki yöntemde de dikkat edilmesi gereken şey, araçların sigorta kapsamında olmasıdır. Sigortalarına dikkat edilen araçlar, sizlere kayıptan ziyade kazanç getirir. Diğer türlü ise kazanç elde etmek isterken büyük kayıplara neden olabilirsiniz. 

Rent a car şirketini resmi bir şirket olarak da açabilir, eşe dosta kiralayarak da halledebilirsiniz. Özellikle de geniş bir çevreye sahipseniz, araçları bu sayede sürekli olarak kiralayabilirsiniz. 

Amatör Olarak Araç Kiralama

Eğer sadece 1 tane aracınız varsa ve kullanmıyorsanız o halde bu aracı eşe dosta satabilir ya da araç kiralayan şirketlere devredebilirsiniz. Bu sayede araçlarınız bir ay gibi süre garajda yatmaktansa size pasif kazanç sağlar. 

Eşe dosta araç kiralamak gibi internet üzerinden de müşteri bulabilirsiniz. Ancak bu konuda kazanç yüksekken risk de yüksektir. Kira sözleşmesi imzalatmalı ve araçlarda mutlaka kişisel hiçbir şey bırakmamalısınız. Araçların düzenli olarak bakımını yapmalı ve her kiralama sonrası aracı dikkatli bir şekilde kontrol etmelisiniz. 

Araç Kiralayarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu konuda herhangi bir sınır yoktur. Binlerce lirayı günde de kazanabilirsiniz ayda da. Yapmanız gereken sadece iyi bir isim oluşturmak ve tanıtımı iyi yapmaktır. İsterseniz bir web sitesi açarak reklam da verebilirsiniz. Günümüzde bu tarz şirketlerin sayısı da bir hayli artmıştır. Bu şirketleri yakından inceleyerek nasıl işlediklerini görebilirsiniz.

Bu tarz şirketler genelde şu prensiple iş yaparlar: Başkalarından araç alarak ya da pazardan araç satın alarak bir filo oluştururlar. Bu filoyu, iyi bir şirket imajı altında kiralamaya başlarlar. Ancak bu sırada tanıtım için de gerekli bütçe ayrılmalıdır. Ek olarak bu araçları kiralayacağınız şirketi, havalimanı gibi araç kiralamanın yüksek oranda olduğu yerlerde açabilirsiniz. 

Amatör olarak araç kiralamak ise sizlere pasif olarak idare edebileceğiniz kadar kazanç sağlar. Bu yöntemi, birçok girişimcilik heveslisi kullanmaktadır. Ancak riskler çok fazladır. Zira haklarınızı savunabileceğiniz dayanaklar, bir şirketle kıyaslanamayacak kadar azdır. Bu durumda yaşanacak kazalarda ve diğer ortaya çıkabilecek sorunlarda, kazanabileceğinizin daha fazlasını kaybedebilirsiniz. Sonuçta hangi işten kayıp riski yok ki?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar