Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Evde Dikiş Yaparak Para Kazanmak  

Evde Dikiş Yaparak Para Kazanmak  

Evde dikiş yaparak para kazanmak evde dikiş dikerek para kazanmayı düşündüğünüzde benim gibi terzilik yapmayı düşünmüş olabilirsiniz.

Dikiş yaparak para kazanmak günümüzde kadınların çalışması için birçok imkan var ve her kadın anne, aşçı, yönetici ve terzi ustası olmak için çok çalışıyor. Ama durumu çözenler var. Çalışırsam, kazandığımla başkaları yapsın, evde bir kahve içeyim dediler. Ne kadar akıllıydılar?

evde dikiş yaparak para kazanmak
evde dikiş yaparak para kazanmak

Evden Nasıl Dikebilirim?

Ölçü almak, sandığınız gibi makineyi saatlerce tekrarlamak veya çalıştırmak ve aynı boyuttaki tüm ürünleri hatasız dikmek değildir. Minyon olarak nitelendirilebilecek her ev hanımının bilmesi gereken, dikiş ve nakışla ilgili temel bilgilerden oluşan bir zanaattır. Bilirsiniz işe giderken çorabınız patladığında ya da gömleğiniz kapıya sıkıştığında acilen dikmeniz gerekir ya da tam da böyle bir iş.

Söylediğiniz her şeyi anlıyorum, bu yüzden evde dikişinizi nasıl yapacağınızı düşünürseniz, hemen yırtık ve yırtık dikiş şeklinde profesyonel bir kartvizit alacaksınız. Daha sonra bu kartları kendi kartlarını dikemeyecek kadar meşgul olan veya bir köşede dikilmek için bekleyen kişilere dağıtın. İlk başta komik olacağını biliyorum ve kartı alanlar bile sana bakacak ama ertesi gün seni arayacaklarından emin olabilirsin.

Evde dikiş aslında %30 maharet ve %70 inisiyatif gerektiren bir meslektir. Çünkü bu meslek ülkemizde pek bilinen bir alan değil. Ancak çoğu şehirde ütü evleri hareketli bir mağaza haline geldi. Perdeler ve kilimler artık elde yıkanmıyor. Sökme bu işler gibi normallik kazanacak bir tarla gibi önünüzde duruyor. Dikiş işi yapmak için büyük bir kasnağa sahip olmanıza gerek yok. Sizi tanımayan kişilerle çalışmak daha etkili olacaktır.

Evde Dikiş İşi İçin Neye İhtiyacım Var?

Dikiş dikmeye evden başlamaya karar verdiğiniz izlenimini edindim. Ama emin olun bir sorun yaşamazsınız. Çünkü yeni bir işte ilk olmak her zaman iyidir. Bu aktiviteye başlamak için ihtiyacınız olan öğeler şunlardır:

Kimliğinize sahip olun!

İnsanlara dikişin gerçekten gerekli olduğunu ve onlara nasıl yardım edebileceğinizi anlatan bir broşürünüz olsun ve sizi tanıtan kartvizitler yakında tanınacak ve insanların “Ah, bu gerçekten mantıklı.

Bu, hitap ettiğiniz bir segment olsun!

Her işletmenin hitap ettiği bir segmenti vardır. Arayacağınız bir segment olmalı. Dikiş işini başkasına devreden kesim, genellikle çalışan ve varlıklı kişilerden oluşacaktır. Bu sayede ortaya çıkacağınız alanları kolayca seçebilirsiniz.

Hedefleriniz olsun!

Bu işten nasıl bir hedef alınır demek yerine bu hafta 5 müşterim olacak, önümüzdeki hafta 10 müşterim olacak gibi gerçekçi hedefler belirleyin ve bu hedeflere tek tek vurun. Bir hedefin yoksa Batman yakındır.

Fiyatlarınızı belirleyin!

Her hizmetin bir bedeli olmalı, değil mi? Vereceğiniz hizmet için bir ödül belirlemeniz gerekiyor. Bu satışlarınızı kolaylaştıracaktır. 0,50 kuruş dolandırılacak derken gün içinde aldığınız işten ne kadar kazanacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Halatlarınızı almayı unutmayın!

Çalışmanın ne zaman ve nereden geleceğini asla bilemezsiniz. Hele ki yapılacak bir şey varken kimin ne zaman, nerede söküleceğini asla bilemezsiniz. Bu yüzden elinizde bir kutu iplik ve iğne bulundurun. Çantanızda çok fazla yer kaplamamasını istiyorsanız, hafifçe sevin ve kutunuzda saklayın.

Gülen yüzünüzü eksik etmeyin!

Her insanın bir kusuru vardır ama dikemediği insanların yüzüne vurma. Çünkü insanlar üzerinde tam tersi bir etkiye sahiptir. Bana herkesin bu tür işleri yapmak zorunda olmadığını söyle.

Evde dikiş işi sunan işletmelere ulaşmak isteyenler için

Evde dikiş işine girdiniz ve bir an önce bu işe başlamak istiyorsunuz. Bu alanda size yardımcı olacak ve size kalıcı bir iş verecek firmalar olduğunu biliyor musunuz? Bu firmaları nerede bulacağınızı düşünmeye başladıysanız hemen sizin için listeleyeceğim…

Kuru Temizlemeciler

Kuru temizlemeyle meşgul olan insanların sürekli kıyafet aldığını biliyorsun. Bu giysiler bazen yırtılır, bazen de temizlik sırasında yırtılabilir. Müşterilerine böyle bir ürünü veremeyecek olan kuru temizlemeciler ile uğraşırken tüm yırtıklar ve yırtıklar sizi bulacaktır.

Giysi Üreten Yerler

Giyim üretimi yapan ve çok büyük ölçekte olmayan firmalar, gözden kaçan küçük üretim sorunlarını çözmek için deneyimli kişiler arıyor. Sen olabilirdin.

Giyim Mağazaları

Giyim mağazaları her gün onlarca insanla dolup taşıyor. Herkesin bir ürünü denediğini düşünüyorsanız, bu giysilerde zaman zaman yırtıklar veya yırtıklar olabilir. Böyle bir mağazanın yakınındaysanız, bir pazarlık için gitmenizi tavsiye ederim. Çevrenizde bu işe girdiğinizde karşınıza birçok faaliyet alanı çıkacaktır. Senin görevin onları tanımlamak olacak.

Bugün Evde Dikiş Dikerek Para Kazanmanın Artıları Ve Faydaları Nelerdir?

Dikiş makinelerinde ve tekstil sektöründe büyük yenilikler oldu. Öyle ki bu yenilikler eski dönemde gazete ve televizyon haberlerine uzun süre yansımış ve güncel bir değere sahip olmuştur. Bu yeniliklerden ilki genel dikiş makineleri ile ilgilidir. Dikiş makineleri artık manuel olarak değil, otomatik olarak çalışıyor. Bildiğiniz gibi 30 yıl öncesine kadar manuel olarak çalıştırılan araçlar teknolojik gelişmelerle bir bir çok yol kat etti. Geçmişte merdaneli çamaşır makinelerinin yerini en son teknolojiye ve son teknolojiye sahip çamaşır makineleri almıştır.

Bu yenilikler sayesinde kadınlar artık çok daha az yorulurken çok para kazanma fırsatına sahip oluyor. Tek yapmaları gereken otomatik dikim yapan makinelere gerekli talimatları vermek ve bu süreci yakından takip etmektir.

Tanıtılan ikinci yenilik ise tekstil sektörüyle ilgili. Kumaşlar artık eskisinden çok daha fazla pamuklu ve yumuşak, bu da dikiş kıvamında işlemi çok daha rahat hale getiriyor. Bu sayede kalın ve dar kumaşlarla uğraşmak yerine, çok yumuşak ve kolay geçirgen yapıya sahip kumaşların otomatik makinelerde düzenlenmesi son derece rahat ve keyifli bir çalışma ortamı yaratır.


5 Yorumlar
 1. ayşe diyor

  dikiş makinam var elimde ve terzilik geçmişim var.çalışmak isterim ulaşırsanız

 2. Salih diyor

  Bay bayan terzisiyim dukkanim vardı kapattım evde dikiş makinaların bulunyor dikiş işi yapmak istiyorum Ankara Keçiören de yasiyorum

 3. Merve diyor

  Merhaba, modelistlik bilgim var.kalip çıkartma serileme ve modelleme yapabiliyorum. Çok iyi derecede dikiş biliyorum.(İngiliz dikişi, Fransız dikişi) gelinlik abiye ve günlük kıyafetler dikiyorum. İs vermek isteyenler ulaşsın
  kizkucuk1@gmail.com

 4. Demet diyor

  Kırklareli Babaeski de terzi dukkanim var herşey dikebiliyorum. Tekstil bölümü okudum. Cizimlerimiz vardır gulgen terzi giyim instagram adresimiz

 5. Seda diyor

  Merhabalar evde paketleme işi yapmak için uygunum rica etsem geri dönüş yaparmisiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar