Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Evde ütü yaparak para kazanmak  

Evde ütü yaparak para kazanmak  

Evde ütü yapmak daha çok ev hanımları tarafından tercih ediliyor ve günümüzde pek çok ev hanımı bunu evlerinin rahatlığında yapıyor. Bu sayede kısa sürede ek gelir elde etme imkanına sahip olurlar.

Birçok özelliği ile diğer iş fikirlerinden ayrılan evde ütülemenin en belirgin özelliklerinden biri, istikrarlı olması ve kısa sürede kazandığı para ile bireyin yüzünü güldürmesidir. . Bu nedenle internet dünyasında birçok ev hanımı bu işi tercih edebilir. Bu işi yapmaktan mutluluk duyduklarını görüyoruz.

"<yoastmark

Ne Yapmak Gerekiyor

Evde ütü yapmak son zamanlarda ekstra ev işlerinin en popüler kategorilerinden biri olmayı başardı. Özellikle internet dünyasının en önemli ek işleri arasında yer almaktadır. Pek çok kişinin rahatlıkla yapabileceği evde ekstra ütü işleri genellikle ev hanımlarının daha yatkın olduğu kategoriye girer. Bu nedenle, bu ekstra çalışma başka bir beceri gerektirmez.

Bu işi yapmaya karar verdiğiniz andan itibaren yapmanız gereken ilk şey, internet dünyasından elbise siparişi vermek amacıyla elbise temin eden web sitelerini veya firmaları araştırmak ve tercihlerinize en uygun siteyi bulmak ve başvuruda bulunmaktır. . Sonrası kolay kısım. Çünkü anlaşmalı olduğunuz firma kısa bir süre sonra evinizde ütülenmesi gereken kıyafetleri size gönderecektir. Ütü yapman için sana para verecekler.

Evde Ütü Yaparak Ne Kadar Tasarruf Edebilirsiniz?

Bu işten çok büyük bir gelir beklemek doğru olmaz. Bu işi yaparak para kazanmak için öncelikle işe ilgi göstermelisiniz. Siparişlerinizi zamanında ve özenle teslim etmelisiniz. Bunu yapabildiğiniz zaman alacağınız maaş bir anda beklediğiniz oranların üzerine çıkabilir.

Çünkü müşterilerinize güven verirseniz, size daha fazla iş verirler ve böylece daha fazla para kazanmanıza yardımcı olurlar. Ancak ev ütü işinde aldığınız günlük siparişlere göre aylık en az 400 TL ile 500 TL arasında kazanabileceğinizi biliyoruz. Tabii bu rakam aşağı yukarı bir tahmin, biraz yukarı veya aşağı gidebilir. Ancak bu işten bin TL gelir beklemek sizi hayal kırıklığına uğratır. İnternetten para kazanma yolları dışında diğer ev iş fikirlerinden 1000 TL kazanmanız mümkün değil.

Evde Ütü Yapmak İçin Hangi Özelliklere İhtiyacınız Var?

Her şeyden önce, insanlarla iyi iletişim kurabilmeniz gerekir. İnsanlar, kendisiyle kötü iletişim kuran veya samimi olmayan birine bu tür işler vermezler. Bu nedenle müşterilerinizle iyi iletişim kurmalısınız. İş hakkında daha detaylı bilgi almak için sizinle iletişime geçen kişilerle ilgilenmeli, sorularını ilgiyle yanıtlamalısınız.

 • arkadaş canlısı olmalı
 • İnsanlarla iyi iletişim kurmalı
 • Ütü yapmayı bilmelisin
 • İşi zamanında teslim etmeli
Ütü Yapmak İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?

Bu sorunun cevabını biliyorsunuz ama biraz da gerekli donanımlardan bahsedelim. Ütü masası ve ütü bu işteki en önemli malzemelerdir. İşe verdiğiniz önemi göstermek için ütü masası satın almanız gerekiyor. Herhangi bir kumaşı yere serebilir ve üzerini ütüleyebilirsiniz, ancak müşteriler bunu görürse, bu işle ilgilenmiyormuş gibi hissedebilirler.

Demir,

Ütü masası,

Ütü Yapacak Kişilerin Yaşayabileceği Sorunlar

Her işte müşteri ile işi yapan kişi arasında sorunlar olabilir. Ütü sektöründe de mutlaka sorunlar olacaktır. En yaygın sorunlar hakkında konuşacağız ve bu konulara daha fazla dikkat edeceksiniz.

İşi zamanında teslim edememek

İyi ütü yapmayın,

Giysilerde yanıklar

Müşteri size ulaşamıyor,

En sık karşılaşılan sorunlar yukarıda bahsettiğim 4 sorundur. Bu soruları kısaca ele alalım.

1) İşi zamanında teslim edememek

İş ne olursa olsun, bu iş zamanında yapılmazsa sorun yaratır. Çünkü senden memnun olmayan kişi seni kötü sunar. Ama sizden memnun olan kişi sizi hoş bir şekilde sunar. Reklamcılık en iyi bu şekilde çalışır. Bu nedenle, aldığınız işi teslim aldığınızda mutabık kalınan süre içerisinde teslim etmeniz gerekmektedir. Teslimat sırasında müşteriler genellikle adrese gelir ve ürünleri teslim alır. Yani ürünleri evde hazır bulundurmanız gerekiyor.

2) ütüyü iyi yapmamak

Ütülemede en çok karşılaşılan sorunlardan birinin bu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Müşteriler genel olarak ütüleme sürecinden memnun olurlar. Yine de bu işi çok dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde ürünü size vermeyi reddedebilirler.

3) Giysilerde yanıklar

Bu sorun çok sık olmasa da olası bir sorundur ve oluyorsa büyük sorunlara neden olabilecek bir sorundur. Bu nedenle ürünleri ütülerken iş değiştirmeyin. Ne olursa olsun diyoruz.

4) Müşteriler size ulaşamaz

Yine bu, tüm işletmelerde karşılaşılan yaygın bir sorun türüdür. Müşteriler ürün teslimat bilgisi veya başka bir şey için size ulaşmak istediklerinde size ulaşabilmeliler. Aksi takdirde akıllarına başka sorular gelebilir veya bu işle ilgilenmediğinizi düşünebilirler. Bu nedenle insanlarda bu tür düşüncelerin kalmaması için mutlaka telefonlarınızı kontrol etmelisiniz.

Hangi Yolları İzlemeliyiz?

İşleriyle meşgul olan veya ailelerinden uzakta yaşayan öğrenciler, kıyafetlerini tamir etmeleri için başkalarına bağışlar. Ücret karşılığında yapıyorlar. Bunu yaparak para kazanabilirsiniz. Ama önce onu ütüleyecek insanları bulmalısın. Bu kişileri çevrenizde bulabilir, üniversite sayfalarında paylaşarak onlara ulaşabilirsiniz.

Düzgün Ütü Nasıl Yapılır?

Önemli: Evden tamamlayıcı çalışma sunan firmalarla evden gelir elde etmek çok zordur. Bu tür işletmelere internet üzerinden ulaşmak mümkün değildir. Aşağıda yorum yaparak bu tür işler için başvuru yapmıyorsunuz. Evden para kazanmanın yollarını arayarak daha sağlıklı yollar bulabilirsiniz. Size fazladan iş vereceklerini söyleyip maaş talep edenlerle muhatap olmayın. Bu konular hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve Evden Para Kazanma Yolları, İnternetten Para Kazandırma  ve Evde Ne Yapabilirim başlıklı yazılara tıklayarak evden para kazanmaya başlayabilirsiniz.


27 Yorumlar
 1. Özlem Şen diyor

  Bende bu işi yapmak istiyorum bilgi alabilirmiyim

 2. Müfize Çelik diyor

  Ütü yapma işine talibim ütüde oldukça iyiyimdir bilgilerinize tşkr ederm.

  1. Fatmanur diyor

   Bazı sebeplerden dolayı çalisamadıgım için evde çalismak istiyorum

 3. hilal diyor

  evde ütü nasıl yapılıyor ek iş

 4. Salih diyor

  Kendim bay bayan terzisiyim dükkanımı kapattım evde olduğum için evde ütü dikiş işi yapmak istiyorum

 5. Jennet diyor

  Bende paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var lutfan geri dönüş yapın lutfannnn

 6. Jennet diyor

  Bende ek iş istiyorummm lutfan

 7. Jiyan diyor

  İki çocuğum var eşim cezaevinde evde ütü yaparak para kazanmak istiyorum ütü işinde iyim kendime güveniyorum lütfen dönüş sağlayın teşekkürler

 8. Fatma diyor

  Nasıl alıcaz bu işi lütfen yardımcı olurmusuuz

 9. Asmin diyor

  Bende evde ütü işini yapabilirim çokta güzel yaparım yardımcı olursanız sevinirim

 10. Binnur diyor

  Bende talibim ütü işine lütfen yorumlarda kalmasın ulaşın bize

 11. Enes diyor

  Evde 4 kişilik professional ekibimizle ütü yapmaya hazırız öncelik verdiğiniz için teşekkürler

 12. Çağrı diyor

  İşinizin zamanında ve düzgün bir şekilde yapılmasını istiyorsanız arayın görüşelim.

 13. Fatma diyor

  Üstüme jilet ütü yapani tanimam bu ise talibim geri dönüş yapin lutfen

 14. Meerim diyor

  Antalya merkez çok acil ek işe ihtiyacım var

 15. öznur sucu diyor

  nevşehir merkez bu isi yapabilirim

 16. öznur sucu diyor

  nevsehir merkez ek is ariyorum bu isi yapabilirim

 17. fatma diyor

  ek iş istiyorum antalya kumluca mavikent de yaşıyorum iki çocuğum var çok ihtiyacım var yardımcı olun lütfen

 18. hatice diyor

  ütü işini almak istiyorum yardımcı olurmusunuzhat

  1. Özlem kırık diyor

   Eşim otelde çalıştığı çalıştığı için her gün ütü yapıyorum dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler…

 19. Meryem Candan diyor

  Merhabalar Manisadan yazıyorum ek işe ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler

 20. Dilek diyor

  Bu işi yapabilirim nasıl basvurucaz

 21. Manolya diyor

  İşe ihtiyacım var lütfen dönüş yapin 1 çocuğum var

 22. şükriye geçen diyor

  merhabalar bende evde paketleme ütü işi yapmak istiyorum

 23. halime diyor

  izmir aliağa da oturuyorum.ütü işini yapabilirim.

 24. Burcu Gül Çetinkaya diyor

  Merhaba bu işe ihtiyacım var yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen

 25. Beyza diyor

  Ütüde çok iyiyimdir perdelere varana kadar tüm sistemimde hazir ve evde pasta işi deyapabiliirm

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar