Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Eminevim Araba Nasıl Alınır? Detaylı Rehber

Eminevim araba almak nasıl oluyor? Peşinatlı ya da peşinatsız olarak araba alma şartları nelerdir? Eminoto sistemi nasıl işliyor?

Son aylarda araç üretiminin durması, virüs salgını gibi nedenler Türkiye’de kullanılmamış araç almanın önünü kapattı. Artan fiyatlar karşısında tüketici ikinci el araca yönelse de bu araçların fiyatları da alınamayacak seviyelere kadar tırmandı. Bu aşamada tüketici uygun fiyata, peşinatlı yada peşinatsız olarak araç alma yollarını arıyor. Bu yollardan biri de son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren Eminevim Otomotiv alım kampanyaları oldu. Peşinatsız ve faizsiz taksit imkanı sunuyor olmasına rağmen tüketicinin biraz daha soğuk bakmasının nedeni Eminevim sisteminin bilinmiyor olması. Bu aşamada sizlerde faiz ödemeden araç sahibi olmak istiyorsanız nasıl olacağınıza dair tam adresine geldiniz. Sizler için Eminoto’dan nasıl araç alınır bunları açıklayacağız.

Yüksek faiz tutarları nedeniyle faiz ödemeden araç almak isteyen milyonlarca kişi bulunuyor. Her ne kadar katılım bankalarından bu tarz bir hizmet alınıyor olsa da teknik olarak kâr payı veriliyor olması kişinin cebinden daha çok para çıkacağı anlamına gelebiliyor. Bu nedenle alternatif yollar arayan tüketici reklamlarda duyduğu eminoto faizsiz peşinatsız araç alma seçeneğini değerlendirmek adına araştırma yapıyor. Emin Otomotiv üyeliği sizinde yeni aracınıza daha uygun şartlarda ulaşma imkanı sağlayabilir.

Aylık Taksit Tutarı ve Araç Fiyatı Önemli

Eminevin Otomotiv sistemi araç alımında belirlenen gruplar dahilinde taksitli araç satışına olanak sağlayan bir sistem sunuyor. Bu aşamada en önemli husus sizin aylık ne kadar ödemeye yapabileceğiniz toplamda kaç liralık araç alacağınız önemli. Çünkü bu miktarda ödeme yapacak kişi sayısı ile bir grup oluşturuluyor ve aylık ödemeler ile çekilen kura sonrası çıkan kişiye araç teslim ediliyor.

Eminevim Araba Alırken Aracın Taksit İle Vadesi

Almak istediğiniz aracın vadesi önemli bir husus. Kendi muhasebeniz ile kaç ay vadede ödeyeceğinize dair bir tasarrufunuz varsa burada 20 ay ile 60 ay arasında bir süre ile taksitli araç alma sistemine girebiliyorsunuz. En uzun vade beş yıl. Bu vadenin seçilmesi sizin arabanızı almak için daha uzun bir zaman beklemeniz anlamına gelir. Örneğin 40 ay seçerseniz 40 kişilik bir grup olur ve 40 ay içinde aracınıza ulaşırsınız. Burada grubunuz 20 kişilik ise 20 ay gibi kısa bir sürede araç alma yoluna gidersiniz. Fakat her aşama da noter huzurunda çekilen kura önemli.

https://www.gelirortagim.com/arabanin-tamamina-kredi-veren-bankalar-2020/

Para Havuzda Toplanıyor

Belirlenen grupta aylık ödenecek ücret ile aracın fiyatı doğru orantılı olarak hareket eder. 50 kişilik bir grup ise 50 ay ödeme yapılacaksa ve araç fiyatı da 50 bin lira olacakla bu gruptaki herkes Bin lira taksit ödemesi yapacak anlamına gelir. Gruptaki herkesin verdiği paralar Emin Otomotiv havuzunda toplanır. Her ay bir kişiye Noterde çekilen kura ile araç alınır. Bir nevi altın günü diyebileceğimiz Eminoto araç alım sistemi tercih eden binlerce kişiden söz etmek mümkün.

Eminevim Araba Peşinatlı Örnek Taksit Miktarı

Eminoto sistemine yaklaşık aracın % 10 bedeli peşinat yatırılarak katılım sağlanıyor. Burada vade en fazla beş yıl olsa da sizin için en kısa olanı seçmek mantıklı. Üç yıl ile alacağınız 75 bin liralık bir araç için ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.875 Lira. Bu sayede en fazla 16 ay içerisinde aracınızı alabilirsiniz. Grup sayısı 16  oluyor. Öyle ki bu sistemde bazen gruplar 200 kişiye kadar çıkabiliyor.

Peşinatlı ve Peşinatsız Sistem

Bu sistem ile araç almak isteyen kişiler aracına daha çabuk kavuşmak istiyorsa peşinatlı olarak gruba katılabilir. Burada ne kadar çok peşinat ne kadar çok kısa vade sizin aracınızı daha hızlı almanıza neden oluyor. Peşinat verilmesi halinde kalan para vadeye bölünüyor ve bu kalan vade kadar sürede araç sahibi oluyorsunuz.

Emin Otomotiv Güvenli mi?

Emin oto kişilere faizsiz araç almanın yolunu açıyor olsa da; burada cebinizden çıkacak masraflar söz konusudur. Oluşturulan bu sistemin yürümesi para kazançlı olarak yapılmış bir adım. Kişide başvuru ile organizasyon ücretleri alınıyor olması sistemin arka yüzü. Gruplar, peşinat, taksitler ve kura sonrası araç sahibinin oluyor. Ancak yasal olarak devletin bu tür sistemler ile ilgili çalışması halen devam etmektedir. Tüketici kanununda ve bankacılık sisteminde henüz yeri olmayan bir peşinatsız taksitle araç alma sisteminde şikayetçi olan kişi sayısı çoktur. Bunlar kadar araç sahibi olup memnun olanlarda vardır. Her ne kadar taksitle faizsiz deniliyor olsa da ödediğiniz masraflar dışında aracınızı alabilmek için bekliyor olmanız bir dezavantaj. Bu anlamda banka kredisi ile alıp hemen aracınıza binmekte vardır. Ancak tercih elbette tüketicinin.

Otomobil alımlarında her an dolandırılma korkusu  kişilerin bu sistemden uzak durmasına neden oluyor. Araç alım sırası geldiği zaman sistem sizin için tüm işlemleri takip ediyor. Yani aracınızı aldığınız kişi ya da kurumca aracınızla ve paranızla ilgili dolandırılma riskiniz ortadan kalkmış oluyor.

Sistemden Çıkabiliyor muyum?

Eminoto sistemine üye olarak giriş yapan kişilerin de ayrıca çıkma hakkı da bulunuyor. Yani devam etme zorunluluğunuz yok. Bu aşamada sizlerin sisteme yatırdığı paralar iade ediliyor. Her ne kadar iade hemen olmasa da paranızı geri alabiliyorsunuz ancak yatırmış olduğunuz katılım ve organizasyon ücretinin iadesi mümkün değil.

Emin Otomotiv Taksitleri Ödenmezse Ne Olur?

Kişi sisteme giriş ile üyeliğinde bir ödeme aralığı ve vade seçiyor. Bu vadelerde her ay 1 ve 20si arasında ödeme yapıyor. Bu anlamda vadesi gelen ödemenizi yapmanız gerekir. Bu ödemeyi geciktirdiğiniz süreler kadar sizin de aracınızı almanız gecikiyor. Bununla da yetinmeyen sistem sizin taksitinizi ödeyene kadar faiz uygulaması yapıyor. Fakat ödeyemeyecek durumdaysanız bunu sisteme bildirmeniz halinde öteleme söz konusu. Burada yapmış olduğunuz öteleme süresi yine araç alımında da öteleme anlamına geliyor.

Araç Tesliminde Bilinmesi Gerekenler

Eminevim araba ile faizsiz ev alma yönünde büyük yol kat eden sistem araç alımına da entegre edildi ve binlerce kişi bu sisteme dahil oldu. Ancak araç alımı ile kura çıkması sonrasında aracınızı teslim alırken bazı uygulamalar konulması tüketiciyi endişelendiren hususlardan. Nitekim internette gezinen şikayetler arasında aracın alınması için memur kefil talep edildiğine dair söylemler vardır. Yani aracı alan kişi taksitlerini ödemeye devam etmelidir. Bu ödemenin sağlanabilmesi için bazı taleplerin olduğundan bahsetmek mümkün. Araçlara ipotek konulması, borcun bitene kadar satışının önüne geçiliyor. Sıra kendisine gelmesine karşın aracını alamayan bir kesimde söz konusu olabilir. Fakat bu durum ne kadar gerçekçi bilinmez.

Kullanılmamış Araç Alabilir miyim?

Sistem kullanılmış ikinci el araçlar kadar kullanılmamış sıfır km araçlar içinde çalışıyor. Bu anlamda 0 km araç alımı için başvuru yapan ve üye olan kişiler arasından bir grup oluşturuluyor ve buradaki tüm uygulamalar onlar içinde geçerli oluyor. Ancak kullanılmamış bir araç alımı daha yüksek tutarlara neden olduğu için peşinat miktarı artarken taksit sayısı da azalabiliyor. Yine de tercihler arasında kullanabileceğiniz bir eminevim araba alım yolu.

Teknik olarak sizlere uymayan bir sistem olmasına karşın taksitle faizsiz araç almak isteyen kişilerin alternatif olarak değerlendirebileceği Eminoto Araç Alma Sistemi peşinatlı ve peşinatsız seçneekleri ile gruplar halinde araç sahibi olmanıza olanak veriyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar