Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Hafta Sonu Yapabileceğiniz İş Fikirleri  

Hafta Sonu Yapabileceğiniz İş Fikirleri  

Hafta sonu yapabileceğiniz iş fikirleri Kimileri hafta sonları dinlemeyi tercih ederken kimileri ise hafta sonları çalışmayı tercih edip ek işlerle ek gelir elde etmek istiyor.

Hafta sonu ek iş için ne yapabilirim? Akşam 8’den sonra ek işçi alacak ve sadece hafta sonu çalışacak çalışanlar için şoför vb. İş yapmak isteyenler günlük 100 TL’ye iş ilan sayfalarında iş bulabilirler.

Hafta Sonu Yapabileceğiniz İş Fikirleri  
Hafta Sonu Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Makale Ve Tanıtım Yazımı

Aslında klavyeyle arası iyi olan, yaratıcı düşünceler ve kendi yorumlarını ekleyerek özgün yazı hazırlayabilen herkesin yapabileceği bir iştir. Bu konuda size birçok farklı web adresinden reklamlar verilirken, kelime başına ücret kazanmanız mümkün. Tek yapmanız gereken bu iş ilanlarına ulaşmak, işverenden unvanları almak ve unvana uygun içerikleri hazırlamak. Ayrıca zamanınızı iyi değerlendirmenize ve işin devamlılığını sağlamanıza ve ciddi gelirler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi arasında çok fazla iş kolu var. Tütün paketleme, nikah şekeri paketleme, kozmetik ürün veya kalem paketleme gibi farklı işler arasından seçim yapabilirsiniz.

Davetiye Hazırlama İşi

Düğün sektörü açıldığında aslında en çok tercih edilen işlerden biri olabilir. Binlerce davetiye hazırlaması gerekirken, davet başına ücretlendirilirsiniz. Bazen davetiye aksesuarları oldukça fazla olurken, davetiye başına alınan ücretlerde de değişiklik görmek mümkündür. Örneğin davetiyeler, kurdeleler, boncuklar ve zarflar bunların arasında kullanılmaktadır. Bazı durumlarda el yazısı ile isim istenir ve bunlar sizden istenen iş gereksinimleri arasındadır. Davetiyeleri evinizde hazırlayarak aylık gelirinize katkıda bulunabilirsiniz.

Kalem Montaj İşi

Makine sektörü bu konuda oldukça gelişmiş olsa da bazı fabrikasyon ürünler dışında kalem montajı bu sektörde tercih edebileceğiniz şeylerden biridir. Kalemin dış, iç parçaları ve diğer aksesuarları ile birlikte verilen parçaları birleştirerek ayda yüzlerce hatta binlerce kalemi bir araya getirebilir ve yaptığınız iş kadar para kazanabilirsiniz.

Düğün Organizasyonu

Bildiğiniz gibi halkımız düğün, nişan, kına, sünnet vb. yapmayı tercih ediyor. Hal böyle olunca düğün salonları, oteller gibi birçok işletmenin doluluk oranı her zaman yüksektir. Düğünü yapacak çift, yapılması gereken işlemleri bir organizasyon firmasına verirse (ki bu günümüzde lüks değildir), bu organizasyonda yaklaşık 10 kişilik bir ekip görev alır. Düğün öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler belli. Bu tür organizasyonları organize eden firmalara ulaşarak hafta sonunuz için kolayca iş bulabilirsiniz. Genelde bir düğün için 5-6 saat ayırıyorsunuz ve yaklaşık 100 – 300 TL arasında bir ücret alıyorsunuz.

Tütün Sarma

Her ilde hatta ilçelerde onlarca tütün satan işletme var. Bunların bir kısmı TAPDK tarafından ruhsatlandırılmış olmakla birlikte yasal olarak tütün satışı yapmaktadır. Bu tütüncülerle iletişime geçerek hafta sonlarınızı tütün sarmakla geçirebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Hazırlanışı oldukça kolay olmakla birlikte tütün, süzgeç ve makaron size verilen iş malzemeleri arasındadır. Tütünü istenilen makineye koyup filtreyi bölmesine takarak direkt olarak tütünü preslemeniz gerekmektedir. Bu sayede hazırladığınız paket veya koli sayısı kadar ücret kazanabileceksiniz. Bu iş için yapılan işe göre değişmekle birlikte, birkaç kişi ile çalışırsanız 500 TL ile 1000 TL arasında, hatta 2000 TL’nin üzerinde kazanç elde edebilirsiniz. Yine son zamanlarda talep gören özel üretim tütün sarma makineleri ile günde 25 kartonun üzerinde tütün sarmak mümkündür. Ancak bu makinelerin fiyatları biraz yüksek olduğu için iyi bir araştırma yapmanız ve mantıklı geliyorsa bu işe dahil olmanız önerilebilir. Herhangi bir ücret ödemeden para kazanmak istiyorsanız, elinizle tütün sararak katkıda bulunabilirsiniz.

Taksi Şoförü

Büyük şehirlerde ticari taksi kullanımı kişisel araçlar kadar yoğun. Özellikle sabah saatleri ve akşam çalışma saatleri birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Trafik sorunu yaşamak istemeyen veya toplu taşımada zorluk yaşayan birçok kişi ticari taksileri tercih ediyor. Örneğin İstanbul’da yaklaşık 18.500 ticari taksi var. Ve bu ticari taksiler 2 farklı vardiya sistemi ile çalışmaktadır. Her 12 saatte bir sürücü değişikliği yapılır veya her 24 saatte bir sürücü değişikliği yapılır. Örneğin 24 saat çalışan bir sürücü ortalama 500 TL kazanıyor, araç sahibine yaklaşık 200 TL ödüyor, 150 TL civarında yakıt gideri var, kalan 150 TL ise günlük gelir.


14 Yorumlar
 1. Telat diyor

  Paketleme işi arıyorum

 2. Hulya diyor

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

  1. Fatmanur diyor

   Paraya ihtiyacım oldugu için çalısmak istiyorum
   Erzurum

 3. Hulya diyor

  Evden paketleme işi yapmak istiyorum

 4. Gurbet diyor

  Evde paketleme işi ariyom

 5. Tuğba diyor

  Evden paketleme işi arıyorum daha önce İstanbul da etiket işi yapmıştım şu an Mersin deyim ve işe ihtiyacım var

  1. Beritan diyor

   Evden paketleme işi arıyorum

  2. Halime diyor

   Evde paketleme işi arıyorum

 6. Serhat diyor

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum

  1. Büşra diyor

   Sivas’ta yaşıyorum 23 yaşındayım evde paketleme yapmak istiyorum

 7. sebil bostan diyor

  ankara da yaşıyorum bende katılmak istiyorum

 8. Sevilay diyor

  Evde paket isi yapmak istiyorum ankara

 9. Gamze diyor

  Paketleme işi arıyorum

 10. Yasin Emre Özdemir diyor

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar