Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Banka Hesabını Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? Kapatma Yöntemleri

Banka hesabını kapatma işlemi nasıl yapılır? 2021 Yılında bankalarda bulunan hesaplarınızı en kolay yoldan nasıl kapatabilirsiniz?

Banka hesabını açmak çok kolaydır, sadece kimliğinizle banka şubesine gidip kolayca banka hesabı ve banka kartına sahip olabilirsiniz.

Ancak banka hesabını ve kartını kapatmak istediğinizde işler biraz zorlaşır. Bankalar, para kaynaklarını yani müşterilerini kaybetmek istemezler dolayısıyla sizi kaybetmemek için ellerinden geleni yapacaklardır. Kullanmadığınız bir banka hesabı varsa kapatmanız sizin işinize gelecektir.

Çünkü hesabın içinde para bulunmasa bile komisyon ücretlerinden maalesef kurtulamazsınız. Hesabın içinde para yoksa para çekimi mümkün değildir ancak hesabı yeniden kullanmaya başladığınızda ve içine para yüklediğinizde bu komisyonlar kesilebilir ve zor durumda kalabilirsiniz. Bu yüzden kullanılmayan banka hesaplarını kapatmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kapatma işlemine geçmeden önce kapatmak istediğiniz hesabı 6 ay-1 yıl gibi bir zaman dilimi boyunca kullanmadığınıza bakmalısınız. Çünkü bu süre boyunca hesabı kullanmadıysanız, o banka hesabına gerçekten ihtiyacınız yoktur. Ancak komisyon ücretleri için hemen telaşa girmenize gerek yok, 2014 yılında çıkan bir kanunla birlikte, 180 gün boyunca kullanılmayan hesapların sahiplerine bankalar bilgilendirme yapacaklar. Bilgilendirmeden sonra 30 gün boyunca hesabı kapatmazsanız o zaman komisyon ücreti uygulamaya başlayacaklar. Peki, banka hesabını kapatma yolları nelerdir şimdi onlara bir göz atalım.

Bankalar için müşteri çok önemlidir. Dolayısıyla hesabı açtığınızda ki kolaylık, hesabı kapatırken karşınıza çıkmaz. Sizi kaybetmemek için her yola başvura10caklardır. Ancak siz hesabı kapatmakta kararlıysanız, gelen bütün teklifleri kabul etmeyip hesabınızı kapatabilirsiniz.

Öncelikle banka hesabınızı kapatmanız için o bankanın hangi şubesine bağlıysanız, yani banka hesabını açarken hangi şubeye gittiyseniz oraya gitmek zorundasınız. Müşteri temsilciniz; hesabınızı kapatmanız için sizden bir yazı isteyecektir. Bu yazı sonrasında kapatma işlemi başlayacak ve hesabınız kapatıldığında size bilgilendirme mesajı gelecektir.

Diğer bir yol ise dilekçe yazmaktır. Eğer bağlı olduğunuz şube size uzaksa, basit bir dilekçeyi şubeye ulaştırarak yine hesap kapatma işlemine başlayabilirsiniz. Hesap kapatma işlemi bu kadar kolayken, siz de kullanmadığınız hesapları kapatarak komisyon ücretlerinden kurtulabilirsiniz.

Döviz Yatırımı Yapmadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar