Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Evde mum yaparak para kazanmak isteyenler; Kendi mumlarını satabilir ve çeşitli dekorasyon ürünleri satan mağazalarla iş birliği yapabilirler.

Evde mum yaparak para kazanmak için belirli bir beceriye veya uzmanlığa sahip olmanız gerekmez. Cinsiyeti ne olursa olsun, herkes ek gelir elde etmek için bu işi yapabilir. Birçok mum çeşidi vardır. Renk, koku ve şekil açısından farklı mum türleri yapılabilir.

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak
Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Evde Mum İşine Nasıl Başlanır?

Genellikle bir mum işi, mum yapmayı ve bunları tüketicilere satmayı içerir. Bunun için hammaddeyi, bulunabilirliğini, üretim sürecini, ambalajını ve satış yerlerini bilmeniz gerekecektir.

Ek olarak, işletmeniz için belirli bir çalışma alanı ayarlamanız gerekir. İş-yaşam dengesi kurmanız için faydalı bir egzersiz olacaktır.

Yapacağınız mum işinde kendi markanızı yaratmak için ona bir isim vermeniz ve ambalaj için yenilikçi fikirleri denemeniz gerekiyor.

İşe başlamadan önce mum yapım sürecini net bir şekilde öğrenmeli ve bu işe kendiniz ve çevrenizdekiler için mum yaparak başlamayı tercih etmelisiniz.

Evde Mum Yaparak Para Kazanmanın Faydaları Nelerdir?

İşte mum yaparak para kazanmanın faydaları:

Mum yapmak için makine veya ünite kurulumu gerekmez. Evde ek bir makineye ihtiyaç duymadan sadece gerekli malzemelerle yapılabilir.

İş gücü olarak başka bir kişiye ihtiyaç duymayan bir iştir.

Mum imalatında kullanılan malzemeler her yerde kolaylıkla bulunabilen malzemelerdir.

Genellikle dekorasyon amaçlı kullanıldığı ve meditasyon ve yoga yapanlar tarafından sıklıkla tercih edildiği için satışı kolaydır.

Başlangıç ​​sermayesi gerektirmeyen bir iştir.

Evde mum yaparak para kazanmaya başlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler nelerdir?

Mum yapımından para kazanmak için yapılması gerekenler şunlardır:

Her şeyden önce, bu işin nasıl yapılacağını planlamak gerekir. Hammadde, bulunabilirlik, üretim süreci, paketleme ve satış yerleri ile ilgili gerekli planlama yapılmalıdır.

İş-yaşam dengesini kurabilmek için evde belirli bir çalışma alanı hazırlamak gerekir.

İleride bu işi yaparken kendi markanızı oluşturmanız gerekebilir. Ambalaj ve marka ismi konusunda yaratıcı olmak gerekiyor.

Mum yapımı konusunda yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Bu nedenle test için yakın çevrede mum yapılarak başlanabilir.

Evde Cam Mum Nasıl Yapılır?

Cam mum yapma adımları aşağıda listelenmiştir:

Öncelikle gerekli malzemeler satın alınmalıdır. Alırken biraz gard almayı unutmayın.

Sıcak tutkal tabancası takılı olmalıdır.

Uç metal destekle sabitlenmelidir.

Sıcak tutkaldan bir bardak alınmalı ve bu bardağın ortasına ilave edilmelidir. Daha sonra yapıştırıcı metal desteğe bastırılmalı ve sabitlenmelidir.

Fitili, bardağın üst kısmından 5 cm fitil çıkacak şekilde kesmeniz gerekmektedir.

Balmumu bir kaba konulmalı ve mikrodalgada ısıtılmalıdır.

Evdeki diğer mumlar veya satın alınan mumlar 85 dereceye ulaşana kadar ısıtılmalıdır. Mumlara renk veya koku eklemek istenirse, bu noktada eklenmelidir.

Daha sonra fitilin takıldığı camın üst kısmından 1,5 cm boşluk kalacak şekilde erimiş mumu bardağa dökmeniz gerekir.

Kuruması için bir saat beklemeniz gerekiyor.

Evde Mum Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Mum imalatından kazanılan miktar; Yapılan mumun özelliklerine, maliyetine ve bir seferde satılan mum sayısına göre değişir.

Evde mum yaparak para kazanmak isteyenler ortalama 5 TL ile 25 TL arasında mum satmaktadır. Bir ayda 1000 TL ile 2500 TL arasında aylık gelir elde etmek mümkündür.

Mum Yapmak İçin Ne Gerekiyor?

Genel olarak, bir evde ağda işi herhangi bir tür makine gerektirmez. Kesinlikle, ekipman ve el aletlerine ihtiyacınız olacak. İhtiyaç duyulan malzemelerin en önemlileri fitil, mum ve eritebileceğiniz potadır. Isıtma için bir fırın kullanabilir veya küçük, basit bir fırın tepsisi satın alabilirsiniz. Ayrıca farklı tipte dekoratif mum kalıplarına ihtiyacınız olacak ve piyasada bu kalıplardan bolca bulabilirsiniz. Mum yapmak için kullanabileceğiniz en popüler türlerden bazıları çiçekler, hayvanlar, çizgi filmler vb. Kokulu mumlar için kendinize farklı tipte cam kaplar ve kaseler almanız gerekecek, ihtiyacınız olan balmumuna ek olarak, kendi benzersiz mum tasarımlarınızı oluşturmak için ihtiyaç duyacağınız malzeme olan farklı renk ve koku türlerine de ihtiyacınız olacak. Son aşamada ambalaj malzemelerine ihtiyacınız var ve zanaat ürünü olarak ürünleriniz için çekici ve yenilikçi ambalajları denemeniz gerekiyor.

Mum Nerede Satılır?

Günümüzün dijital çağında el sanatları satmak hiç de zor değil. Somut olarak, çevrimiçi dekoratif mum satmak için keşfedebileceğiniz birkaç seçenek var. Ancak, daha muhafazakar seçenek kendi web sitenizden satış yapmaktır. Her şeyden önce, mum işiniz için iyi, göz alıcı ve akılda kalıcı bir isim seçmeniz önemlidir. Ardından bir alan adı almanız ve bir web sitesi oluşturmanız gerekir. Ayrıca web sitesinde, mağazalarda veya bir blogda mum satabilirsiniz. Ayrıca popüler sosyal medya platformlarında ürünlerin tanıtımını yaparak müşteri kitlenizi arttırmanız mümkün olup, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve komşularınıza mum satarak ağızdan ağıza pazarlamanın faydalarını mutlaka görmelisiniz. Ayrıca ev toplantıları bu tür ürünleri satmak için en iyi yerlerdir.

Evde Mum İşi Yaparak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Sanatsal yeteneklerinizi sergileyerek evde yapabileceğiniz ve evinizin rahatlığında yapabileceğiniz bu iş sizin için iyi bir gelir takviyesi olabilir. Bu işten ne kadar kar elde edebileceğinize gelince, yaptığınız yaratıcılık ve mum tercihi satış adedine göre değişen bir durum. Ayrıca piyasada 5 TL’den 25 TL’ye kadar mumlar bulunmaktadır. Mum malzemeleri verimli malzemelerdir ve satın aldığınız malzemeden 20 adet mumu 10 adet haline getirmek sizin tasarım becerinize kalmış, bu da kazancınızı artırmaktadır. Mum ticaretinden elde edeceğiniz gelir tamamen çalışma tarzınıza ve satış becerilerinize bağlı olsa da bazı kişiler ayda 1000 TL ile 2500 TL arasında kazanıyor.

Sanat için bir tutkunuz veya hobiniz varsa, mum yaparak para kazanmak tam size göre. Bir zanaatkar olarak sevdiğiniz işte başarılı olmak, para kazanmanın yanı sıra kendinizi ödüllendirmenin en tatmin edici şeklidir.


16 Yorumlar
 1. Asiye Şule Ertürk diyor

  Merhaba kocaeli izmitten yazıyorum geri dönüş yaparsanız çok iyi olur

 2. Rukiye diyor

  İşe ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

 3. Rumeysa diyor

  Işe ihtiyacım var ev hanimiyim dönüş yaparsaniz sevinirim

  1. Sefa diyor

   Bnde yapmak istiyorum ek iş istanbulda yaşıyorum

 4. Cansu Baykara diyor

  Evde ek iş yapmak istiyorum geri dönüş yaparsanız çok iyi olur.

 5. Şehriban diyor

  Bende çalışmak istiyorum 🙏

 6. Yeliz diyor

  Bende bu işi yapmak istiyorum rica edersem bana da dönüş yapar mısınız

  1. Şehriban diyor

   Bende bu işi yapmak istiyorum elim yatkındır böyle işlere

 7. Özge diyor

  Banada dönüş yapar mısınız bende iş istiyorum

 8. Nuran barak diyor

  Paketleme işi yapmak istiyorum

 9. elif diyor

  banada donus yaparmisniz

  1. Halime yıldız diyor

   Paketleme işi yapmak istiyorum

 10. Hülya diyor

  Dönüş yaparmısınız

 11. Şehriban diyor

  Bende bu işi yapmak istiyorum elim yatkındır böyle işlere

 12. Eda diyor

  Kayseriden yazıyorum işe çok ihtiyacım var yapabilirim dönüş sağlar mısınız

 13. Fatmanur diyor

  Banada dönüş yaparmisiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar