Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

E1 ve E2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

E1 ve E2 Yatırımcı vizesi nedir? E1 ve E2 vizeleri nasıl alınır? Avantajları nelerdir? Amerika’da ticaret yapmak isteyenlere 2021 güncel bilgiler

Yurt dışında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, özellikle de ABD’yi bu konuda seçmektedir. Ancak belirlenen bazı kriterler ve alınması gereken izinler vardır. Keza her ülkede istediğiniz gibi ticaret yapamazsınız. Bu nedenle ABD’de ticaret yapmak isteyenleri ilgilendiren E1 ve E2 vizeleri hakkında detaylı bilgiler verecek ve bu bilgileri nasıl kullanacağınızı bildireceğiz.

E-1 Vizesi Nedir?

E-1 tüccar vizesi olarak da bilinen vize, ABD’de ürün satarak ya da hizmet vererek ticaret yapmak isteyenler adına gerekli belgelerden birisidir. Bu belge sayesinde ticaretin konusu olan unsuru rahatlıkla ABD üzerinde satım yapabilirsiniz. Ancak bu vizede gerekli olan esas şart, ticaretin sadece ABD ile Türkiye arasında yapılır olmasıdır. Yani bu vize ile diğer ülkeler arasında ticaret yapılamaz.

E-1 tüccar vizesi almak isteyen vatandaşlar, herhangi bir şirket içerisinde kayda değer bir role sahip olmalıdır. Bu rol, şirketin sahibi olabileceği gibi ortağı da olabilir. Bu sayede bu vizeye başvuru sürecinin önündeki engellerden bir tanesi kalkar. Diğer bir şart da, ABD’nin anlaşmalı olduğu ülkelerde vatandaşlığın olmasıdır. Yani E-1 ticaret vizesi alabilmek adına ABD’nin anlaştığı bir ülkenin vatandaşı olmalısınız. Türkiye, ABD’nin anlaşma sağladığı ülkelerden birisidir ve bu sayede Türk vatandaşları E-1 vizesini alarak ABD’de ticaret yapabilir. Buna ek olarak yatırımcı şirketin de anlaşmalı bir ülkeye ait şirket olması zorunludur. Yani şirketiniz Türkiye’de bulunuyorsa ve Türk vatandaşıysanız sorun yok demektir.

E-1 tüccar vizesi, halihazırda iki ülke arasında yapıla ticari faaliyet için yapılmalıdır. Yani yeni bir ticari faaliyet için E-1 vizesi almanız bir işe yaramayacaktır. E-1 tüccar vizesi aldıktan sonra, dilerseler birinci dereceden akrabalarınız da bu vizeyi alabilir.

E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

E-2 Yatırımcı Vizesi

Yerli sermayesi olup da ABD’de yatırım yapmak isteyen vatandaşların alması gereken vize türüdür. Bu vize ile yatırım alanlarınızı genişletebilir ve ABD’de daha kolay yatırım imkanına sahip olursunuz. Genelde yaklaşık olarak 100 bin ABD doları tahsis edilmesi, bu vizeyi almak isteyenler için iyi bir avantaj olacaktır. Eğer bu vizeyi alırsanız, ticaret yaptığınız süreç boyunca ABD’de oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Ek olarak eşiniz de bu vize sayesinde çalışma ve oturum hakkına sahip olabilir. Çocuklarda ise 21 yaş altında olma zorunluluğu vardır. E-2 vizesi alan kişinin çocukları, 21 yaş üstündeyse aldığınız vizeden faydalanamazlar.

E-1 ve E-2 Vizeleri Nasıl Alınır?

Eğer Amerika’da ticaret yapmak istiyor ve aynı zamanda oturum olanağı da elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken, yukarıda anlattığımız vizelerden birini almaktır. Ancak yeni başlayanlar ve çok bir bilgisi olmayanlar, bu vizelerin nasıl alınacağı konusunda fikir sahibi değildir. Zira biraz karmaşık ve çokça da zahmet gerektiren bir işlemdir bu tür vize işlemleri.

Eğer yukarıda anlattığımız vize türlerine başvurmak istiyorsanız ilk olarak bir uzman tarafından destek almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Zira vize danışmanlığı merkezleri, bu konuda verdikleri destekle sizleri bilgilendirir ve herhangi bir sorun yaşamanızın önüne geçer. Özellikle de vize almak için yerine getirilmesi gereken koşulları, danışmanlık hizmeti alarak daha kısa bir süre içerisinde ve daha basit bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Alacağınız danışmanlık hizmeti, vize alımı boyunca geçerli olur ve yukarıda anlattığımız vize türleri hakkında dilediğiniz kadar soru sorarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Verilen bu danışmanlık hizmetinin bir bedeli vardır. Ancak bu hizmet bedeli, danışmanlık firmalarına göre değişiklik gösterir ve bu nedenle kesin bir bilgi elde etmek adına iletişime geçmekte fayda bulunmaktadır.

E1 VE E2 VİZESİ

 


1 yorum
  1. […] E1 ve E2 Yatırımcı Vizesi Nedir? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar