Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanmak için üretilen yeni iş fikirleri arasında e-kitap yazmak da yer almaktadır. E-kitap yazarak elde edebileceğiniz kazanç, aşağıdaki tavsiyelere dikkat etme durumunuza bağlı olarak ciddi oranlarda değişecektir. Zira her işte olduğu gibi bu işte de dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar yer almaktadır. Eğer iyi bir stratejiye sahip olursanız, e-kitap yazarak birçok işten daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

1. Kitap Yazarken Konuya ve Kurguya Dikkat Edin!

İlk olarak, kitabınızın konusunu belirlemeniz gerekir. En popüler e-kitaplar arasında, sigarayı bıraktırma kitapları yer almaktadır. Bu gibi kitaplar, gerek kişinin tecrübelerinden gerekse bilimsel kaynaklardan oluşuyor olabilir. Bu konuda yolunuzu kendiniz seçmeniz gerekir. Seçilen konu sonrası anlatım biçimi yani kurgu, en önemli ikinci aşamadır. Kitabın kurgusu, okuyucu kitlesine de bağlı olarak en uygun biçimde oluşturulmalıdır. Sigarayla ilgili bir kitap yazacaksanız, okuyucu kitleniz de muhtemelen orta yaş aralığı olacaktır. Bu nedenle konu seçimi sonrası hedef kitlenizi ve buna bağlı olarak kurgunuzu iyi seçin. 

Work And Travel İle Nasıl Para Kazanılır?

2. Tanıtım Her Şeydir!

Kitaplarda ya da diğer ürünlerde olsun fark etmez: Tanıtım en önemli şeydir. Dünyanın en iyi fikirleri dahi, ulaşılmak istenen kitleye karşı iletilemezse büyük bir sorun oluşur. Bu durumda, harika bir kitap yazıp kitlenizi de doğru seçseniz de para kazanamayabilirsiniz. 

Peki ne yapmalı? İlk olarak, hedef kitlenizi seçtikten sonra bu kitlenin sık olarak vakit geçirdiği platformları araştırmanız gerekir. Yine yukarıdaki örnekle devam edelim. Orta yaş aralığındaki insanlar, genel olarak sosyal medya üzerinde dolaşırlar. Bu platformlarda kitabınızı en çarpıcı biçimde tanıtabilir ve kitlelere ulaşma konusunda başarılı bir adım atmış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir durum da, kitabın nasıl tanıtılacağıdır. 

Sigara bırakma kitapları, en çarpıcı haliyle yansıtılmalıdır. Bu nedenle kitabın tanıtım metni de buna göre profesyonel yardım alarak tasarlanmalıdır. Bu yardım sonrası, istenen kitleye istendiği şekilde ulaşılabilir. 

E-kitap yazarak para kazanılabilir.

3. Kitabınızın Fiyatını Ölçülü Kılın!

Biliyoruz hevelisiniz ve biliyoruz, para kazanmak istiyorsunuz. Ancak para kazanmak için uygun bir ürün ve uygun bir değer oluşturmanız gerekir. Sigara bırakmak isteyenler, sigaranın pahalılığından yakınır. Siz de bir paket sigara fiyatına bir e-kitap yayınlayabilirsiniz. Bu sayede sigarayı bırakmak isteyen insanların, sigara için harcadıkları son para kitabınız olabilir. 

Kitabınızın sayfasına ve kitaba harcanan paraya göre bir fiyat oluşturmanız sizin için en iyisi olacaktır. Ek olarak, fiyatlar hakkında daha net bir tahmin yapabilmek adına diğer kitapların fiyatlarına göz atabilirsiniz. 

4. Kitabınız Kadar Kendi İmajınıza da Dikkat Edin!

Kitaplar, onları yazan kişilerle popülerliği paylaşır. Eğer iyi bir kitap yazdıysanız, iyi bir imaja da sahip olmanız gerekir. Bu sayede kitabınızı okuyan insanlar, hakkınızda daha olumlu bir bakış açısına sahip olacaktır. Bu sadece sigara kitabı örneğinde değil, her kitapta geçerlidir. Unutmayın, ünlü bir yazarın her kitabı, o yazarın hatrına okunur. Eğer sizler de bu işten iyi bir para kazanmak istiyorsanız kişisel olarak isminizi markalaştırın ve böylece insanların kitaplarınız hakkında olduğu kadar hakkınızda da konuşmasını sağlayın. 

Bunun farklı yolları bulunur. Örnek olarak sosyal medya üzerinden kitaplarınızın kısımlarını paylaşarak insanları kitabınızı almaya teşvik edebilirsiniz. Ek olarak, farklı sosyal platformlar üzerinde kendinizi daha iyi tanıtarak daha güçlü bir kimliğe sahip olabilirsiniz.

5. Eşe Dosta Bildirin!

Her bilgi, bir insandan diğerine yayılarak büyür. Bu nedenle siz de ilk olarak kitabınızı tanıdıklarınıza pazarlayın. Bu sayede onlar da diğer tanıdıklarına bu kitabı tavsiye edebilir ve kulaktan kulağa kitabınız yayılır. Eğer gerçekten iyi bir eser ortaya çıkardıysanız, mutlaka büyük bir kitleye ulaşır ve iyi miktarda paralar kazanabilirsiniz. 


1 yorum
  1. […] E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar