Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Banabi Bayilik Veriyor Mu? Franchise Bedeli ve Bayilik Başvurusu

Banabi bayilik veriyor mu? Banabi bayilik başvurusu nasıl yapılır ve franchise ücreti ne kadar? Bayilerin 2021 aylık ortalama kazancı ne kadardır? Yemeksepeti banabi bayiliği hakkında 2021 güncel ve detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Banabi Nedir?

Banabi, 2001 yılında kurulan ve bugün 20 milyon üzerinden kullanıcıya sahip olan Yemeksepeti’nin 2019 Nisan ayında hayatına başlayan sanal market projesidir.

İlk olarak Getir markası ile birlikte hayatımıza giren kapıya kadar market alışverişi ihtiyaçlarını getirme amacıyla kullandığımız sanal market uygulamaları arasında yerini alan Banabi, Yemek Sepeti altyapısı ile güçlü bir şekilde hayatına başlamıştır. Bugün ise Getir ile birlikte en yaygın olarak kullanılan uygulamalardan biri haline gelmiştir.

Özellikle pandemi döneminde evden çıkmadan akıllı telefonlar üzerinden çeşitli market ihtiyaçlarını sipariş etmek ve bu alışkanlığı kazanma sonucunda oldukça fazla kullanıcı sayısına erişen Banabi, farklı kampanyaları ve hızlı sipariş ile anında teslimat opsiyonuyla birçok kullanıcı için şu sıralar vazgeçilmez uygulamalar arasına girmiştir.

Yemek Sepeti’nin uygulaması indirildiğinde aynı zamanda Banabi’de kullanılabilmekte. Bu açıdan yeni müşterilere erişmekte de Getir’in yaşadığı büyüme hedefi sorununu çok kolay bir biçimde çözmüştür.

Banabi Bayilik Veriyor Mu?

Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın, Banabi markasının 2020 yılı için franchise vermediğini kendi Twitter hesabından aşağıda da görebileceğiniz üzere “Bazı mecralarda ‘banabi’ markasıyla franchise vereceğini iddia eden bir takım insanlar türemiştir. ‘Banabi’ olarak franchise vermemekteyiz, satış noktalarımızı kendimiz açıyoruz. Sakın itibar etmeyin.” şeklinde bir açıklaması mevcut.

Banabi bayilik ve franchise sürecinde direkt Yemek Sepeti’ne ulaşara bayilik hakkında net bilgiyi teyit edebilirsiniz.

Ancak Yemek Sepeti çatısı altında faaliyet gösteren Banabi markası dışında, Banabi E-Ticaret A.Ş çatısı altında bulunan farklı bir girişim daha mevcut. Bu marka bayilik vermekte ve bayilik başvurularını banabi.com.tr üzerinden almakta. 

 

Banabi Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banabi E-Ticaret A.Ş’ye ait Banabi markasına bayilik sistemine başvuru yapabilmek için altta verdiğimiz link üzerinden franchise başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak yineleyelim bu başvuru Yemek Sepeti’ne ait Banabi’ye değil Banabi E-Ticaret A.Ş’ye ait banabi markasına yapılıyor.

Bayilik Başvurusu İçin: http://banabibayilikbasvuru.banabi.com.tr/

Banabi Bayilik Şartları Nelerdir?

 • Banabi bayilik başvurusu için öncelikli olarak 100 bin dolarlık bir yatırım bekleniyor.
 • Depo, kurulum ve diğer masraflar için gerekli olan bu yatırım tutarı görüşmeler sonrası 500 bin TL’ye kadar inebiliyor şeklinde yorumlar da bulunuyor.
 • Sermayenize göre ve bayilik açmak istediğiniz bölgedeki depo alanı ve kurye ağına göre yatırım tutarı artış da gösterebiliyor.
 • Daha önce benzer sektörde bir girişimde bulunmanız bayilik başvurusu sırasında sizi bir adım öne çıkartabilir.
 • Banabi bayilik ağına girmek için Banabi’nin hizmet verdiği şehirlerde bulunmanız gereklidir.
 • Başvuru öncesi bayilik ücretini teminat olarak banka hesabınızda göstermeniz gereklidir.

Banabi Bayiliği Nasıl Çalışır?

Banabi bayilik başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından en az 1000 metrekarelik bir depo kiralamnız gereklidir.

 • Deponuza belirli ürünler gönderilir ve bu ürünleri hızlıca servise çıkarabilecek şekilde dizmeniz gereklidir.
 • Normal bir market gibi ürünleri sıralı olarak koymalısınız.
 • Yeni bir sipariş geldiğinde sisteminize düşen adrese hızlıca teslimata çıkacak kuryeye ürünler teslim edilir.
 • Siparişi teslim ettiğiniz her üründen belli bir miktar komisyon alırsınız ve ayrıca gönderilerden de komisyon alırsınız.
 • Alacağınız komisyon ortalama %20 – %30 civarında olmaktadır.
 • İşletmenizde yatırım miktarınıza göre değişse de en az 3 kurye bulundurmanız gereklidir.
 • Kazandığınız tüm tutarlar Banabi merkezinde gözükür ve ay sonunda ücret dağıtımı yapıldığında tutar banka hesabınıza yatar.

Banabi Bayiliği Alarak Aylık Ne Kadar Kazanırım?

Banabi franhcise sistemine giriş yaptıktan sonra ortalama 2 – 3 yıl içerisinde yatırım tutarınızı karşılayabilirsiniz. Tabi ki bu bayilik açacağınız bölgeye göre artış ve azalış gösterebilir.

 • Yeni açılan standart bir Banabi bayisi günde 50’nin üzerinden sipariş alır.
 • Sipariş başına 5-10 TL arası bir kazancınız olur ki bu da aylık 15 bin TL civarı bir tutara denk gelir.
 • Ayrıca sepet tutarına göre de alacağınız komisyonlar 10 bin TL’ye yakın bir rakama denk gelir.
 • Ayrıca yatırıma göre yıl sonu dağıtılan bir kar payı daha olmakta. Buradan da sipariş adeti ve ciroya göre pay verilmekte.

Banabi bayiliğin aylık kazancı net olarak bayilik açacağınız bölgeye, yatırım tutarınıza ve teslim edeceğiniz sipariş adeti ve sepet tutarına göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir.

Banabi Bayiliği Açmak Mantıklı Mı?

Eğer Banabi bayisi açacağınız bölgede bir potansiyel varsa ve benzer girişimler yakın bölgelerinizde fazla bulunmuyorsa açılabilir. Ayrıca reklam desteği ile de marka bilinirliği adı altında bir nevi sizin de reklamlarınız yapılmakta.

Ancak Yemek Sepeti’ne ait Banabi ile Banabi A.Ş’ye ait marka arasında yaşanan markanın isim hakkı dolayısıyla yaşanan sorunu da detaylı olarak incelemenizi öneriyoruz.

Banabi A.Ş İletişim Bilgileri

Banabi markasına bayilik başvurusu için alttaki ileitşim kanallarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Banabi İnternet Sitesi: banabi.com.tr

Banabi Telefon Numarası: 0533 123 35 55

Banabi Başvuru Formu: http://banabibayilikbasvuru.banabi.com.tr/

Banabi Linkedin: https://www.linkedin.com/company/banabi

Yemek Sepeti Banabi İletişim

Yemek Sepeti markasına ait olan Banabi bayilik hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Yemek Sepeti Banabi İnternet Sitesi: https://www.yemeksepetibanabi.com/

Yemek Sepeti Banabi Telefon Numarası: 212 359 18 00

Yemek Sepeti Banabi Mail: info@yemeksepeti.com

Eğer Banabi markası dışında yine benzer sektörde faaliyet gösteren Getir bayilik hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, sitede daha önce yer verdiğimiz Getir Bayilik Alma Şartları Ve Getir Franchise Bedeli konusunu inceleyebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar