Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Bitcoin Kâğıt Cüzdan Nedir? Nasıl Yapılır?

Bitcoin Kâğıt Cüzdan , Son dönemlerde dijital para diğer ismi ile kripto para alanında hızlı gelişmeler yaşanmakta birlikte bu alanda faaliyet yürüten şirketler. Firmalar veya bireysel olarak kripto paranın güvende tutmanın yolları aranmış ve bunun için birkaç metot geliştirilmiştir. Bitcoin kağıt cüzdan ise en güvenli ve popüler yöntemlerden biri olarak kripto para alanında ön plana çıkmıştır. Kağıt cüzdan üzerinde yer alan rakamlar aracılığıyla, merkezi hiçbir sisteme bağlı kalınmadan kripto paralarınızı yanınızda taşıma imkanı var. Elde edilmesini sağlayan bir yoldur. Temel olarak bitcoin cüzdanı, genel ve özel olmak üzere 2 farklı kategoride oluşan anahtarlardan ibarettir.

Bitcoin Analizi Nasıl Yapılır?

Herkese açık genel anahtara (public key) sahip bitcoin kâğıt cüzdanına sahipseniz, bu cüzdan üzerinden farklı kişiler size bitcoin gönderebilir. Özel anahtara sahip (private key) bitcoin kâğıt cüzdanları ise sadece size ait başka kimselerle paylaşılmayan, bu cüzdana sahip kişiler başkalarına ait cüzdanlara bitcoin gönderilmesine imkân tanıyan cüzdanlardır. Özel anahtara sahip kâğıt cüzdanlara sahip kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus, bu cüzdan üzerinde yer alan kişiye özel anahtar kodunun başkalarıyla paylaşılmamasıdır. Çünkü bu anahtar kodunun başkalarının eline geçmesi durumunda, cüzdanda bulunan paraların çalınma riski ortaya çıkacaktır. Bu duruma dikkat ederek özel anahtarın güvenli bir yerde muhafaza edilmesi gerekir.

Bitcoin Kâğıt Cüzdanı Nasıl Hazırlanır

Öncelikle bitcoin kâğıt cüzdan oluşturabilmek için bir bitcoin adresine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken ilk adım bitadres.org adresi ziyaret edilerek yapılabilir. Web tarayıcısı üzerinde fare imleci hareket ettirilerek, işlem düzeyi % 100’e ulaştığında cüzdan adresi oluşturulmuş olur. Bitcoin adresi oluşturulduktan sonra özel anahtarlar ya da genel anahtara sahip bitcoin kâğıt cüzdanlarının yanında QR kodları da verilir. Web sayfası üzerinde “paper wallet” sekmesi tıklanarak bir sonraki aşama olan isteğe bağlı bitcoin cüzdan sayısının belirlendiği “addresses generate” bölümünün yanına bitcoin cüzdan sayısı yazılır. Bir sonraki aşamada ise sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan arka fondaki görüntüyü gizlemek amacıyla “hide art” sekmesine tıklanabilir. Bu aşamadan sonra da “generate” butonuna tıklanarak cüzdan oluşturulmuş olur ve oluşturulan cüzdana ait bilgilerin yer aldığı bilgilerin çıktısını almak için “print” butonunu tıklayabilirsiniz.

Bitcoin Kâğıt Cüzdanı Neden Gereklidir?

Dijital paranın, yatırım aracı ve ticari faaliyetlerde aktif kullanılmasıyla birlikte dijital para alanında dolandırıcılık faaliyetleri de hız kazanmıştır. Bu yüzden bitcoin saklamanın en güvenilir yöntemlerinden bir tanesi de kâğıt cüzdan oluşturarak üzerinde yer alan anahtar kodları vasıtasıyla dijital paraları muhafaza etmektir. Özellikle bitcoin kâğıt cüzdan sayesinde internet ile bağlantısı olmayan yani offline cüzdan olarak isimlendirilen kâğıt cüzdanlar yardımıyla, yüksek meblağda bitcoin’e sahip kişiler borsalarda parasını muhafaza etmek yerine kâğıt cüzdanlarda, güvenli bir ortamda muhafaza ederler. İnternet erişimine sahip olmayan özel anahtarlar vasıtasıyla, en güvenli depolama yollarından biri olarak bitcoin kâğıt cüzdanları tercih edilmelidir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar