Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Büyükşehirlerde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Büyükşehirlerde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Büyükşehirlerde para kazandıracak iş fikirleri başarılı bir iş fikri bulmak, işe bir adım önde başlamanın harika bir yoludur.

Para kazanmak ve rahat bir yaşam sürmek istiyorsanız ve çok büyük bir mesleğiniz yok ise mutlaka ticaretle uğraşmalısınız. Ülkemizin alım gücü giderek azaldığından bu konuda araştırma yapanların sayısı da oldukça fazladır. Ama bu konuda rahat ol.

Büyükşehirlerde Para Kazandıracak İş Fikirleri
Büyükşehirlerde Para Kazandıracak İş Fikirleri

Market Dükkanı Açmak

Size çok basit gelebilir. Ancak batma riskinin en az olduğu iştir. Çevrenizde çok sayıda market veya bakkal olduğunu biliyoruz. Bunun sebebi ise her pazar sahibinin az da olsa kazanmasıdır. Üstelik başlangıç ​​maliyeti de oldukça uygun bir iş fikri. Vergi levhanızı alır almaz toptancıları arayın. Hepsi size açık hesap materyali vermek için kapınızda bekliyor olacak. Tek yapmanız gereken bu iş için doğru yeri bulmak. Sizlere tavsiyemiz site veya konutların çok olduğu bölgeleri tercih etmenizdir. Bu tür yerlerde eve teslim olayı olduğu için kazancınızı arttırma imkanına sahipsiniz.

Döner Dükkanı Açmak

Para kazandıran iş fikirleri arasında en garantili fikirlerden biridir. Muhtemelen döner yapmayı anlamadığınızı biliyoruz. Bu noktada sizlere tavsiyemiz bayilik alarak işe başlamanızdır. 

Spor Salonu Açmak

Başınızı nereye çevirseniz, spor salonunu görebilirsiniz. Özellikle kalabalık yerlerde yaşıyorsanız sürekli spor salonlarıyla karşılaşacaksınız.

Spor salonlarının sayısının artmasındaki en büyük etken gelir düzeyinin artması ve özellikle dış görünüşün daha önemli hale gelmesidir. Tabii sağlıklı yaşam da önemli. Bu durumda bütçeniz varsa spor salonu açabilirsiniz. Bütçe derken ortalama 80-90 bin TL’yi kastediyorum. Bu sayılar genellikle bir spor salonu açmak için yeterlidir. Elbette kaliteli bir spor salonu kurmak yeterli.

Kişisel Bakım – Kozmetik Mağazası Açmak

Kişisel bakım mağazası açmak, en yüksek ücretli işler arasındadır. Aslında bu, son yılların en trend eserlerinden biri. Tıpkı spor salonu gibi bu sektör de gelir artışı ve kişisel bakıma verilen önem ile popüler hale geldi. Türkiye’de hizmet veren ünlü kozmetik zincirleri bulunmaktadır. Ancak bunlar yeterli olmadığı için butik şeklindeki kozmetik mağazaları da harika bir iş çıkarabilir. Bu trendi kozmetik sektöründe de değerlendirebilirsiniz. Bölgenize göre güzel bir yer bulabilir ve orada bir kozmetik mağazası açabilirsiniz. Üstelik mağaza açmak için büyük bir bütçeye de ihtiyacınız yok. 50-60 bin liraya rahatlıkla mağaza açabilirsiniz. En büyük masrafınız zaten iç tasarıma gidecek.

Bebek Ürünleri

Bebek ürünleri her zaman talep görmektedir. Gıda, giysi, bebek bakım ürünleri ve oyuncaklar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her zaman ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Türkiye’de 0-5 yaş arası 6-7 milyon kişi olduğunu düşünürsek burada büyük bir pazar var. Bebek ürünleri ile ilgili bir iş kurmak istiyorsanız ya üretime geçebilir ya da mağaza içi satış yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Spotçuluk

Ülkemizde beyaz eşya ve mobilya ürünleri fiyatlarındaki çok ciddi artışa bağlı olarak spot satıcılara olan talepte önemli bir artış yaşanmıştır. Letgo platformunun yükselişi ile son zamanlarda spot aydınlatma daha kolay hale geldi. Çok düşük sermayelerle başlamanın mümkün olduğu bu iş fikrine evinizden de başlayabilirsiniz.

Çiçekçi

Son zamanlarda, geleneksel çiçekçiler giderek daha az oluyor. Şimdi çiçekçilerin ortalama maliyeti 200 bin lirayı geçti. Ancak bazı bölgelerde özellikle büyük şehirlerde çiçekçilere büyük ihtiyaç olmasına rağmen, yüksek maliyetlerden dolayı çiçekçi bulmak mümkün değildir. Online çiçek siparişlerinin arttığı bir dönemde küçük bir çiçekçi açmak kesinlikle mantıklı olabilir. Yapmanız gereken çiçekçi açacağınız yere yakın bir çiçekçi olmaması. Online platformlara kayıt olmanızı ve siparişler üzerinden ilerlemenizi tavsiye ederiz.

Hediye Dükkanı

İnsanlar artık özel günlere daha fazla önem veriyor ve bu günlere daha fazla anlam katıyor. Bu nedenle hediyelik eşya sektörü her geçen gün daha da büyümekte ve 2 yılda bir kabuk değiştirmektedir. Sektör her zaman yeni girişimcilere yeni fırsatlar sunmaktadır. Ortalama 50 bin lira sermaye ile yapılabilecek karlı işler arasında yer almaktadır.

Evcil Hayvan Bakıcısı

Çoğumuz bunu sevdiğimiz için yapıyoruz, ancak bunu para kazanmak için de yapabilirsiniz. Bölgenizde yaşayan insanlar tarafından kullanılan Facebook ve Twitter sayfalarında bir reklam yayınlayın ve geri bildirimleri izleyin. Eğer boş vaktiniz varsa kesinlikle bu işten yararlanmanızı tavsiye ederiz, hem de çok eğlenceli bir iş!


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar