Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Bitcoin İçin En İyi 4 Cüzdan Hangileridir?

Günümüzün ödeme sistemleri, bitcoin cüzdanları sayesinde gerçekleştirilmektedir. Sanal paralar, hayatımızın her alanında hakim olmaya başladı ve ödeme sistemlerinde de büyük bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda borsada da yüksek işlem hacmi gören sanal paralar, insanlara yatırımı teşvik ediyor. Ancak Bitcoin barındırmak için Bitcoin cüzdanına sahip olmak gerekir. Peki en güvenilir ve en kaliteli cüzdanlar hangileri biliyor musunuz? Gelin bir göz atalım.

PEP Kart Nedir?

Bitcoin Cüzdanı Nedir?

Eğer sanal paraya sahip olmak istiyorsanız, benzersiz bir kimlik numarasına sahip Bitcoin cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bu cüzdan sayesinde sanal para saklayabilir ya da sanal para ile ödeme yapabilirsiniz. Bunun için farklı sanal para cüzdanları bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu cüzdanlardan birini edinerek sanal para sahibi olabilir ve sanal para ödemesinde bulunabilir. 

1. Blockchain.com 

Web tabanlı cüzdanlar, ne yazık ki korsanların saldırısı altında. Hal böyle olunca sanal paraların güvenliği de geçtiğimiz yıllarda büyük bir tartışma konusu olmaya başladı. Günümüzde ise kullanıcılar hangi cüzdana güvenebileceğini bilmiyor. Ancak Mt. Gox, bu konuda daha önce yaşanan facialardan ders almış olmalı ki artık tamamen güvenli bir sistem geliştirmeyi başardı. Dünyanın en popüler cüzdanı olarak da bilinen Blockchain.com, 28 milyondan fazla cüzdana sahip ve 150 milyonun üzerinden işlem gerçekleştirmiş durumda. Yani dünya üzerinde en fazla güvenilen sistemler arasında yer alan Blockchain.com, güvenliği ilk sıraya koyanlar adına en iyi çözümlerden biri halinde.

Yatırım konusunda akla gelen ilk ürünlerden birisi olan sanal paralar, her geçen gün değerini artırıyor ve yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Eğer yatırımcılar sanal paralarını riske atmak istemiyorsa Blockchain.com cüzdanına sahip olarak kendini güvene alabilir. 

2. Electrum

Sanal para saklamak isteyenler için güvenilir ve ücretsiz bir hizmet sunan Electrum, Blockchain.com kadar olmasa da popüler bir sanal para cüzdanı. 2011 yılından bu yana aralıksız hizmet veren Electrum, kullanıcılarına sunduğu özellikler sayesinde daha da popüler olmaya devam ediyor. Basit bir ara yüzü ile gelen Electrum, güvenilir sanal para cüzdanları arasında yer almaktadır. Karmaşık ve uzun bir şifreye sahip olan sanal para cüzdanları, bu şifreler sayesinde kontrol edilmektedir. Bu sayede bilgisayar korsanlarının saldırılarına karşı da dayanmaktadır. Ancak kullanıcıların sorun ettiği mesele, bu şifrenin hatırlanamayacak kadar karmaşık ve uzun olduğudur. Bu nedenle Electrum sanal para cüzdanına sahip olmak isteyenler, şifrelerini saklama konusunda ya bir yazılımdan destek almalı, ya da şifrelerini güvenilir bir alanda saklamalıdır. 

2FA doğrulama sistemine sahip olan Electrum, bu sayede soğuk depolama özelliğini de desteklemektedir. Yani bu cüzdan sayesinde sanal paranızı depolayabilir ve yatırım yapabilirsiniz. 

3. Ledger

Bitcoin

Ledger Nano S. kripto paranızı saklamak adına uygun fiyatlı çözümler arasında yer almaktadır. Entegre cüzdan arayüzü ile çalışan sanal para cüzdanı, ücretsiz Google Chrome uygulaması olan Ledger Apps üzerinden rahatlıkla kontrol edilebilir durumdadır. OLED ektran üzerinden tek bir tıklamayla tüm sistem özelliklerini kontrol edebilirsiniz. FIDO® U2F, GPG ve SSH gibi tamamlayıcı uygulamalarını geliştirici olarak kullanabilirsiniz ve hesaplarınızı yedekleyebilir ya da geri yükleyebilirsiniz. 

4. Trezor

En iyi donanım cüzdanları arasında gösterilen Trezor, yayınlanan ilk sanal para donanım cüzdanıdır. Güvenle farklı çeşitteki sanal paranızı bu cüzdanda taşıyabilir ve rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. 2014’te SatoshiLabs tarafından yayınlanan cüzdan, Çek Cumhuriyeti ürünü olarak bilinmektedir. Özel anahtarınızı bilgisayarda saklamaktan bıktıysanız ve buna güvenmiyorsanız, bu cüzdan sayesinde fiziksel bir cihazda saklayabilirsiniz. 1 milyondan fazla cihaz satışı gerçekleştiren SatoshiLabs, son teknoloji olarak Trezor T cüzdanını piyasaya sundu ve kullanıcılarına en güvenilir sanal para cüzdanı özelliği sunmakla bilinmektedir.  


1 yorum
  1. […] Bitcoin İçin En İyi 4 Cüzdan Hangileridir? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar