Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Evde Örgü İşi Yaparak Para Kazanma

Evde Örgü İşi Yaparak Para Kazanma

Eskiden çeyiz için örülen örgüler, artık ek gelir kaynağı oldu. Evde örgü işi yaparak aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Örgü örerek para kazanmak, ülkemizde oldukça yaygın. Yıllardır kadınlarımız saatlerce örgü örerek hırka, atkı ve bereler yaptı. Her ne kadar yorucu bir iş gibi görünse de uzmanlar örgü örmenin stresi azalttığını belirtti. Ardından örgüye olan ilgi daha da arttı.

Son zamanlarda ise insan emeğinin yerini makineler aldı. Ancak bu makineler, el örgüsünün yerini tutmadı. Bu yüzden birçok kişi örgü ören kişiler arıyor. Bu yüzden evden para kazanmak isteyenler, bu işi düşünebilir. Örgüye eğilimi olanlar ise bunu tam zamanlı bir iş olarak da yapabilir.

Birçok örgü çeşidi var. Ancak bu örgü çeşitlerinden en çok tercih edilenleri; bebek yeleği, battaniye atkı ve beredir. Ayrıca aksesuarlara ilgi de son zamanlarda artmıştır. Bu işten ciddi kazançlar elde etmek isteyenler, bu alanlara yönelebilir.

Evde Örgü İşi Nasıl Yapılır?

Çetin geçen kış günlerinin vazgeçilmezi şüphesiz sıcak bir içecek ve battaniye. Ancak hazır battaniyeler, sıcak tutmak için yeterli olmuyor ve büyük emek harcanarak yapılan örgü battaniyelerin yerini tutmuyor. Bu yüzden günümüzde örgü battaniyelere olan ilgi oldukça fazladır. Müşteriler, beğendikleri takdirde sadece kendilerine değil yakınlarına da battaniye ördürmektedir.

Battaniye örmenin belli bir kalıbı bulunmuyor. İstenilen battaniyenin şekli ve ölçüsü, yapılışında büyük rol oynuyor.

Evde örgü işi denilince akla ilk gelenler biri, bebek ve çocuk aksesuarları. Özellikle hamile kadınlar, doğacak çocukları için yelekler ördürüyor. Bunun yanında torunu olanlar, bere ve atkı siparişinde bulunuyor. Ancak burada rakip oldukça fazla. Bu yüzden farklı tasarımlarda bebek ve çocuk aksesuarları örmek, kısa sürede ilgi çekecektir.

Örgü Siparişi Nasıl Alınır?

Evde örgü örerek para kazanmak isteyenler, öncelikle sosyal medya uygulamalarını kullanmalıdır. Bu sayede kısa sürede çok fazla kişiye hitap edilebilir. Sadece yaşanılan şehir değil, ülkenin dört bir yanına sipariş hazırlanabilir. Bu sayede kazanç artar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, sosyal medyaya düzenli gönderi yüklemektir. Yüklenen gönderilerin çözünürlüğünün yüksek olması da oldukça önemlidir.

Sosyal medya dışında popüler internet sitelerinde de satış yapabilirsiniz. Uygun fiyat vermek, belli sipariş sayısında kargonun ücretsiz olması, ürün özelliklerini doğru yazmak, müşterilerin dikkatini çekmek için yeterlidir. Sipariş alıcıya ulaştıktan sonra siteye hakkınızda olumlu değerlendirme bulunması da siparişlerinizin artmasını sağlayacaktır.

Dijital platform dışında pazar yerleri ve küçük işletmelerde örülen örgüler satılabilir. Ancak hitap edilen kitle ve kazanılan tutar daha düşük olacaktır.

Evde Örgü Örerek Ne Kadar Ek Kazanç Elde Edilebilir?

Evde örgü örme işi, son zamanların tercih edilen ek işlerinden biridir. Ancak tercih edilme nedeni, çok para kazandırmasından çok kültürümüzde yaygın olarak bilinmesidir. Yani örgü örerek her zaman yüksek kazançlar elde edemezsiniz ve sabit bir kazancınız olmaz. Dolayısıyla kazancınızı siz belirlersiniz. İşi profesyonel olarak yaparsanız örgü örmeyi meslek haline getirebilirsiniz. Bu tamamıyla sizin elinizde!

Reklam yapmak da kazançta oldukça etkilidir. Reklam denilince para vermek gerekmez. Örgü ördüğünüzü belirten bir iş ilanı müşterilerin dikkatini çekebilir. Birkaç örgü örneği ve net açıklamalar kısa sürede sipariş almanızı sağlayacaktır.

Sosyal medyada sipariş almanız için takipçi sayışınızın yüksek olması da gerekmez. Hesabınızı düzenli takip etmeniz ve gönderilerinize etiketler koymanız erişiminizi arttıracaktır. Bunun yanında mesajlara kısa sürede cevap vermek, müşteri memnuniyeti için önemlidir.

Pazar yeri ve küçük işletmelerle ayda 200-500 TL arası kazanılırken, dijital platformlarda bu rakam 1500-2000 TL’ye çıkmaktadır. Tüm alanları kullanarak örgü ören kişiler ise bunu meslek haline getirmiştir.

Günde Kaç Saat Örgü Örülmelidir?

Örgü örerek para kazanmak isteyenler genellikle örgüyü bilen ya da ilgisi olanlardır. Ancak daha önce örgü örmemiş ya da fazla ilginiz olmadıysanız günde 1 saatle başlayabilirsiniz. Burada önemli olan pratiğiniz ve alınan siparişlerin sayısıdır. Hızlı örgü örüyorsanız ve sipariş sayınız fazla ise günde 3-4 saat örmek yeterli olacaktır.

Örgü örerken müzik dinlemekte işi zevkli hale getirebilir. Bu sayede evde örgü örerek para kazanmak hem hobi hem de kazanç haline gelebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar