Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Yüksek mevduat faizi veren bankalar 2021 yılı için faiz rakamlarının değişmesi ile banka müşterilerine farklı faiz rakamları sunmaktadır. Mevduat faizi oranları ile bankalar elinde nakit parası olan vatandaşların ellerinde ki paraları bankaları tarafından açılan vadeli mevduat hesaplarına yatırılmasını sağlayarak paraları üzerinden kar yapmasını amaçlamaktadır. Mevduat faizi oranları ile yatırmış olduğunuz para üzerinden belirli bir miktarda para kazanmanız mümkündür. Aynı şekilde mevduat faizinin yatırılacak para aralıkları, gün veya ay sayısına bağlı olarak önerilen faiz oranlarını değiştirmektedir. Bankaların sıklıkla kullandırdığı mevduat faizli hesap işlemlerinde belirtilen aralıklar için faiz oranlarını görebilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Vadeli mevduat hesabı bankaların müşterilerine belirli şartlar doğrultusunda paraları ile birikim yapmasını sağlayan hesap çeşididir. Vadeli mevduat hesaplarında belirli bir faiz getirisi kazanmanız için sistem içerisinde kalacağınız günü ve sisteme yatıracağınız parayı belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediniz gün ve yatıracağınız tutar ile sizin için hesaplanan faiz oranı doğrultusunda kazanç sağlayabilirsiniz

Mevduat Faizi

İş Bankası Mevduat Faizi Hesapları

İş Bankası mevduat faizli hesapları ile banka müşterilerine veya İş Bankası müşterisi olmaya aday olan vatandaşlara yüksek getirili kampanyalarını sunmaktadır. İş Bankası sunmuş olduğu kampanya ile beraber vadeli mevduat hesabına yatıracağınız paranızın durdukça değer kazanmasını sağlar. Farklı seçenekler ile değişken faiz oranları sunmakla beraber müşterisinin elinde bulunan paranın yatırımı konusunda da yardımcı olmaktadır. İş Bankası mevduat faizli hesapları adı altında paranızın döviz, altın gibi seçeneklerin karşısında TL olarak değer kazanma seçeneğini sunmaktadır. İş Bankası vadeli hesap kampanyası için hesaplanan faiz oranları birkaç parametreye bağlı olarak değişmektedir. İş Bankası tarafından açılan vadeli mevduat hesabınızın faiz oranları vadeli hesap içinde kalma süreniz, yatıracağınız para gibi parametrelere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İş Bankası vadeli mevduat hesaplarına yatırabileceğiniz tutarı en az 1.000 TL olarak belirlemiştir. Vadeli mevduat hesapları kapsamında sistem içerisinde kalma süreleri ise 1 ay,3 ay,6 ay ve 12 ay olarak değişkenlik göstermektedir. İş Bankasının vadeli mevduat faizi oranı ortalama %10 olarak belirlenmiştir. İş Bankası tarafından size sunulan faiz oranlarını öğrenmek için İş Bankası mobil uygulamasından veya müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Halk Bankası Mevduat Faizi Hesapları

Halk Bankası mevduat faizli hesaplarıile beraber banka müşterilerinin kazanç sağlamasıkonusunda fırsatlar sunmaktadır. Halk Bankası sunmuş olduğu fırsatlar ile beraber vadeli mevduat hesabına yatıracağınız paranızın durdukça değer kazanmasını sağlar. Farklı seçenekler ile değişken faiz oranları birkaç parametreye göre belirlenmektedir.Faiz oranları değişikliğini belirleyen etkenler vadeli hesap içinde kalma süreniz, yatıracağınız para gibi etkenler faiz oranlarınızın değişiklik göstermesini sağlar. Halk Bankası faizli mevduat hesaplarında kalma süresi olarak alt limit koymaktadır. Vadeli mevduat hesapları için koymuş olduğu alt limit 27 gün olarak belirlenmiştir. Yatırmak istediğiniz tutarı en az 27 gün hesapta kalacak şekilde planlamanız gerekmektedir. Vadeli mevduat hesapları için örnek olarak sisteme 10.000 TL para yatırmak isteyen banka müşterisi 3 ay kalacağını beyan etmesi durumunda %9 faiz oranı ile beraber 3 ayın sonunda hesabında 10.221 TL birikmektedir. Aynı şekilde 10.000 TL parasını 12 ay süre il %8.75 faiz oranı ile beraber 12 ay sonunda hesabında 10.861 TL para birikmiş olacaktı. Halkbank mobil şube üzerinden veya müşteri temsilcilerine bağlanarak size özel Halk Bankası mevduat faizi oranlarını öğrenebilirsiniz.

Burganbank Mevduat Faizli Hesapları

Burganbank mevduat faizli hesaplarısayesinde banka müşterilerinin kazanç sağlamasıkonusunda fırsatlar sunmaktadır. Sunmuş olduğu bu fırsat dâhilinde Burganbank üzerinden açacağınız vadeli hesabınız sayesinde yüksek faiz getirileri ile kazanç sağlayabilirsiniz. Burganbank tarafından sağlanan mevduat faizli hesaplar için vadeli hesap içinde kalma süreniz, yatıracağınız para gibi parametreler değişken faiz oranlarını oluşturmaktadır.

Burganbank tarafından sağlanan faiz oranlarının 2021 yılı için diğer bankalara göre daha yüksek olması vadeli hesap açtırmak isteyen müşterilerin Burganbank’ı seçmesini sağlamıştır.Burganbank faiz oranlarını 0-6 gün arası için % 9,25, 14-31 gün arası için % 9,25,92-180 gün arası için % 10 olarak belirlemiştir.

BANKALARDAN ALTIN HESABI AÇIN, DAHA FAZLA KAZANIN

Fibabanka Mevduat Faizi Hesapları

Fibabanka mevduat faizli hesaplarıile beraber banka müşterilerinin kazanç sağlamasıkonusunda fırsatlar sunmaktadır. Fibabanka sunmuş olduğu fırsatlar ile beraber vadeli mevduat hesabına yatıracağınız paranızın durdukça değer kazanmasını sağlar. Fibabanka üzerinden açacağınız vadeli mevduat hesabı ile birlikte belirli faiz oranları sunulmaktadır. Sunulan faiz oranlarına kampanya olarak ilk defa hesap açtıran müşterilerine özel hoş geldin faizini uygulamaktadır.Fibabanka faiz oranları:

  • 1.000 TL ile 500.000 TL arası işlemlerde yeni banka müşterilerine hoş geldin faizi ile beraber %11 oranında hoş geldin faizi uygulamaktadır.
  • 10.000 TL ile 25.000 TL arası işlemlerde %9 oranında,
  • 25.000 TL ile 50.000 TL arası işlemlerde %9,25 oranında,
  • 250.000 TL ile 500.000 TL arası işlemlerde %9,75 oranında mevduat faizi uygulamaktadır.

    https://www.fibabanka.com.tr/hesaplama-araclari/mevduat-getirisi-hesaplama-araci

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar