Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Dövize En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Dövize en yüksek faiz veren bankalar 2021 yılında da dolar ve euro için özel faizli kampanyalarını yeni yılla birlikte faiz oranlarını açıkladılar

Günümüzde hemen herkesin az çok birikmiş bir mevduatı var, birikimlerimizi nasıl değerlendireceğimiz konusunda kararsız kalıyor olsak da döviz mevduatı, Türk yatırımcılar için her zaman birinci seçeneklerden biri olmuştur. Türkiye’deki mevduatların yaklaşık yarısı döviz olarak tutulduğuna göre insanların dövizin getirisine olan inancı sonsuz diyebiliriz. Döviz, zaten kendi başına bile yüksek getiriler sağlayabiliyorken, bir de dövize faiz aldığınız zaman getirisi daha da artıyor. Özellikle TL bazındaki getirileri çok yüksek olabiliyor. Ancak dövize en yüksek faiz veren bankalar, TL kadar yüksek faiz oranları sunmuyor. İşte dövize en yüksek faiz veren bankalar

USD enflasyonu %2 seviyesinde olduğundan dolayı, dövize uygulanan faiz oranları da üç aşağı beş yukarı bu şekilde.  

Dikkat,

Aşağıdaki mevduat faizleri, kampanya kapsamında listelenen en yüksek faiz oranlarıdır. Kişiye özel faiz uygulamasından dolayı, bankaya gittiğinizde aynı faizi alabileceğinizin garantisi yoktur. 

Alternatif Bank VOV Hesap

Eminim ki pek çoğumuzun adını dahi yeni duyduğu bir banka. Uzun yıllardır Alternatif Bank var olsa da pek çoğumuz bu bankada işlem yapmadık. Alternatif Bank, dövize en yüksek faiz oranlarını sunan bankalardan biridir. 10 bin dolarlık bir yatırım ay sonunda toplam 21,04 dolar getiri sağlamaktadır. Söz konusu bankanın, döviz mevduat için uyguladığı en yüksek faiz oranı %3,00’tür. 

Türk Ekonomi Bankası

Türkiye’nin en büyük özel bankalardan biri olan Teb, en yüksek faiz veren bankalardan biridir. Uygulanan kampanya kapsamında 10 bin dolarlık döviz mevduatı için %1,10 faiz oranı sunmaktadır. Söz konusu faiz oranı ile 32 gün vadede elde edilebilecek net getiri 7,72 dolardır.

Yapı Kredi

Dövize en yüksek faiz veren bankalar listesinde bulunan Yapı Kredi, 10 bin dolarlık döviz mevduatına yaklaşık %2,00 faiz oranı sunuyor. Söz konusu bankaya 10 bin dolarlık yatırım ile, 32 günlük vade sonunda 14,03 dolar faiz getirisi elde edilebiliyor. 

Denizbank Vadeli Döviz Mevduatı

Denizbank’ın vadeli döviz mevduatı için uygulamış olduğu faiz oranı %1,60 şeklinde.  10 bin dolarlık bir yatırım 32 gün sonunda 11 dolar 22 cent faiz getirisi sağlıyor.

Fıbabanka 

Dövize en yüksek faiz veren bankalar listemizde sırada Fibabanka bulunuyor. Söz konusu banka 10 bin dolarlık yatırım karşılığında 15,78 dolarlık bir faiz getirisi sunuyor. Söz konusu getiri 32 günlük vade için geçerli olup, yıllık faiz oranı %2,25’tir.

En Yüksek Faiz Veren 10 Banka

Enpara

Dijital bir bankacılık olan Enpara, döviz mevduatına en yüksek faiz veren bankalar listemizde, 32 günlük vade için döviz mevduatına uygulamış olduğu faiz oranı yıllık %1,20’dir. 10 bin dolarlık bir yatırım vade sonunda 8,42 dolarlık getiri sağlamaktadır.

QNB Finansbank

Listemizde son sırada QNB Finansbank bulunuyor. Söz konusu banka 32 günlük döviz mevduatı için sadece %0,35’lik bir oran uygulamaktadır. 10 bin dolarlık bir yatırım vade sonunda sadece 2,45 USD getiri sağlıyor. Vade süresi uzadıkça faiz oranı artıyor, ancak 32 gün vade için uyguladıkları en yüksek faiz %0,35 civarında.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar