Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Drop Shipping Nedir?

Son zamanlarda sıkça duyduğunuz kavramlar arasında yer alan drop shipping nedir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bunun cevabını kısaca verecek olursak şunu söyleyebiliriz. Herhangi bir ürünü müşteriye kolaylıkla satabilirsiniz. Hem de satacağınız ürüne fiziksel olarak sahip olmanız gerekmemektedir. Size ait olan ürün tedarikçi tarafından direkt olarak müşteriye gönderir. Kazancınızın çok olmasını istiyorsanız fiyatlarınızı yükseltmeniz gerekecektir. Tedarikçinin vereceği ücretten daha fazla bir ücret sunmanız gerekmektedir.

Drop Shipping Aşamaları

Drop shipping nedir hakkında bilgi almanızın ardından bilmeniz gereken aşamalar sıraya gelmektedir. Öncelikle müşteri istediği ürünü perakendeciden alır. Ödeme noktasını da tamamlamasının ardından tedarikçi belirlenmiş olan ürünü müşteriye ulaştırır. Dünyada çok fazla kullanılan bir ticaret haline gelmiştir. Popülerliğini korumasıyla birlikte de çeşitli alternatifler eklemiştir. Buna rağmen dezavantajları da bulunmaktadır. Bir işte her ne kadar avantaj sağlanırsa sağlansın dezavantajlar ile karşılaşmamak için oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

E- Ticaret Sitesi Açacaklara 4 Altın Tavsiye

 Drop Shipping İşlemlerinin Vermiş Olduğu Avantajlar

 Vermiş olduğu en büyük kolaylıklardan biri hazırlamış olduğu altyapıdır. Yeni kullanıcılar işlemlere başladığı andan itibaren kolaylıkla işi kavrayabilir ve rahatlıkla çalışmalarını gerçekleştirebilir. Sizi karışık ve zor bir prosedür beklemez. Genel olarak bu işe başlamak isteyenleri engelleyen ana nedende budur. Diğer uygulamalar gibi zor ve karışık olacağını düşünerek bu işe hiç bulaşmak istemiyorlar. Fakat bilmeniz gereken şey bu çalışmalarınızı hayata geçirmek ve üzerinden kar elde edebilmeniz için sahip olmanız gereken iki şey mevcuttur. Bunlardan biri laptop ve bir diğeri ise internettir.

Drop Shipping

Sağlamış olduğu avantajlardan bir diğeri ise üzerinde çok durmamanız gereken şeyler yoktur. Drop shipping pazarlamasını sağlamanız için tek belirlemeniz gereken şey ürün ücretidir. Bu ücretin miktarı tedarikçiden fazla olmalıdır. Ürünün piyasadaki değerine uygun bir ücret belirlerseniz kolayca satışı gerçekleştirebileceksiniz.

Ürün çeşitliliği sayesinde birden çok işlemi aynı anda müşterilerinizin seçeneklerine sunabilirsiniz. Farklı farklı tedarikçiler ile anlaşıp ürünlerinizi belirlediğiniz fiyatta satabilir ve kar elde edebilirsiniz. Bu işlem ile seçeceğiniz ürünler müşterilerinizin ihtiyaç noktası ve sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Drop Shipping Dezavantjları

 Her satış işlemlerinde olduğu gibi bu durumda da dezavantaj vardır. Bu bahsedeceğimiz dezavantajın olma nedeni popülerliğinden kaynaklanmaktadır. Çünkü çok sayıda kullanıcı olması demek çok fazla rakip demektir. Aynı ürünü daha az bir ücret ile satışa sunulması sizin belirlediğiniz fiyatı geride bırakacaktır. Bu da sizlere az bir kar elde etmenize neden olacak.

Bir diğer drop shopping dezavantajından bahsedecek olursak o da düşük kardır. Çünkü çok fazla kullanıcıya sahip olmasıyla fiyat savaşları olacaktır. Bu da sizin satışlarınızı engelleyecek ya da satışlarınızı gerçekleştirebilmeniz için fiyatlarınızın düşmesine neden olacaktır. Sonucu diğer madde ile aynı olarak kar gelirinizde düşüklük görülecektir.

Siz de eğer bu pazarlamadan yararlanmak istiyorsanız avantajları ve dezavantajları gözden geçirmenizde fayda var.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar