Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Çıtır Usta Bayilik Başvurusu ve Bayilik Şartları

Çıtır Usta bayilik başvurusu nasıl yapılır? Çıtır Usta bayilik bedeli ne kadar? Bayilik açmanın sonrasında ne kadar kazanç sağlanır?

Çıtır usta bayilik nasıl alınır? Çıtır Usta, ülkemizde pide kebap alanında devir açmış 10’dan fazla restorana sahip büyük bir restoran firmasıdır. 2007 yılından beri hızla büyümeye devam eden firma, sayısız restoran açmış ve yine aynı hızla büyümesini devam ettirerek pek çok şehirde faaliyet göstermeye başlamıştır. Çıtır Usta’nın potansiyelinden etkilenen pek çok yatırımcı, Çıtır Usta bayilik veriyor mu? Çıtır Usta markası adı altında işletme açabilir miyiz gibi pek çok soruyu da beraberinde getirdi. Çıtır Usta firmasından bayilik alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi ve yine bu şartlar dahilinde hareket edilmesi gerekmektedir.

Çıtır Usta Bayilik Bedeli

Çıtır Usta, standart konsept için bayiliğe giriş bedeli olarak 25 bin Amerikan doları talebinde bulunmaktadır. Standart bir konseptin dışında full konsept iş yapmak isteyenlerin ise en az 50 bin dolarlık giriş bedeli ödemesi gerekiyor. Şube açılışı için de yaklaşık 400 bin lira harcanmaktadır. Bu nedenle, bu miktarları karşılayabilecek sermayeye sahip olmak çok önemlidir. 

Çıtır Usta Yatırım Geri Dönüşü

Ortalama bir Çıtır Usta bayiliği alabilmek için, her şey dahil 1 milyon liraya yakın para harcamak gerekiyor. Tüm bu harcamalar yapıldıktan sonra, Çıtır Usta bu harcamanın 24 ayda yani yaklaşık 2 yılda amorti edilebileceğinden bahsediyor. Yani 1 milyon liraya yakın parayı, sadece iki yılda kazanıp, yatırımlarınızı amorti edebileceksiniz. 

Çıtır Usta Ciro ve Kar Hedefi

Çıtır Usta Bayileri, ilk etapta en az 10 bin liralık günlük ciro hedefler. Söz konusu günlük cironun, işletmenin oturmaya ve iş yapmaya başlaması ile, artacağı söylenmektedir. İlerleyen zamanlarda özellikle bir yıldan sonraki ciro hedefinin yaklaşık olarak günlük 20 bin TL olduğu da ifade edilmektedir.

Çıtır Usta’nın ilk yıl için kar hedefi en az 200 bin TL sonraki yıllar için ise kar hedefi yılda en az 500 bin liradır.1 milyon liralık bir yatırım ile yılda 500 bin liralık geliri çok rahat bir şekilde elde edebilirsiniz. Çıtır Usta’nın vermiş olduğu bayilik ve şubeler, genelde avm veya çok iş yapılacağına inanılan belirli caddelerde verilir. 

Çıtır Usta Bayisi Ne Kadar Kar Eder?

Çıtır Usta bayilik alma şartlarını tamamlayan ve işletmesini açan herkes güzel paralar kazanmaya başlar. İlk iki ay genelde fazla kar elde edilmese de sonraki aylarda yavaş yavaş restoran kar etmeye başlar. Genelde aylık kar ortalama 40 bin liranın üzerindedir. 1 milyon liralık bir yatırım ile ayda 40 bin lira gelir elde etmek çok iyi olsa gerek.

Çıtır Usta Net Kar Marjı

Çıtır Usta’dan bayilik alan bireyler net yüzde 10-15 kar marjı ile satış yapmaktadırlar. Brüt kar marjı ise en az yüzde 50-60 arasıdır. Örneğin 15 TL’ye mal edilen bir kebap en az 30 TL’den satışa sunulmaktadır. Ya da 300 TL’lik bir hesabın maliyeti yaklaşık 150 TL’dir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar