Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Girişimcilere İmkan Sağlayan En İyi Üç Ülke

Girişimcilere imkan, yıllar boyu insanlar kendi işletmelerini açarak bunu geliştirmişlerdir. Bunun dışındakiler de bu işletmenin bir parçası olarak mevcut olan firmayı daha da büyümesini sağlarlar. Fakat kendi firmasını kurmak isteyenler bu işlerden ayrılarak hayallerinin peşinden gitmektedir. Kendi markasını yaratarak onu tüm dünyaya tanıtmak ister ya da farklı alanlarda bunu devam etmeye uğraşır. Eğer sizler girişimcilere imkan sağlayan en iyi üç ülkeyi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Peki bu ülkeler hangileridir?

Domain Nedir? Yatırım Nasıl Yapılır

Almanya

Almanya, bu listenin ilk sırasında bulunmaktadır. Yüksek vasıflı iş gücüne sahiptir. Teknolojik gelişmeleri çok sıkı bir şekilde takip eden Almanya girişimcilere en çok olanak sağlayan ülkedir. Böylelikle girişimcilere fırsat sunar ve ülkesinin daha da gelişmesinde büyük rol oynar. Dünyada aktif bir şekilde devam eden üretimiyle de bunu kanıtlamaktadır.

Japonya

 Japonya, bilindiği üzere eğitim seviyesi yüksek olan ülkeler arasındadır. Teknolojik alanda da son derecede gelişmiş ülkedir. Kendi işini kurmak isteyenler ve bunu devam ettirebilenler için oldukça iyi fırsattır. Teknolojik faaliyetleri ile ve girişimcilik işlemleri son derece üst düzeydedir. Bu da ldünya listesinde 2. Sırada yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri

Yenilikleri ile her geçen gün bizi etkisi atlına alan ABD, bu listenin 3. Sırasında yer almaktadır. Kullanış olduğumuz çoğu firmanın merkezi burada yer almaktadır. Üretim ve dağıtımda önemli rol oynayan ABD, girişimciler için çok cezbedici fırsatlara sahiptir. Facebook, Google gibi hayatımızın her alanında etkileşim gösteren bu markaların merkezidir. Teknolojik uzmanlığı da tüm dünyaya kanıtladıktan sonra bunu geliştirenler arasındadır.

   Girişimcilere en çok fırsat tanıyan ülkeler en çok gelişen ülkeler ile doğru orantılıdır. Bulundurdukları bütçeleri bir kısmını tamamen bu işe ait olarak ayırmaktadırlar. Böylelikle hem yeni markaların ortaya çıkmasını sağlar hem de vatandaşlarının işletme açmalarında olanak tanır. Peki ülkemizde girişimcilik sırası ne durumdadır diye merak ediyor olabilirsiniz. Maalesef girişimcilere imkan sağlayan en iyi üç ülke arasında değildir. Türkiye girişimcilere fırsat tanıyan ülkeler arasında 36. Sırada yer almaktadır. Bu liste her sene güncel olarak değişmektedir. Bunu etkileyen durumlar ülkenin maddi durumu ve eğitim seviyesidir. Girişimciler tarafından riske alınmadığı sürece listede yukarıya çıkabilmek oldukça zor olacaktır.

   Listenin son sırasında yer alan ülke ise Tanzanya’dır. Almış olduğu 0 puan ile bu uzun bir süre burada yer almaktadır.

   Eğer sizde girişimcilik hayallerine sahipseniz başarılı olabilirsiniz. Türkiye bu alanda oldukça düşük bir sırada yer alsa da olanakları mevcuttur. Orijinal fikirlerinizi profesyonelce hazırlarsanız başarısız olmanızı etkileyecek tüm faktörler ortadan kalkmış olacaktır. Tek yapmanız gereken hangi alanda başarılı olacağınızı belirlemek ve bunun üstüne gitmektir. Böylelikle tasarladığınız projeniz insanlar tarafından beğenilecek ve başarıya ulaşmış olacaksınız.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar