Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Green Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Green kart nedir ve nasıl alınır diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Son zamanlarda herkes tarafından bahsedilen ve her yılda bir şansını deneyen insanlar istedikleri sonucu çok zor almaktadır. Bahsedilen bu green kart sanılanın aksine sizleri ABD vatandaşı yapmaz. Size sağlayacağı olanak sadece ömür boyu oturma iznidir. Oturma iznini aldıktan sonra da çalışma izni de beraberinde gelir. Green kart sahibi kişinin eğer eşi varsa bu olanaklardan o da faydalanabilmektedir. Bunun dışında kart sahibinin çocukları da bu haklardan yararlanabilir. Bunun şartı ise çocukların 21 yaşının altında ve bekar olmasıdır. Bu şartlar karşılandığında haklardan yararlanabilirsiniz ve Amerika hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Green Card

    Green Kart Nasıl Alınır?

     Green karta birçok yolla başvurulabilir. Bunlardan bahsedecek olursak en çok kabul edilme oranı yüksek olan yatırım seçeneğidir. Yatırım yapmak için gideceğinizi belirtiğinizde bu size daha fazla şans kazandırabilir. Ya da akraba yoluyla başvuru da yapabilirsiniz. Diğer alternatifler ise evlilik, çalışma, sığınma gibi alanlarda da başvuru yapılabilir. Green kart başvuru yöntemi de her yıl gerçekleşen DV Lottery adlı çekiliştir. Belirli sayıda her yıl çekilişe katılanlardan isim seçilir. Seçilen kişiler yukarıda bahsetmiş olduğumuz haklardan faydalanabilir. Hem de süresiz bir şekilde.

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlere 3 Önemli Tavsiye

Green Kart Başvurusu  

 Green kart nedir nasıl alınır hakkında bilgiler almaya devam ederken öğrenmeniz gereken şartlarda vardır. Bunlardan biri de başvuru yapmanız için gerekli olan şeylerdir. Öncelikle bu başvuruyu yapmadan önce 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Böylelikle başvurunuzu yapabilir ve onaylayabilirsiniz. En önemli maddenin ardından gelecek olan bazı şartlarda mevcuttur. Bu da eğitiminizle alakalı olan kısım. Eğer siz de green karta başvurmak istiyorsanız en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Ya da buna benzer bir okul bitirmiş olmanız da yeterli olacaktır. Bu şartlar arasında sanıldığı üzere İngilizce bilmeniz gerekmemektedir. Başvuru sadece internet üzerinden yapmanız mümkün olacaktır. Evli olan kişiler isterse aynı anda başvuru yapabilir. Böylelikle kazanma şansını ikiye katlamış olurlar.

       Yukarıda vermiş olduğumuz bilgileri dikkatlice okuduktan sonra artık sizler de green kart nedir ve nasıl alınır hakkında bilgi sahibi olmuş oldunuz. Böylelikle her yıl gerçekleşecek olan çekilişte siz de yerinizi alarak olanaklardan faydalanabilirsiniz. Neredeyse her ülkeye bu şansı sunmaktadır. Fakat bazı ülkeler arasındaki siyasi olaylar nedeni ile hizmetler kısıtlanmıştır. Belirlenmiş olan yasaklı ülkelerde bu haklar geçerli değildir. Türkiye bu olanaklardan faydalanabilecek ülke sınıfındadır.

   Siz de şimdi ABD ülkesinde çalışma ve oturma iznine almak istiyorsanız bu alanda şansınızı kullanabilirsiniz. Belki de yüzlerce başvuru arasında sizinki tercih edilecektir. Başvurularınızı eşiniz ile yapabilir ve şansınızı arttırabilirsiniz. Böylelikle Amerika hayaline bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Her yıl gerçekleşen bu çekilişte şansınızı denemeyi unutmayınç.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar