Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

En Karlı 4 Sektörde İş Fikirleri

En karlı iş sektörleri içerisinde kesinlikle hizmet sektörü başı çekmektedir. İnsanlar hizmet edilmeyi ve hizmet görmeyi severler. Bu yüzden de buna dönük herhangi bir iş kolunda açacağınız işletmenizden büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Vereceğiniz bu hizmetlerde ana tema kesinlikle kalite üzerine kurulmalıdır. Bu şekilde müşteri potansiyeliniz artar ve sektörde tercih edilen bir işletme olursunuz. Çünkü insanlar daha iyi bir hizmet alacağına inandıkları için hizmet almayı seçerler. Kalite ile beraber müşteri memnuniyeti gelir ve bu da size para olarak geri döner.

Gelin şimdi beraber hizmet sektöründe yapabileceğiniz az sermayeli yüksek kazançlı iş fikirleri listesine bir göz atalım.

Catering Hizmeti

catering hizmeti

En iyi iş fikirleri arasında uzun yıllar boyunca listeden aşağıya asla düşmeyecek bir iştir. Çünkü herkesin yemek ihtiyacı günde en az 3 öğün olacak şekilde vardır. Bu durumda da eğer kaliteli malzemelerle birlikte iyi yemek yaptığınıza inanıyorsanız mükemmel bir kazanç kapısı olacaktır.

Catering firmaları, orta ve büyük ölçekli şirketlerle anlaşarak onların yemek ihtiyacını karşılar. Aynı şekilde evde yemek yapmak istemeyen ya da bireysel yaşayan insanlarda aylık olarak anlaşarak günde 3 öğün yemeklerini evlerine teslim hizmeti alıyorlar. Hal böyle olunca büyüyen bu pazarda kendinize bir yer edinmek çok zor olmayacaktır.

Bunun için çok büyük bir para yatırarak başlamanız gerekmiyor. Önce küçük işletmelerle görüşüp uygun ama kaliteli bir menü ile anlaşma sağlarsınız. Daha sonra gidişata göre gerekişe yanınıza birilerini daha alarak işlerinizi büyütürsünüz.

Yoga Pilates Salonu

Yoga Salonu

Gün geçtikçe toplumda yaygınlaşmaya başlayan spor bilinci ile herkes spor salonlarına akın eder oldu. Kadınlar özellikle daha hafif ve ruhsal tarafı rahatlatacak türde sporları daha çok tercih ediyor. Bunların başında da yoga ve pilates tarzı hafif yapılan, vücudu çok yormayan buna karşı huzuru ve dinginliği arttıran spor türleri geliyor.

Bu kadar büyük bir talep varken, az sermaye ile yapılacak işler bakımından tercih edilmesi gereken en önemli iş alanlarından biridir. İster bunu kurumsal firmaların etiketi altında yapın isterseniz de kendi fikirleriniz doğrultusunda bir yer açarak başlayın, hiç fark etmez. Ancak çevrenizdeki kalabalığa güvenmiyorsanız, bayilik alarak başlamak çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü insanlar güven konusunda biraz tereddütlüdür.

Bayilik ücreti dışında çok ciddi rakamlar istemeyen yoga ve pilates salonu, getirisi yüksek olan işlerdendir. Yanınızda mutlaka eğitmenlik sertifikası olan birinin daha olması gerekiyor. Aksi durumda işletmenizi açamaz ve faaliyet gösteremezsiniz.

Oto Yıkama Açmak

Oto Yıkama

Oto yıkama dükkanı belki de düşük sermayeli yüksek kazançlı iş fikirleri listesinde bir numara olmaya adaydır. Bu işe başlamak için sadece bir köpük makinası, bir tazyikli su makinası, profesyonel süpürge ve sünger, bez, otomobil ile ilgili şampuan gibi malzemeler yeterli olacaktır. Bunların maliyeti ise toplasanız 10.000 lirayı bulmaz. İşin durumuna göre çalışan sayınızda artışa gidebilirsiniz. Ancak hiç dert etmeyin kesinlikle parasını fazlasıyla çıkartacak bir sektördür.

Sırf İstanbul’da 8 milyon aracın trafikte olduğunu düşünürsek ve onlardan sadece günde 30 tanesi bile size gelse ay genelinde hem masrafınız çıkıyor üstüne de çok iyi paralar bırakıyor. Burada en önemli husus, kaliteli ve temiz işçilik yanı sıra iyi markalı ürünler kullanmanızdır. Bunu gören müşterinin artık sürekli size geleceğini unutmayın.

Makyaj Hizmeti Sağlamak

Makyaj Hizmeti

Kadınların hemen hepsi makyaja karşı koyamaz. Ancak bu her kadının iyi makyaj yapacağı anlamına da gelmez. İşte bu noktada devreye makyaj hizmeti veren uzman makyözler giriyor.

Uzun ve kapsamlı bir şekilde eğitim alarak makyajın en ince ayrıntısına kadar öğrenirseniz, hiç dükkan bile açmanıza gerek kalmadan bu becerinizi diğer kadınlara hizmet olarak satabilirsiniz. Bunun içinde günümüzün en iyi reklam ve iletişim aracı olan sosyal medya ve platformların gücünü kullanacaksınız. Burada iyi bir tanıtım ile insanların size ulaşmasını sağlar ve pek çok kişiye yeteneklerinizi sergilersiniz. Eğer müşteri sizden memnun kalırsa artık daimi bir müşteriniz oldu demektir.

Bu iş fikirlerinin dışında Karlı 4 Adet İş Fikri yazımızdaki farklı iş fikirlerini de inceleyebilirsiniz

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar