Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Dominos Pizza Bayilik Nasıl Alınır? Fiyatları Nasıl?

Dominos Pizza bayilik açmak uzun vadede para kazandıran karlı bir iş midir? Bayilik koşulları, franchise bedeli ve kazançları nasıl?

Dominos Pizza, dünyanın önde gelen pizza markalarından biri olmakla beraber, ülkemizde de hatırı sayılır bir şubeye sahiptir. Bildiğiniz gibi, Dominos, pizza ve pizza ekstraları üreten ve bunu pazarlayan bir şirket, dolayısıyla Dominos’a yatırım yapan bireyler, aynı zamanda pizza sektörüne de yatırım yapmış oluyorlar. Peki Dominos Pizza bayiliği alarak nasıl para kazanabilirsiniz? Dominos Pizza bayilik şartları nelerdir?

Dominos Pizza Bayilik Şartları

1- Dominos Pizza bayiliğini alacak olan kişinin, söz konusu bayide en az %51 hisse sahibi olması gerekmektedir.

2- En az 250 bin dolarlık yatırım bedelini karşılayabiliyor olmak gerekmektedir. 

3- Söz konusu kişi, sürekli olarak dükkanın başında durmak zorundadır, iş dışarıdan idare edilemez.

4- 250 bin dolarlık yatırım bedeline, firma isim hakkı, demirbaş malzemeler, kira depozitosu, dominos ürünleri dahildir. 

5- Açık ve kapalı alan dahil olmak üzere en az 90 metrekare alana sahip olmak gerekmektedir.

Dominos Pizza Bayilik Ne Kadar Ciro Yapar?

Dominos Pizza açmak isteyen bireylerin, söz konusu işletmelerinden ne kadar ciro yapabileceklerini bilmeyi istemeleri gayet doğaldır. Dominos Pizza bayilerinin ciroları, işletme büyüklüğünden, merkezi konumuna kadar pek çok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle açacağınız Dominos bayisinden ne kadar ciro elde edeceğiniz hiçbir zaman kesin değildir.

1- Dominos Pizza bayileri, ilk etapta günlük en az 4000 lira ciro yapmayı hedeflemektedir.

2- 6 aylık alışma sürecinden sonra hedef ciro 7000 lira olmakla beraber, 2 yıl sonra günlük en az 10000 lira ciro hedeflenmektedir.

3- Takdir edersiniz ki ciro hedefi bayiden bayiye göre değişkenlik gösterebilir. Küçük bir dükkan 8000 lira ciro yapabilirken, alışveriş merkezlerinde bulunan bir dükkan veya işlek bir caddede konumlandırılan bir dükkan 30000 lira ciro da yapabilir.

4- Fiyatlar, işletmenin kirasına ve personel sayısına göre değişkenlik gösterir.

5- İşletme en az brüt yüzde 60-70 kar elde etmektedir, havalimanlarında ve işlek bölgelerde bu kar marjı yüzde 90’a kadar çıkabilir.

6- 100 liralık bir pizza satışından işletmeye kalacak brüt tutar 60-70 TL olacaktır.

Dominos Pizza Bayilik ve Destekleri

1- Dominos Pizza, bir bayinin kapatılmasına asla göz yummaz. Hatta kapanan Dominos Pizza bayi sayısı da epey azdır.

2- Dominos Pizza, yüksek yatırım maliyetleri ve sermaye ile açıldığından buna bağlı olarak da yüksek kar hedefler.

3- Şirket profili, araştırma ve geliştirmeye özen gösterir bu nedenle her zaman işletmenin daha fazla kar edeceği şekilde maliyetler kısılır.

4- Dominos Pizza, pek çok malzemeyi merkez şubesinden firmalara ulaştırır.

5- Dominos Pizza personelleri, eğitimli ve bilgili kişilerden oluşur. İşletme sahibi çalışacak işçi aramaz. Dominos Pizza’nın bu konuda en az 1 aylık bir eğitim süreci vardır.

6- Kâr marjı ve ciro miktarı fazla olduğu için işletmelerin kapanma ihtimalleri çok azdır.

Etiler Marmaris Açmak Ne Kadar Kazandırır? konumuzda inceleyebilirsiniz.

Dominos Pizza Açmak Ne Kadar Kazandırır?

1- Standart bir bölgede 250 bin dolar yani yaklaşık 2 milyon liralık yatırım ile açacağınız bir Dominos Pizza bayisinin, yaklaşık olarak 8000 liralık garantör bir ciro hedefi olur. 

2- Açacağınız söz konusu bayiden ayda en az 250 bin lira satış beklersiniz.

3- 250 bin liralık satıştan işletmeye ortalama 120 bin lira ile 150 bin lira arası brüt kar kalmaktadır.

4- Personel maaş ödemeleri, kira ödemesi, vergi ve diğer giderlerin ödenmesinden sonra işletme sahibine net 60 bin ile 70 bin lira kar kalmaktadır.

5- Bu kar miktarını yaklaşık 2 milyon liralık yatırım ile elde etmektesiniz.

6- Dominos Pizza bayiniz, zaman zaman 10 bin 15 bin lira satış da yapabilir, bu gibi durumlar da kar miktarı 100 bin liraya kadar çıkabilir.

7- İnternet satışına önem veren Dominos, özellikle internet üzeri satışlar için ciddi oranda bir kar marjı artırımı yapmaktadır. Bayide ortalama 25 TL’ye satılan bir pizza, internet üzerinde 32 TL ile 35 TL arası bir ücrete satılır. Bu sayede kuryeler için harcanan paralarda çok rahat çıkar.

8-Bir havaalanında ya da çok işlek bir bölgede bayi açacaksanız, bu durumda sizden 6-7 milyon liraya kadar bedel talep edebilirler.

9- Havalimanındaki şubelerin en az 30 bin liralık ciro hedefi olur, genelde bu hedefi de çok rahat aşarlar.

10- Havalimanı şubelerin yaptığı 30 bin liralık cironun yaklaşık 25 bin lirası bayiye kar olarak kalır, bu nedenle havalimanı şubelerine daha fazla yatırım yapmanızın karşılığını çok rahat bir şekilde alırsınız.

 

Üzerinden Kaynak

2 Yorumlar
  1. […] olarak Dominos bayilik hakkında daha fazlaca informasyon almak isterseniz buradaki içeriğini takip […]

  2. Ceyhun diyor

    Görüştüm merkezleri ile sıfırdan şube açmaya 1.5milyon para istiyorlar. O parayı 15.04.2021 tarihinde yani şimdi faize koysam aylık 22bin lira geliri var. Yatırımsal anlamda bana mantıksız geldi açıkçası.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar