Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Blogger Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Blogger üzerinden nasıl para kazanılır? 2021 yılı blog yazarak para kazanmak için nereden ve nasıl başlanmalı? Detaylı rehber içeriği olarak hazırladık.

Blogger üzerinden yazı paylaşarak para kazanma, son yıllarda internete erişebilen her kişinin ulaşabileceği bir araç olarak öne çıkmaya başladı. Blogger Google’ın 1999 yılında piyasaya sunduğu kişisel yayın yazılımıdır. Google hesabı olan her kişinin ücretsiz bir şekilde ulaşabildiği bu sistem üzerinden para kazanmak mümkün.

Nasıl Blogger Hesabı Açabilirim

Blogger hesabına sahip olmak için öncelikle Google gmail hesabına sahip olmak gerekiyor. Gmail hesabı açtıktan sonra bloggere bu hesap aracılığıyla giriş yapılıyor.

Blogger Site Alan Adı

Blogger blog açan her kullanıcısına siteadı.blogspot.com alan adını ücretsiz olarak tanımlıyor. Dilerseniz siteadı.com şeklinde satın aldığınız bir alan adını ücretsiz bir şekilde blogunuza bağlayabiliyorsunuz.

Blogger Temaları Nedir

Blogger temaları,harici kişiler tarafından geliştirilen site temalarıdır. İnternet üzerinde ücretsiz bir şekilde ulaşılabilen yüzlerce tema ile,açtığınız blogun görünümünü tarzınıza veya blog konunuza göre seçebiliyorsunuz.

Örnek bir blog sitesini inceleyebilirsiniz: Tıkla

Blogumda Ne Yazmalıyım

Blog sitenizde aklınıza gelebilecek her konuda yazı yazabilirsiniz ama en mantıklısı bilgili veya ilgili olduğunuz bir konu hakkında blog yazıları oluşturmak.

Blog Yazıları Nasıl Olmalı

Bloggerlerin büyük bir kısmı bu konuda başarısız oluyor. İlgili veya bilgili olduğunuz bir konuda akıcı ve okunabilirliği yüksek içerikler oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz içeriklerin arama motorlarında üst sıralara çıkması için,en az 300 kelimeden oluşmalı ve özgün olmalıdır.

Tema Seçimi Nasıl Olmalı

Blogunuzun başarılı olmasını sağlayacak en temel etkenlerden birisi de hızlı ve güzel bir tema. Kullanıcılar web sitelerinde gezinirken site hızına istemeden önem verirler,yavaş olan bir siteye giren kullanıcı sıkılır ve uzun süre sitede kalmaz.

Nasıl Para Kazanlılıyor

Açtığınız blog belirli yerlere geldikten sonra para kazanmak çok daha kolay bir hale geliyor.

Blogunuzu açtıktan ve yeterince içerik ekledikten sonra para kazanmaya hazır hale geleceksiniz. Bu reklam verilebilecek hale gelme süreci genelde 3 ay ila 5 ay aralığında değişmektedir. Bu süreyi 1 hafta gibi sürelere de indirmek mümkün,işin sırrı çok çalışmak. En az 10 adet paylaşılmış özgün ve kaliteli içerik,bu içeriklere sağlanan hit ile bu süreyi yakalamak mümkün.

Ne tür reklamlar yayınlayabilirim

1-Google,blogunuzun kalitesine göre blogunuzda Google Adsense reklamlarını aktif ediyor. Reklamlar aktif olduktan sonra sitenize gelen ziyaretçilerin reklamları görmesi ve tıklamasıyla para kazanılabiliyor.

2-Blogunuza gelen ziyaretçi sayısı arttıkça blogunuzda reklam vermek isteyen kişiler olacaktır. Örnek olarak bir kişi kendi sitesinin reklamını vermek istiyor, bu kişinin size yollayacağı 300×250 boylarında bir reklam afişini aylık ücretlendirmeye tabi tutarak sitenizin reklam kısmına koyabilirsiniz.

3-Harici reklam veren siteler ile blogunuza ziyaretçilerin karşısına afiş şeklinde veya ekstra sekme şeklinde reklamlar ekleyebilirsiniz. Bu reklam tipleri ile kazancınız fazlasıyla artacaktır.

Bu reklam tipi kullanımını bloguna güvenen kişiler için öneriyoruz, kullanıcı bu reklamlardan sıkılabilir ve blogdan ayrılabilir.

4-Blogunuzda link mi paylaşıyorsunuz?

Link paylaşıyorsanız bu linkleri reklamlı linklere çevirerek para kazanabilirsiniz. Link kısaltma hakkındaki detaylı yazımızı okuyarak nasıl para kazanacağınızı daha iyi anlayın.

Nasıl Blog Kuracağımı Bilmiyorum

Gelir Ortağım olarak nasıl blog açılacağını bilmeyen kişiler için dip fiyatlardan kurulum yapmaktayız.

İletişim kısmından bize ulaşıp 300+ tema üzerinden seçim yaparak hayalinizdeki siteyi bize iletin. Siteniz tamamen Türkçe ve gerekli ayaları yapılmış olarak teslim edilmektedir, kurulum sonunda size kalan tek şey içerik paylaşmak olacak.

Sonuç olarak,özverili bir çalışma ve verilen emek sonucunda blogger sisteminden gelir elde etmek mümkün. Blogunuzu açın ve içerik yazmaya başlayın,bu işi ciddiye alarak çalışırsanız eminiz iyi yerlere geleceksiniz.Bu yazımızda blogger sisteminden bahsettik, Gelir Ortağım tüm bloggerlere iyi çalışmalar diler!


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar