Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Çiğ Köfte Bayiliği Almak Ne Kadar Kazandırır?

Çiğ Köfte bayiliği almak, çiğ köfte bayiliği veren firmaların 2021 güncel listesi ile çiğköfte bayisi açmak karlı mıdır? Aylık ne kadar kazanır?

Çiğ Köfte bayiliği almak, 2010 yıllarından bu yana en kazançlı iş fikirlerinden biri olmuştur. İşe başlamak için gereken sermayenin çok az olması, çiğ köfte bayiliğini herkesin kolaylıkla alabilmesi ve hemen iş yapabilmeye başlamasını sağlıyor. Çiğ köfte, 2010’lu yıllardan sonra Türk halkının önemli fastfood besinleri arasına girmiştir ve kolaylıkla tüketilebilmektedir. Çiğ köftenin üretim maliyetinin çok az olması, bu işin karlılığını artıran önemli faktörlerden biridir.

Çiğ Köfte Bayiliği Kar Marjı

Genelde bir dürüm 6 TL’den satılıyor ve içerisinde 100 gram çiğ köfte bulunuyor. Bir kilo çiğ köftenin üretim maliyeti yaklaşık 15 TL’dir. Servis ve diğer ürün maliyetleri ile bir kilo çiğ köfte satışının ortalama maliyeti yaklaşık 18 TL’dir. 1 kilo çiğ köfte dürüm olarak satıldığında 60, kilo ile satıldığında 45-50 TL bandında satılır. Günde 15 kilo çiğ köfte satan bir bayi kendini çok güzel bir şekilde döndürür ve kenara para da atabilir. Kâr marjının yaklaşık yüzde 60 olması bu sektörü çok cazip kılıyor.

Çiğ Köfte Bayiliği Veren Yerler

Çiğ köfte bayiliği veren firmalar aşağıda yer almaktadır.

  1. Kahta Çiğ Köfte
  2. Sosyete Çiğ Köfte
  3. Çiğ Köfteci Ali Baba
  4. Çiğ Köfteci Mehmet
  5. Tatlıses Çiğ Köfte
  6. Komagene

Çiğ Köfte Bayiliği İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir?

Çiğ köfte dükkânı açmak için çok yüksek sermaye gereksinimi yok. Genelde ortalama 20-30 bin TL gibi bir sermaye başlangıç için yeterli olacaktır. Eğer bayilik alacaksanız, bayilik firmaları sizden belli bir ücret talep ediyor ve siz o parayı ödedikten sonra hiçbir şeye karışmıyorsunuz her şeyi firma hallediyor. Gerekli dekorasyonlar, ürün ve malzeme alımı, dolap ve diğer tüm giderlerin karşılandığı bayilik ücretleri 25-30 bin TL arası bir paradan başlıyor. Bayi ne kadar tanıdık ve bilindik ise o kadar fazla ücret talep ediliyor. Bayilikler arasında 250 bin TL’ye varan ücretler talep edildiğini biliyoruz.

Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Çiğ köfte bayiliği almak kolay olsa da kazancı daha önemli bir konu. Çiğ köfteciler yaygın olarak her yerde açılan işletmeler olduğundan artık iş yapması çok zor hale geldi. Tüm bunlara rağmen, henüz yakınlarda bir çiğ köfte dükkanının olmadığı bölgeler iş yapabilme potansiyeli yükse kolan yerlerdir.

Çiğ köfte dükkanları aylık olarak 40-50 bin TL ciro yapmak zorundadırlar, aksi takdirde kalıcılık sağlamak pek mümkün olmayabilir. Kasaya giren her paranın yaklaşık yüzde 60’ı işletmeciye kar olarak kalmaktadır. Ürünler bayiliğini aldığınız firma tarafından karşılanmaktadır. Bayiler ilk etapta destek paketi adı altında 300 ile 500 kilo arası bedava çiğ köfte gönderiyorlar. Bu bedava çiğ köftelerin ederi yaklaşık 5-8 bin TL arasında. İlk etapta ürün için fazla para harcamadığınızdan dükkânı hızlı bir şekilde döndürmeniz mümkün olmaktadır.

Çiğ köfte dükkanları şu sıralar günde 1,000 TL ciro yapmaktadırlar. Bu cironun 600 TL’si kar olarak işletme hesabına yazılıyor, ancak giderler de var. Personel, kira, vergi, fatura gibi giderler çıkıldığında ortalama 7-8 bin TL civarında net kar elde edebilmek mümkündür. Zamanla işletmenizin günlük cirosu 1500 TL’ye ulaştığında aylık karınız 15 bin TL’ye kadar çıkabilir. Çiğ köfte ucuz bir ürün olduğundan kişi başına düşen harcama düşüktür, bu nedenle yüksek cirolar yapmak zordur.  Şu sıralar en iyi iş yapan çiğ köfteciler bile günlük 5000 TL ciroyu pek geçemiyorlar. Eğer bu kadar yüksek bir ciro yapmayı başarırsanız aylık bazda 50-70 bin TL kar elde edebilirsiniz.

Burger King Franchise Bedeli Ne Kadar? Bayilik Şartları? yazımız da ilginizi çekebilir.


1 yorum
  1. […] çiğ köfte bayiliği açmak sanıldığı kadar zor değil. Bir çok çiğ köfte bayiliği ortalama 7.000-10.000 TL ile […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar