Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Burger King Franchise Bedeli Ne Kadar? Bayilik Şartları?

Burger King franchise almak için hangi şartlar gereklidir? Burger King bayilik almak ve 2021 franchise bedeli hakkında yazdık.

Burger King markası hiç kuşkusuz bayilik almak isteyen girişimcilerin aklından en üst noktalardan biridir. Hem markanın avantajı hem gıda sektöründe olması hem de müşteri kitlesinin oturmuş olması en üst seviyede avantaj yaratıyor. Burger King’in Türkiye’deki “Master Franchise” özelliğindeki lisans sahibi TAB Gıda Sanayi’de Türkiye’de markanın franchise dağıtım hakkında sahiptir. Buradan alacağınız franchising ile Türkiye’de 20 yıllık markanın lisansına siz de sahip oluyor ve restoranınızı açabiliyorsunuz.

Yatırım bedeli olarak bakıldığında herkesin franchise başvurusu yapamayacağı ama markanın da dönüşüm olarak yüksek getirisi olduğundan Burger King bayiliği almak uzun vade de oldukça kazançlı bir iştir.

Doğru yer seçimi ile hem kapı müşterisi hem de internet üzerinden verilen eve teslim siparişleri ile oldukça iyi cirolar kazanabilmeniz zor değil. Hemen konunun devamında da detaylı olarak göreceğiniz üzere daha önce Burger King franchise aylık kazanç rakamı yorumlara göre aylık 50 bin TL üzerinde olmakta.

Burger King Bayilik Şartları

Dünyada 10 binden fazla şubeye sahip olan Burger King, hemen her gelir grubunun yiyebileceği türde ve fiyatlarda ürünler üretmektedir. Hızlı bir şekilde bayilik alınabiliyor olması, yüksek kar marjı ve hızlı üretim, Burger King bayiliğinde öne çıkan avantajlardan biridir.

  • Bir burger king bayisi açabilmek için, yaya ve araç trafiğinin son derece yoğun olduğu bölgeler seçilmek zorundadır.
  • Restoran açılacak yer, Burger King’in Türkiye distürbitörü olan Tab Gıda tarafından sağlanır.
  • İşyeriniz giriş katında olmak zorundadır, giriş katı en az 120 metrekare ve toplam alan büyüklüğü ise en az 300 metrekare olmalıdır.

Burger King Bayilik Avantajları

  • Dünyanın hemen her yerinde tanınan bir markaya sahip olursunuz.
  • Yüksek ciro potansiyeli taşırsınız.
  • Ürünlerin tedarik ve stok zinciri firma tarafından çok kolay bir şekilde sağlanır.
  • Sürekli teşvik programları yaparak sizi destekler, bu açıdan bir Burger King şubesinin batması epey zordur.

Burger King Bayilik Dezavantajları

  • Bir Burger King bayiliğinin en büyük dezavantajı, yüksek bayilik bedeline sahip olmasıdır.
  • Sıradan bir Burger King bayisi olabilmek için 2020 için 500 bin dolara yakın bayilik bedeli talep edilir.
  • Uzaktan işletmek mümkün değildir. İşletmenizi kesinlikle uzaktan işletemez veya hisselerinizi birine devredemezsiniz.

Burger King Franchise Bedeli

Burger King franchise bedeli yaklaşık olarak 500 bin dolardır. İşletilecek gayrimenkulün kiralanması, çeşitli ürünlerin dükkâna yerleştirilmesi ve dekorasyon masrafları bu bayilik bedelinin içerisindedir. Burger King bayilerinin en az 500 bin dolarlık bir sermayeye sahip olması gerekir.

Ayrıca Royalty hakkı olarak da her ay ciro üzerinden %13 komisyon da ödemelisiniz.

Burger King Çalışma Saatleri

Burger King çalışma saatleri işletmenin bulunduğu lokasyona göre değişse de genel olarak 10 ile 22 saatleri arasındadır. Bazı lokasyonlarda işletme sabah 10’da açılır ve gece 01-02 gibi kapanır, bu tamamen lokasyona bağlı bir değişkendir.

Burger King Kar Marjı 

Burger King kâr marjı firma prensipleri gereği gizli tutulmaktadır fakat kâr marjı bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor. Doğruluğu kanıtlanmamış olmakla beraber, satışa çıkarılan ürünlerin brüt kar marjlarının minimum %15 – %30 olduğu yönünde bir kanı vardır. Bu miktar, bölgeden bölgeye göre de değişiklik gösterir.

Burger King Franchise Aylık Kazanç Ne Kadar?

Ortalama 500 bin dolarlık bir yatırım bedeliyle açılan bir Burger King bayisinin aylık cirosu yaklaşık 1 milyon TL civarındadır. Bu ciro bölgeden bölgeye göre değişkenlik gösterir. 1 milyon liralık ciro yaklaşık 150 – 300 bin TL brüt kar getirmektedir. İşletmenin çeşitli giderleri çıkarıldıktan sonra aylık net kar 50 bin TL ile 100 bin TL arasında değişir.

Burger King Franchise Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burger King franchise başvurusu için internet sitesi üzerinden ön başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Buradan kişisel bilgilerinizi girdikten sonra hangi şehirde ve hangi semtte Burger King açmak istiyorsunuz belirtmelisiniz. Ayrıca dolar bazında ne kadar yatırım yapabilirsiniz ve bu yatırım sonrası yıl sonunda ne kadar gelir bekliyorsunuz belirtmelisiniz. Yer konusunda da varsa öneriniz ve neden buraya Burger King bayisi açmak istiyorsunuz belirtirseniz hızlıca dönüş alabilirsiniz.

Bunların dışında sormak istediğiniz diğer sorular için (0212) 310 66 00 numaralı hattan ya da franchise@tabgida.com.tr adresli mailden yanıt alabilirsiniz.

Buger King Franchise Başvuru Formu

Bu arada daha önce yine gıda sektöründe franchise alabileceğiniz Mc Donalds markası için de yazdığımız McDonalds Franchise Şartları Ve Bayilik Bedeli yazımız da ilginizi çekebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar