Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti Bankası çalışma saatleri nedir? 2021 yenilenen şube açılış saati, öğle arası saati ve akşam kapanış saati nedir? Hafta sonu kaça kadar?

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası, milyonlarca müşterisiyle hizmet vermeye devam ediyor. Günümüzde bankacılık işlemlerinin büyük bir kısmı internet veya mobil şube kanalıyla gerçekleştirilebiliyor olsa da, bu kanalı kullanmayan ve işlemlerini şube kanalları üzerinden yürüten çok fazla insan var. Bu nedenle bu insanlar için, bankaların çalışma saatleri çok önemli. Bankaların belirli bir çalışma saatleri var ve bu çalışma saatleri dışında hizmet veremiyorlar. Peki Garanti Bankası’nın çalışma saatleri nedir? Öğle tatili ne kadar sürüyor?

Garanti Bankası Açılış Saati

Garanti Bankası şubeleri sabah saat 09.00’da açılmaktadır. Bankanın hangi saate açıldığı özellikle müsait zamanı sabah olan insanlar için çok önemli. Bankacılık işlemlerinizi halledebilmek için Garanti Bankası’na sabah 09.00 itibarıyla uğrayabilirsiniz, banka bu saatler içerisinde çalışmaya başlıyor.

Günlük bankacılık işlemlerinizi sabah 09.00’dan itibaren şubeler kanalıyla giderebilirsiniz. Eğer bir banka şubesine gitmek istemiyorsanız, işlemlerinizi internet ve mobil şube kanalıyla da hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Eğer bir internet şube hesabınız yok ise, sabah 09.00’dan itibaren en yakın Garanti Bankası şubesine gidebilir ve bir internet bankacılığı hesabı açtırabilirsiniz, internet bankacılığı hesabınızın açılışı ile fatura işlemlerinden para transferlerine kadar pek çok işlemi mobil şube veya internet şube kanalıyla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Garanti Bankası Öğle Tatili

Pek çok banka gibi, Garanti Bankası’da sabah saat 09.00’da açılmakta ve 12.30’de öğle molasına gitmektedir. Bu nedenle, bankaların mesai saatleri bu eksende düzenlenmektedir. 12.30’de verilen öğle tatili molası yaklaşık bir saat sürmektedir ve bir saatlik süre boyunca herhangi bir şekilde şubelere gitmeniz ve şube kanalıyla adana eskort işlem yapmaya çalışmanız pek mümkün değil. İşlemlerinizi öğle tatili bittiğinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Öğle tatili yaklaşık bir saat sürüyor ve banka şubesi saat 13.30’da yeniden hizmet vermeye başlıyor.

Garanti Bankası Kapanış Saati

Garanti Bankası çalışma saatleri 09.00 ile 17.00 arasıdır. Sabah 09.00’da açılan banka, 12.30’da öğle molası yapmakta ve 13.30’da yeniden açılarak üç buçuk saat daha hizmet vermektedir. Garanti Bankası akşam saat 17.00’de kapılarını kapatmaktadır. Eğer bankadan hizmet almak istiyorsanız, saat 17.00’den önceye şubeye gelmiş olmanız gerekiyor, aksi takdirde bankalar hizmet vermiyor. 

Resmi Tatil ve Hafta sonları Çalışma Saatleri

Garanti Bankası, resmi tatillerde ve haftasonları hizmet vermiyor. Tüm bankalar, Cumartesi ve Pazar günleri açık değil, ayrıca milli ve dini bayramlarda da şubeler kapalı. Bankadan hizmet almak istiyorsanız, resmi tatil bittiğinde şubeye gitmeniz ya da internet bankacılığını kullanmanız gerekiyor. İnternet bankacılığı uygulamasına sahip değilseniz, kısa sürede en yakın şubeye giderek bir internet şubesi hesabı alabilirsiniz. Bu sayede tüm bankacılık işlemlerinizi hiçbir şubeye gereksinim duymadan, internet bankacılığı üzerinden ya da mobil şubeler kanalıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak bu içerik de ilginizi çekebilir

Garanti ATM Para Çekme Limiti 2020 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar