Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Basit, Kolay ve Hızlı Para Kazanma İçin 11 Yol

Hızlı para kazanma yolları nelerdir? En basit ve en hızlı olarak 2021 de para kazanmak için hangi işler yapılabilir? 11 Farklı yöntemi anlattık.

Hızlı para kazanma yolları diye bir yazı görseniz ilk akla gelen yazıyı yazan neden yapmıyor olur. Hızlı para kazanmak her zaman için riski ve şansı içinde barındırır ve biz bunu her zaman unuturuz. Bir işe giriştiğimiz zaman kaybetmeyi hiç düşünmeyiz, hep kazanmayı daha çok kazanmayı düşünürüz. Şimdi birkaç hızlı para kazanma yolu görelim ve isterseniz birinde isterseniz hepsinde şansınızı deneyebilirsiniz.

Hızlı para kazanma yolları için dört ana başlığı kullanacağız ve içeriklerden seçtiğimiz mesleklerle ilgili bilgiler vereceğiz. Önce maddeler halinde görelim;

Yatırım Yapılabilen Varlıklar 

 1. Dolar Alıp Satmak
 2. Altın Alıp Satmak
 3. Borsada Hisse Alıp Satmak

İnternet Yoluyla Kazançlar

 1. Blog Açarak Kazanmak
 2. Youtube Kanalı Açarak Kazanmak

Yeteneğinizle Para Kazanmak

 1. Doğadaki Malzemelerle Süs Eşyası Yapmak
 2. Teraryum Yapmak
 3. Organizatörlük

Eğitim Öğretimle Para Kazanmak

 1. Müzik Aleti Öğreticiliği
 2. Özel Ders Vermek
 3. Araba Kullanmayı Öğretmek

Şimdi bu meslekleri detaylarıyla inceleyelim.

Yatırım Yapılabilen Varlıklar

Bu varlıklar genelde sermaye gerektirirler ve genel olarak birçoğunun işleyişi hakkında uzman fikirleri medya aracılığıyla sağlanabilir. Yüksek kazanç beraberinde yüksek riskide getirebilir. dikkatli davranılmadığı sürece hızlı ve yüksek oranda para kayıplarına sebebiyet verebilirler. Sıkı takip ve öngörü gerektirirler. 

Dolar Alıp Satmak

Yıl içinde hızlı para kazanmanın en güzel yollarından biridir. Göz önünde her daim duyulan, ekonomi haberlerinin baş tacıdır. Uzmanın biri gelir biri gider ve hepsinden ayrı bilgiler alınabilir. Ne zaman düşüp ne zaman yükseleceği konusunda iyi kötü fikir sahibi olunabilir bir yatırım aracıdır. Sürekli takip ve ilgi gerektirir. Hangi zamanlarda nasıl seyir izleyeceği konusunda başlangıçta detaylı bilgiler sağlamalısınız. Ekonomi haberlerini günlük izleyerek kendinizi bu konuda geliştirmeniz gerekir. Bundan sonra siz de bir ekonomist gibi bilgili olabilir ve döviz alıp satmaktan inanılmaz karlar elde edebilirsiniz. Başta biraz sermaye gerektirse de zamanla sermayenizi katlama şansınız olacaktır. 

Çoğunlukla riskin en düşük olduğu yatırım aracı dövize yatırımdır. En yüksekten dahi almış olsanız kısa sürede tekrar aynı seviyeyi görme ihtimali olan, yatırımcısına zarar ettirmeyi pek sevmeyen mübadele aracıdır.

Altın Alıp satmak

Özel günlerde takı aracı olarak kullanılan, zor gün dostu altın, son dönemlerde iyi bir yatırım aracı haline gelmeyi başarmıştır. Kar amacıyla altına yatırım biraz beceri gerektirir. İşin beceri kısmı işçilik bedeli alınmayan, olduğu gibi alınıp satılabilen altına yatırım yapmaktır. Bilezik, kolye, yüzük gibi altından yapılan malzemelerin işçilik ücretleri inanılmaz boyutlara ulaşabilir. Hatta az bilinen tarafıyla çeyrek, yarım ve tam altın tarihine göre değerlendirilir. 

Bu anlatılanlardan hareketle bankaların Altın Hesabı sistemlerini kullanmak daha akıllıca olur. Altın Hesaplarındaki alım satımlarda komisyon harici bir ücret ödenmemektedir. Komisyon kısmı ismi alım satım fiyatı arasındaki farktan oluşur. Hızlı para kazanmak için yine piyasayı takip etmekte ayrı bir konudur. Kendinize güveniniz pek yoksa Altına Dayalı BES ürünlerini de tercih edebilirsiniz. 

Borsada Hisse Alıp Satmak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası kuruldu kurulalı en hızlı para kazanma yöntemi olarak görülmeye başladı. Hisse alıp satarak elde edilen kazançlar kısa sürede muazzam seviyelere ulaşabilir durumdadır. Hisselerin günlük kazancı yüzde 10 hatta daha fazla olabilmektedir. Kısa sürede yüksek kazanç yüksek riski de beraberinde getirir. Doğru hisseyi bulup tespit etmek sizin takibinize bağlıdır. Aksi takdirde yüksek kazançların yanı sıra yüksek kayıplarla karşılaşmak içten bile değildir. 

Borsada en çok kazandıran hisseler bol temettü dağıtacak olan hisselerdir. Yüksek kar açıklayacak ve karını sermayeye aktaracak hisseler çabuk duyulur ve hızlı yükselişler kaydederler. Bu tür hisseleri vaktinde fark edebilirseniz yüksek karlar elde etmenizi sağlarlar. 

İnternet Yoluyla Kazançlar

İnternetten para kazanma
İnternetten para kazanma

İnternet yoluyla kazanç sağlanan yatırımlar genelde fazla sermaye gerektirmeyen ya da hiç sermaye olmadan yapılabilen kazançlardan oluşurlar. Şans ve bilginin yanı sıra yetenekte gerektirirler. Binlerce kullanıcı olduğu düşünülürse hızlı girişler hayal kırıklıkları yaratabilir. Hızlı kazanç sağlamakla beraber zaman isteyen süreçlerdir.

Blog Açarak Kazanmak

Bilgisayar ve sonunda internet hayatımıza girdi gireli birçok işimizi oradan halleder hale geldik. Hepimiz bir konuya merak sardığımız zaman ilk önce internette bir bilenden dersler almaya çalışıyoruz. Bilgi aktarımının en hızlı olduğu internet çağı bilgiyi satmanın da kolaylaştığı çağ haline geldi.

Blog sahibi olmak sanıldığının aksine ücretsiz bir işlemdir. Özel siteler ise çok düşük yıllık ücretlerle açılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yeteneğinizi bilmek ve bu konuda bilgilerinizi aktarmaktır. Yeteneğiniz gerçekten ilgi çeken bir konu ise kısa sürede ziyaretçileriniz artacak reklam almaya başladığınızı göreceksiniz. Ziyaretçi çekmenin en temel yolu yakın çevrenizden başlamanızdır. Yakın çevrenizin tanıdıkları ve onların tanıdıkları derken kazanç sağlamak için gerekli koşulları sağladığınızı fark edeceksiniz. Blog konunuz genelden çok özele dayanırsa arama motorlarında çıkma olasılığı da artacaktır. Bir de yazma yeteneğiniz varsa uygun etiketlerle ziyaretçi çekmeyi çok kolay bir şekilde başarabilirsiniz. Hızlı bir şekilde para kazanmanın keyfini artık sürebilirsiniz.

Youtube Kanalı Açarak Kazanmak

Son yılların flaş mesleklerinden biri youtuber olmak diyebiliriz. Hangi çocuğa sorarsanız sorun bu cevabı verecektir. Çocuktan al haberi demişler bu meslekte hızlı para kazanma yöntemleri arasına girmeyi başaranlardan. İşiniz bundan birkaç yıl öncesine göre daha zor ama gerçekten iyi bir fikriniz varsa, dikkat çekebileceğinize inanıyorsanız Youtube Kanalı açmak tam size göre olabilir. 

Binlerce hatta milyonlarca video arasından sizin videolarınızın izleneceğini düşünüyorsanız hemen başlayabilirsiniz. İlk başta sermaye gerektirmeyen bir platform olduğundan denemekten zarar gelmez sanırım. Kamera karşısında rahat konuşabiliyorsanız, saçma dediğiniz şeyleri oldukça başarılı bir şekilde uygulayabiliyorsanız, insanları cezbetmeyi başarabiliyorsanız bu meslek size göre olabilir. Ne de olsa kaybedecek bir şeyiniz yok!

Yeteneğinizle Para Kazanmak

Yeteneğinizle Para Kazanmak
Yeteneğinizle Para Kazanmak

Yeteneğinizle para kazanmak için önce yeteneğinizi keşfetmeniz gerekmektedir. Sermaye olarak para yerine yeteneğinizi işinize koyacaksınız. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı gözler önüne sermek üzeresiniz. Yeteneğinizi satmak ise pazarlamacılığınızla ilgili bunu unutmayın!

Doğadaki Malzemelerle Süs Eşyası Yapmak

Doğa yürüyüşlerinde, ormanlık alanlarda ya da sokakta gezerken ağaç kabukları, yosunlar, taş parçaları, kola kutuları ve birilerine çöp gibi gelen aslında değerli olan malzemelerle mutlaka karşılaşırsınız. Bir nevi geri dönüşüm diyebileceğimiz bu tür malzemelerden süs eşyası yapmak tam bir yetenek işidir. Düşünmek ve düşündüğünü uygulayabilmek ayrı bir beceri gerektirir. Ortaya ise muazzam süs eşyaları çıkabilir. 

Hayal ürününüz ve yaratıcılığınızla ortaya çıkan bu eserleri satarak inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. Müşteriyi bulmanıza bile gerek kalmayabilir. Bu tür eşyaları satan bir yerle anlaşabilirsiniz. Tamamen benim olsun derseniz sosyal medya hesaplarını kullanarak birçok insana ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret sitelerinden satış yapmayı da deneyebilirsiniz. Hızlı para kazanmak bu kadar kolay işte!

Teraryum Yapmak

Minik fanuslar içinde yaşayan küçük bahçeleri mutlaka görmüşsünüzdür. Son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen teraryumlar hızlı para kazanma yöntemlerinde üst seviyelere çıkmış durumda. Alıcısı süs eşyası olarak kullanmakta ya da bu şirin şeyleri hediye etmektedirler. Yeteneğiniz ve hayal gücünüzle muhteşem bahçeler yaratarak farkınızı göstermeniz durumunda hızlı para kazanma yöntemini keşfetmiş olursunuz. 

Teraryum ve mini bahçe yapımı ile ilgili bilgilere internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. Küçük bir araştırmayla detaylı bil elde edebilir ve üretime hemen geçebilirsiniz. Bu yöntem tamamen sizin yeteneğinize ve hayal gücünüze bağlıdır.

Organizatörlük

Son zamanlarda özellikle artan taleple birlikte doğum günleri, nişanlar, düğünler, kız istemeleri, kınalar ayrı bir özenle yapılmaya başlanmıştır. En özel günlerin kusursuz olabilmesi için eksiklikleri görebilecek, tecrübeli organizatörlerden yardım alınarak düzenlemeler sağlanıyor ve her şey sanki bir tiyatroymuş gibi oyun başlıyor. En azından gün sahibi için eksik bir şey varsa kızacak ve hemen tamamlatacak biri oluyor.

Hayal gücü yüksek ve yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız, bağlantılarınızı hızlı yapabiliyorsanız bu tür özel günlerin organize edildiği bir iş yapabilirsiniz ve hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz demektir. Tüm eğlenceyi düzenlemek kolay bir iş değildir elbette özel bir sorumluluk gerektirir. En ufak bir aksilikte gerekli tedbirleri alacak kadar soğukkanlılığınızı korumak zorundasınız. Sonrası ise tüm eğlencelere ortak olmaktan geçiyor. Organizatörler özellikle son zamanlarda muazzam paralar kazanabiliyorlar. 

Eğitim Öğretimle Para Kazanmak

Bu grupta yetenekle para kazanmak gibidir. Sermaye gerektirmez ancak yeteneğinizin olması şarttır. Belli bir belgeniz olması çoğu zaman aranmaz. Yeteneğinizi yeteri kadar sergileyebiliyorsanız bu yeterli olacaktır. İnsanlara bir şeyler öğretmenin mutluluğu ise tarif edilemez. Hızlı para kazanmanın en uygun yollarından biridir, riski yoktur, sermaye gerektirmez buna rağmen yüksek kazançlar elde edilebilir. Öyle ki muazzam ders ücretleri bulunmaktadır.

Müzik Aleti Öğreticiliği

Bir şeyler öğretmenin en başına yazılabilecek en güzel ve en özel derslerden biridir. Bir müzik aletini ustalıkla çalabiliyorsanız ve öğretebileceğinize inanıyorsanız bu meslek tam size göre sayılır. Çevremize bir baktığımız zaman ergenlik ve gençlik dönemini yaşayan birçok insanın zorlu dersler ve sınav stresinden uzaklaşmak için bir müzik aletine ilgi duyduğu söylenebilir. Bu durum müzik aleti öğreticiliğini değerli kılar. 

Gitar, bağlama ya da org öğreticiliği flaş meslekler arasındadır. Gençler ve ergenlerin en çok ilgi duyduğu alanlardır. Ebeveynlerde bu ilgilerini bir ustayla güçlendirmeyi hedeflemektedirler. Sizde bu çalgılardan birinde usta olduğunuzu düşünüyorsanız çok rahat öğrenciler bulabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden ilanlar vererek kendinizi gösterebilirsiniz. Hatta o kadar uzaklaşmanıza gerek bile kalmayabilir. İkamet ettiğiniz bölgede vereceğiniz küçük bir ilanla birçok öğrenci sahibi olabilir hızlı para kazanma yönteminizi keşfedebilirsiniz. 

Özel Ders Vermek

Sınavların ve eğitimin insanları sıkıştırdığı bu dönemlerde özel ders vererek hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle Matematik ve Fen gibi derslerde başarılı bir öğrenciyseniz ya da bu dersleri veren bir öğretmenseniz bu yeteneğinizden faydalanabilirsiniz. Küçük ilanlarla çevrenizde onlarca öğrenci bulmanız ve ders vermeye başlamanız içten bile değildir. Çünkü aileler çocuklarıyla ilgilenecek özel öğretmenler aramaktadır. Talebin fala olduğu bir alanda işsiz kalma olasılığı pek yok gibidir. 

Bu işte sermaye gerektirmez sadece pazarlama şarttır. Kendinizi bu konuda ispatlamanız ve öğrettiğinizi göstermeniz gerekmektedir. Öğrencilerinizin sizden memnun kalmaları ve derslerde başarılı olmaya başlamaları sayesinde ücretleriniz arttığını göreceksiniz. 

Araba Kullanmayı Öğretmek

Araba kullanmayı başarabilmek, ehliyet sınavlarında başarılı olmak, sadece işini görecek kadar araç sürebilmek son zamanlarda iyice zor hale gelmeye başladı. Araç sayısının artması, kural tanımaz sürücülerin fazlalığı ve yol esnasında yaşanan stres yüzünden tehlikeli durumlarla karşılaşmak içten bile değil. Sürücü kurslarında verilen eğitimler ise başarıda fazla bir rol oynamamakta ve yeni sürücüler daha fazla deneyim için bir bilenin ihtiyacını duymaktadırlar. 

Deneyimli ve iyi bir sürücü iseniz, acemi sürücülere trafikte araba kullanımı eğitimi verebileceğinizi düşünüyorsanız hızlı ve kolay para kazanma yolunu keşfetmişsiniz demektir. Çevresi geniş birkaç öğrenci bularak bu öğreticiliğin nimetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle bayan sürücüler tarafından çok tercih edildiğinizi görecek, kazandığınız ücret sayesinde hızlı para kazanmayı öğrenmiş olacaksınız. 


2 Yorumlar
 1. […] da para kazandıracak yerlere götürebilen alanlardır. Girişimciler, bu gibi yerlerde para kazanma fırsatlarını değerlendirir ve riskleri analiz ederek bir sonraki aşamaya geçer. Girişimcilik […]

 2. […] Basit ve Kolay Para Kazanmanın Yolları […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar