Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Garanti Bankası Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

Garanti Bankası sanal pos ücreti ve komisyon oranları 2021 yılı için ne kadar oldu? Garanti BBVA sanal pos destek hattına nasıl ulaşılabilir?

Garanti Bankası tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, farklı paket türleri ile hizmet vermektedir. Standart olarak belirlenen paketler kapsamında Garanti Bankası Sanal POS hizmetlerinden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Start-up Paket: Maksimum 3.000 TL limit
  • Medium Paket: Maksimum 5.000 TL limit
  • Pro Paket: Maksimum 10.000 TL limit

Tüm bu paketler için gerekli görülen POS ücreti 150 TL olarak belirlenmektedir. Standart ödemeli olarak bilinen bu paketlerin yanı sıra farklı kampanyalar da bulunmaktadır. Kampanyalar kapsamında 15.000 TL ve üzeri limitler ile yeni komisyon oranlarının oluşturulduğu bilinmektedir.

Garanti Bankası tarafından yapılan başvuruların pek çok kısmı internet üzerinden yürütülmektedir. Bu sebeple başvuru sürecinden itibaren bankanın işlem hızı müşteriler tarafından belirgin bir biçimde fark edilmektedir.

Garanti Bankası POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Garanti Bankası POS komisyon oranları, kullanılan cihazla bağlantılı olarak değişik limitler sunmaktadır. Bilinen komisyon oranları üzerinden müşteri profiline ve banka geçmişine bakılarak farklı uygulamalar da yapılabilmektedir.

Garanti Bankası POS cihazları tercih edenler için bilinen bazı komisyon oranları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • 20.000 TL limit ile 12 ay kalma sözü verildiğinde %1,80 oranında komisyon uygulanmaktadır.
  • 15.000 TL limit ile 12 ay kalma sözü verildiğinde %2,20 oranında komisyon uygulanmaktadır.
  • 10.000 TL limit ile 12 ay kalma sözü verildiğinde %2,70 oranında komisyon uygulanmaktadır.

Bu oranların yanı sıra 5.000 TL ve 2.000 TL limit kullanımlarında yine 12 ay taahhüttü uygulamak isteyen müşterilerin sırasıyla 3,10 ve 3,20 oranında komisyon ile ödeme yaptıkları bilinmektedir.

Garanti Bankası POS Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası POS cihazları özellikleri, cihaz seçenekleri ile birlikte çeşitlenmektedir. Fakat tüm Garanti POS cihazları için geçerli olan bazı genel özellikler bulunmaktadır. Garanti Bankası sanal POS cihazının da kapsadığı bazı özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Türkiye’nin dışında kullanılmakta olan anlaşmalı kartlarında kullanılması mümkün olmaktadır.
  • POS Bülten çalışması ile tüm üye iş yerlerinin ortak olarak karşılaştıkları problemler üzerine konuları değerlendirme olanakları bulunmaktadır.
  • Ödemelere ilişkin ekstrelerin mail yoluyla gelmesi sayesinde daha hızlı bir şekilde bütçe planlaması yapmak isteyenlere kolaylıklar sunmaktadır.
  • POS cihazlarında biriken paraların hesaplar arası aktarılması söz konusu olmaktadır.

Garanti Bankası POS Destek Hattı Nedir?

Garanti Bankası tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, müşterilerin tek bir hat üzerinden POS işlemlerini sürdürmeleri için hizmet vermektedir. Bu hat üzerinden POS cihazları ile ilgili arıza, malzeme talep gibi konulara ilişkin yardım talep edilebilmektedir.

Garanti Bankası POS destek hattı, 444 0 339 numara üzerinden görüşmelerini sürdürmektedir. Bu hat yalnızca POS kullanıcıları için olması sebebiyle herhangi bir yoğunluk söz konusu olmamaktadır.

POS destek hattı, yeni başlayan POS kullanıcıları ile birlikte süreçte desteğe ihtiyacı olan POS kullanıcılarına yönelik de destek faaliyetleri yürütmektedir. Destek faaliyetleri içerisinde her türlü POS cihazı problemi bulunmaktadır.

Garanti Bankası POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası üzerinden POS başvurusu yapmak için, internet bankacılığı kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden Garanti POS işlemleri tercih edilerek ön kayıt formu doldurulmaktadır.

Başvuru Linki

Garanti Bankası sanal POS kullanmak isteyen banka müşterilerinin de kayıt formunu aynı şekilde doldurmaları kriter olarak belirlenmektedir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra başvurunun onay durumuna ilişkin banka yetkilileri tarafından telefon edilmektedir.

Başvurunun onaylanmaması halinde, kredi notunun düşük olması ya da istenen kriterlerin sağlanamaması gibi konular düşünülmektedir. Olumsuz başvuru sonuçları ile ilgili banka tarafından detaylı bilgiler alınabilmektedir.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar