Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Ekstra Para Kazanmanın Yolları

Ekstra para kazanmanın yolları nelerdir? Neler yapılmalı? Hangi ek iş seçenekleri kazanç getirebilir? 8 Farklı iş listeledik.

Ekstra para kazanmanın yolları nelerdir? Günümüzde hemen herkes bir işte çalışarak geçimlerini sürdürmeye çalışıyor olsa da hayat ne yazık ki pek kolay değil ve bazen tek bir işte çalışarak kazandığımız ücret bize yeterli gelmeyebiliyor ve daha fazla para kazanmak isteyebiliyoruz. Daha fazla para kazanabilmek için, ekstra para kazanmanın yollarını öğrenmemiz gerekiyor. Elimizdeki yetenekleri ve işgücünü kullanarak ekstra çalışabilir ve daha fazla para kazanmaya başlayabiliriz. Peki ekstra para kazanmanın yolları nelerdir?

Plaza da Cam Silme

Plaza ve gökdelenlerin camları çok zor temizlenir bu nedenle plaza camları silinirken son derece dikkatli olunması gerekiyor. Bu tarz cam temizleme işçileri, yaptıkları iş için yüksek ücret alıyor, genelde iş çıkışı yapacağınız bu iş ortalama 1 saat ile 4 saat arasında sürüyor ve 4 saat çalışan işçiler yaklaşık 70-80 TL ücret alabiliyorlar.  İş son derece kazançlı olsa da riskli bir iş. Çalışma Bakanlığı’na göre en tehlikeli işler listesinde ilk 10’da bulunuyor.

Temizlik İşleri

Bir evin veya ofisin her zaman temizliğe ihtiyacı olmaktadır. Temizlik işçileri, bu yerleri temizleyerek standart işçilerin oldukça üzerinde bir gelir elde edebilmektedir. Genel olarak baktığımız zaman temizlik işçileri her bir saat başına ortalama 20 TL ücret alıyorlar. Yani bir ofisin temizliği için 4-5 saat çalıştığınızda yaklaşık 100 TL bir ücret alabilmektesiniz. 

Direksiyon Dersi Verme

Günümüzde sürücü kursları, öğrencilerini trafiğe çıkabilecek kadar iyi eğitemiyor bu nedenle sürücü kursundan mezun olan öğrencilerin derhal direksiyon dersi almaları gerekiyor. Direksiyon dersi ücretleri de oldukça yüksek. Genelde 1 saatlik eğitim için talep edilen ücret yaklaşık 100 TL civarındadır. Sizlerde direksiyon dersi vererek ciddi anlamda yüksek ücretler alabilirsiniz. 

Makale Yazın

Makale yazarlığı, özellikle son 3-4 yılda oldukça popülerleşti. İnternetteki website sayısının artması, doğal olarak makale yazarı ihtiyacının da artmasına neden oldu. Makale yazarları son derece büyük bir titizlikle web sitelerine içerik hazırlar ve bunun karşılığında gelir elde ederler. Eğer sizlerde ekstra para kazanma yolları arayışı içerisinde iseniz, seo uyumlu makaleler yazarak, her 100 kelime için 1,50 TL ile 5,00 TL arası kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube’da Video Çekin

Youtube’da video çeken ve çektikleri bu videolardan oldukça iyi gelir elde eden çok fazla insan var. Youtube’da bir kanalınız varsa hemen bir video yayınlayabilir ve yayınladığınız videolardan yüksek reklam geliri elde edebilirsiniz.  Youtube’da yayınladığınız videolara, Adsense adı verilen platform reklam yerleştirmesi yapmaktadır. Yapılan bu yerleştirme sonucunda videolarınız izlendikçe reklam gösterilmekte ve reklam gösterimlerinden gelir elde etmektesiniz. Ortalama her 100 bin izlenme için 100 TL ile 700 TL arasında gelir elde edilebiliyor.

Seyyar Satıcılık

Toptan ucuz aldığınız şeyleri, işlek bölgelerde satarak çok yüksek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle, şarj aleti, kulaklık ve telefon kılıfı gibi şeylerin kar marjı en az yüzde 60’tan başlıyor yani kazandığınız her 100 liranın 60 lirası sizin net karınız oluyor.

Part Time Çalışın

Tam zamanlı işinizde aldığınız 2300 lira veya 2500 liralık ücret sizi tatmin etmiyor olabilir. Hayatınızı daha iyi yaşamak istiyorsanız, part time çalışabilir ve çok yüksek ücretler alabilirsiniz. Genelde satış odaklı mağazalarda prim ve diğer ek gelirler dahilinde part time çalışan bireyler 2000 liraya kadar ek gelir elde edebiliyor. Genelde maaş 1200 TL veya 1300 TL olurken, prim ve diğer ek gelirler 800 TL’yi bulabiliyor.

İnşaat İşçisi Olun

Çok ağır bir iş olsa da kazancı çok yüksektir. Ekstra para kazanmanın yolları listemizde bulunan inşaat işçiliği, yarı zamanlı olarak yapılsa bile neredeyse bir tam zamanlı işçilik kadar iyi getiriler elde edebilmektedir. Özellikle akşam saatlerinde çok fazla inşaat işçisi ihtiyacı olmaktadır. Akşamları 3 veya 4 saatlik çalışma mesaileri 100 TL’ye varan ücretler ile ödüllendirilmektedir.  Sizlerde inşaat işçiliği mesailerine kalarak oldukça iyi ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Çalışmak için yapmanız gereken tek şey, en yakınınızdaki şantiyeye uğramak ve işçi arayışı içerisinde olup olmadıklarını sormaktadır, dilerseniz internet üzerinden de iş arayabilirsiniz. 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar