Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Halkbank POS Ücreti ve Komisyon Oranları

Halkbank pos ücreti ve komisyon oranları 2021 yılı için ne kadar oldu? Halkbank pos destek hattına nasıl ulaşılabilir? Başvuru nasıl yapılır?

Halkbank tarafından alınan POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, öncelikli olarak müşterilerin tercih ettikleri paketlere göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra bankanın sunmakta olduğu taahhüt oranlarıyla da farklılaşmaktadır. Halkbank POS cihazları ile ilgili kampanyalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • %1,99 oranında komisyon
 • %2,39 oranında komisyon
 • %2,79 oranında komisyon
 • %3,29 oranında komisyon

Uygulanmakta olan bu komisyon oranları, taahhüt ve limit oranlarına göre değişiklik göstermektedir. Banka ile yapılmakta olan taahhüt oranı ne kadar uzun süreli ise uygulanan komisyon o kadar düşük olmaktadır.

Komisyon için bir diğer kriter olarak da limit verilmektedir. Yüksek limitli kullanımlar için daha düşük komisyon oranları uygulanarak müşterilere yönelik kolaylıklar sunulmaktadır. Banka tarafından eski ve yeni müşterilere göre değişmekte olan oranlar da bulunmaktadır.

Halkbank POS Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Halkbank POS cihazı çeşitleri, öncelikli olarak müşterilere yönelik sunulan kampanyalara göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra kullanım şekline göre de değişmekte olan POS cihazları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Mobil POS: Telefon hatları üzerinden kullanılmaktadır. Sim kartı takılarak kullanıldığı gibi çekim gücü de operatörler üzerinden sürdürülmektedir.
 • Sabit POS: Kablolu POS cihazı olarak masaüstünde kullanılmaktadır. İş yerlerinde en çok görülen cihazdır.
 • Döviz POS: Döviz işlemi yapılan iş yerlerinde kullanılmakta olan POS cihazı, döviz kullanımına yönelik kampanyalar içermektedir.
 • Doktor POS: Doktorların özel muayenelerinde kullanmakta oldukları POS cihazları olarak bilinmektedir.
 • Temassız POS: Farklı bankaların temassız kartlarının kullanılarak hızlı ve güvenilir işlem yapmalarını sağlamak için kullanılmaktadır.
 • Sanal POS: E-ticaret işlemlerinde kullanılmak üzere tercih edilen bir POS cihazıdır. İnternet alışverişlerinin sürdürülmesi için bu cihaz üzerinden işlem yapılması gerekmektedir.

Halkbank POS Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

Halkbank POS cihazları özellikleri, bankanın müşterilerine yönelik sunduğu avantajları kapsamaktadır. Halkbank POS cihazlarının genel olarak bilinmekte olan bazı özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Devlet destekli olması sebebiyle farklı kampanyaların sunulduğu bilinmektedir.
 • İnternet alışverişlerinin güvenli yapılması için gerekli alt yapılar sunulmaktadır.
 • Farklı banka kartları ile işlem yapılması Halkbank POS cihazları ile mümkün olmaktadır.
 • Temassız POS seçimlerinde bankanın yalnızca kendi temassız kartları değil aynı zamanda farklı banka kartlarının da temassız özelliklerinin kullanılmasına olanak sunulmaktadır.
 • Vade farklı seçenekleri ile iş yeri müşterilerinin rahatlıkla alışveriş yapmaları sağlanırken, işletmecilerin kazanç kaybı yaşamadan satış yapmaları mümkün olmaktadır.

Halkbank POS Destek Hattı

Halkbank POS cihazı müşterilerine yönelik hat, özel olarak kullanılmaktadır. Yalnızca POS sahibi olan üye iş yerleri için kullanıma açık olması sebebiyle herhangi bir yoğunluk oluşmadan rahatlıkla iletişim kurulabilmektedir.

Halkbank POS destek hattı ile 0212 365 75 85 numarası üzerinden iletişime geçilebilmektedir. Bu hat 7/24 kullanılmakta olup, her türlü arıza işlemlerinin yapılması için talimatlar verilebilmektedir.

POS cihazlarının kullanılmaya başlanması ile birlikte öncelikle kurulum süreçleri destek hattı ile yürütülmektedir. Bunun akabinde cihazlarda yaşanan bir arıza olması halinde yine aynı destek hattı ile iletişim kurularak her türlü arıza talebi iletilmektedir. Son olarak eğer malzeme talebinde bulunulması gerekiyorsa bu işlemin de aynı hat üzerinden yapılması gerekmektedir.

Halkbank POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Halkbank üzerinden POS başvurusu yapmak için, bankanın en yakın şubesinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Şubelerde ön başvuru formlarının doldurulması ile başvuru süreçleri başlatılmaktadır.

Halkbank POS cihazlarına yönelik yapılan başvurularının olumlu sonuçlanması halinde cihazlar kısa sürede iş yeri sahiplerine teslim edilmekte olup, aktivasyon işlemlerinin ardından kullanıma başlanmaktadır.

İş Bankası Sanal POS Ücreti Ve Komisyonu


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar