Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Enpara Nedir? Nasıl Başvurulur?

 

Enpara nedir sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Enpara kısacası Türkiye’nin ilk dijital bankasıdır. Herhangi bir şubesi olmadığı için de bu bankanın doğal olarak maliyet bakımından kendisi için pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajın farkında olan Enpara bu sebeplerden dolayı müşterilerine de diğer bankalardan daha avantajlı bir hizmet sunmaktadır. Bu avantajlarından dolayı da müşteri kitlesi olarak gün geçtikte gelişen bir oluşumdur.

Enpara QNB’nin hayata geçirmiş olduğu bir şubesiz dijital bankadır. Bankadan güzeli sloganıyla da sektöre adımını atmıştır. Bazı kişiler bu bankanın sadece internet üzerinde olmasından dolayı bazı soru işaretleri bulunmaktadır. Fakat Enpara da diğer bankaların tabii olduğu kanunlara, düzenlemelere uymaktadır devletin kontrolü altındadır ve zaten QNB çatısındadır. Ayrıca siber saldırılar için de tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi gerekli önlemleri de fazlasıyla almış bir bankadır. Avantajlarına bakılacak olursa da birçok bankanın almış olduğu EFT, havale ücretleri, hesap işletim ücretleri gibi ücretler Enpara’da kesin olarak bulunmamaktadır. Aynı zamanda kişinin kredi çekmek istemesi durumunda da ek bir masraf bulunmamaktadır.

İnternet üzerinden bir bankacılık işlemi de olsa kişilerin internet dışında da Enpara’dan işlem yapabilmektedirler. Bunun için çağrı merkeziyle görüşme yapmak yeteceği gibi kişilerin istemesi durumunda da QNB Finansbank şubelerinden para yatırma ve para çekme işlemleri de sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Bir diğer avantaj da faiz konusunda kişinin karşısına çıkmaktadır. Kişinin para yatırması durumunda birikim hesaplarına diğer bankalardan gözle görülür bir şekilde daha fazla faiz almış olacaktır.

Kişinin birikim yapabilmesi için de Enpara herhangi bir sınır koymamıştır. Altın hesabı için de kişilere herhangi bir alt sınır koyulmamıştır. Aynı zamanda tatil günleri de dahil kişiler 7/24 altın alım satım işlemlerini Enpara üstünden kolayca yapabilirler. Ekpara özelliğiyle de kişilerin acil bir şekilde nakde sıkışması durumunda ek bir hizmet vermektedir. Bu hizmetle kişilerin vadesiz hesaplarında paraları kalmaması durumunda Ekpara özelliğiyle birlikte kişi kredi kartını harcamalarında kullanabildiği gibi aynı zamanda da nakit olarak bu parayı çekme hakkına sahip olmaktadır.

Enpara avantajlarından yararlanmak için Enpara'ya başvurun.
Enpara avantajlarından yararlanmak için Enpara’ya başvurun.

Enpara’ya Nasıl Başvurulur?

Enpara’ya nasıl başvulur konusu da oldukça basittir. Kişiler web sitesi üzerinden öncelikli olarak neden Enpara’ya başvurmak istediği söyler. Bunu seçtikten sonra da kimlik bilgileri, cep telefonu gibi bilgilerini girdikten sonra site kişiden iletişim bilgileri, kişisel bilgileri, adres bilgisini de isteyerek başvuru işlemini tamamlayacaktır. Kredi kartı tercihini de kişiye soracaktır. Bu işlemlerden sonra bankanın görevlisi onay çıkması durumunda başvuru yapan kişiyi adresinde ziyaret edecek ve son işlemler de bu şekilde tamamlanacaktır. Görüldüğü üzere Enpara’ya başvuru yapmak birçok bankaya göre kolay bir şekilde herhangi bir eform sarf etmeden yapılmaktadır. Pek çok kişinin de kredi kartı başvurusu kredi notunun çok düşük olmaması durumunda kabul edilmektedir.

Herhangi bir şubesi bulunmadığı için de şubeye gidip başvuru yapmak gibi bir seçenek de bulunmamaktadır. Bu sebeple yalnızca bu şekilde başvuru yapılabilmektedir. Zaten Enpara’nın da diğer bankalardan ayırt edici özelliği şubesinin olmamasıdır. Bu şekildeki bir yaklaşımla Türkiye’de pazara giren ilk banka olma özelliğini de elinde tutmaktadır. Avantajları, kolay bir şekilde başvuru yapılması gibi artı özellikleri sayesinde gün geçtikçe de birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Kişilerin istemesi durumunda da çıkan kredi kartları aidatsız bir şekilde hizmete sunulmaktadır. Kendisine özel kampanyaları da bulunan Enpara 2012 yılından beri müşterilere hizmet vermektedir. Kişinin QNB’de hesabı olmasına rağmen Enpara‘ya başvuru yapabilmesi için aynı şekildeki prosedürlerden geçmesi gerekmektedir. 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar