Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

En İyi 5 Türk Kripto Para Borsası (Sürekli Güncel)

En iyi türk kripto para borsaları listemizde hem hacim olarak büyük hem de 2021’in en güvenilir kriptp para sitelerine yer veriyoruz

Son yıllarda sıkça duyulan ve hızla yayılan kripto paralar ülkemizde de trend olmuş durumda. Bu yazıda kripto para alıp satabileceğiniz en iyi Türk kripto para borsaları hakkında bilgiler verdik.

Paribu

Paribu bitcoin borsası Türkiye’de bitcoin alım satımı yapabileceğiniz en güvenli ve işlem hacmi en yüksek borsalardan biridir. Arayüzü oldukça basit olan, kullanımı kolayca anlaşılabilen, yeni başlayanlar için oldukça ideal özelliklere sahip olan Paribu bitcoin borsası tam bir rehber niteliğinde. Paribu borsasında işlem yapabilmek için biraz araştırma yaptıktan sonra Paribu web sitesine giriş yapmanız gerekmekte. Ancak bu tür işlerde dolandırıcılık durumları had safhada olduğundan doğru sitede işlem yaptığınızdan emin olmalısınız. Bunun için url kısmında bulunan, güvenlik simgesinin olup olmadığına bakmanız yeterlidir. Sisteme giriş için cep telefonu numaranız ve şifreniz gerekmektedir. Şifre tek kullanımlık olarak cep telefonunuza gönderilecektir.

BTC Turk

BTC Turk Türkiye’nin ilk kripto para borsası konumundadır. Bu bakımdan da en güvenilir BTC borsalarından biridir. 2013 Temmuz ayından beri hizmet gören borsa ülkemizin en büyük bitcoin borsası konumundadır. Kendine has, kolay, basit ve spesifik bir arayüze sahip olan BtcTurk borsasının kullanıcı sayısı da günden güne artmaktadır. Bitcoin borsasında yeni alım satım yapacak olan yatırımcılara destek departmanı oldukça yardımcı olmaktadır. Bu sayede kullanıcılar hem daha güvenli hem de daha kolay bir şekilde yatırım yapmaktadırlar. Kayıt aşaması için ad, soyad ve e posta gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Ayrıca bu borsada diğer borsalara göre iki aşamalı doğrulama sistemi de vardır. Bu da daha güvenilir olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Bitçi

Bitcoin borsalarında hızlı ve kolay işlem yapabilmenin önemi büyüktür. Kullanıcılar hem hızlı hem de güvenli hizmet yapabilmeyi öncelik sırasında birinci sıraya koymaktadır.En iyi Türk kripto para borsaları arasında yer alan Bitci bu konuda en başarılı borsalar arasındadır. Oldukça hızlı ve kolay yatırım yapabilme özelliği ile rakiplerinden kolayca ayırt edilebilmektedir. Bitci’de bulunan kar-zarar grafiği onu diğer borsalardan ayırmaktadır. Kullanıcılar yatırım yapacakları ürünün kar-zarar grafiklerine bakarak daha akılcı ve mantıklı bir seçim yapmaktadırlar. Bu grafiğe bakarak yatırımcı hangi üründen ne kadar kar, hangi üründen ne kadar zarar elde edeceğini kolayca anlayabilmektedir. Bu borsanın en iyi özelliklerinden bir tanesi de; üçüncü bir kişiye ihtiyaç duyulmadan, her ürünün analizini yatırımcının kendisinin yapabilmesi imkanıdır. Bu da, daha güvenilir yatırım yapabilme durumu anlamına gelmektedir.

Bittürk

Bittürk Türkiye’de ilk olarak kripto para borsasında abonelik hizmeti sunan bir borsa platformudur. Bitcoin alım satımı yapan yatırımcıların yakındığı en büyük sorunlardan biri olan komisyon kesintileri bu borsada bulunmamaktadır. Ancak bu komisyon kesintilerinden kurtulmak için abonelik satın almaları gerekmektedir. Aylık 150 TL lik bir ödeme ile yüzde sıfır komisyon ile yatırım yapmak mümkün hale getirilmiştir. Ayrıca BitTurk abonelerine, sosyal medya araçları ile verilen kupon kodları ile sürekli hediyeler dağıtmaktadır. Kayıt yapmak hem çok hızlı hem de çok basittir. Sade ve basit bir kullanıma sahiptir. Ayrıca 7 gün 24 saat para yatırıp çekme imkanı ile yatırımlarınızı sürekli takip etme olanağına sahip oluyorsunuz.

Gobaba


Yerli kripto para borsaları arasında en çok tercih edilenlerden biri de Gobaba’dır. 2017’nin Mart ayında kurulan Gobaba borsası Türkiye’de kurulmuştur fakat İngiltere’de de ofislere sahiptir. Direkt alım satıma müsait aktif 13 borsası bulunmakla beraber 36 tane birbirinden farklı kripto para ile alım satım imkanı tanımaktadır. Ancak Gobaba’da yeni yatırıma başlayan kullanıcılar yalnızca bitcoin ve litecoin olarak alım satım yapabilmektedir. Yaklaşık 20 bin civarında kullanıcıya sahiptir. Gobaba daha çok globalde büyümeyi amaçlayan bir bitcoin borsasıdır. Yaklaşık 140 ülkeden farklı kullanıcılara sahip olsa da aslında yerli bir borsadır. Bu da ne kadar güvenilir olduğunun bir göstergesidir.

En iyi Türk kripto para borsaları rastgele sıralanmış olup sıra değerleri bir puan temsil etmemektedir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar