Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Halkbank Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

Halkbank sanal pos ücreti ve komisyon oranı 2021 yılında ne kadar? Halkbank sanal pos hizmeti başvurusu ve destek hattı hakkında yazdık.

Halkbank tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, devlet destekli kampanyalara göre değişkenlik gösterdiği gibi bankanın kendi içerisinde yapmış olduğu kampanyalara göre de değişebilmektedir. Halkbank Sanal POS hizmetleri dışında da sunulan POS kampanyaları şu şekilde listelenmektedir:

 • ADSL POS: İnternet bağlantısı ile hizmet vermekte olan bir POS türüdür. İşletmelerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır.
 • Mobil POS: Kablolu bir bağlantıya gerek duymadan telefon hatlarının çektiği her yerde kullanılabilen bir POS türü olarak bilinmektedir.
 • GPRS POS: Banka tarafından verilmekte olan GPRS hatları aracılığıyla çalışmakta olan POS Mobil hizmetlere yakın çalışmalar sunmaktadır.
 • Sanal POS: Bankanın internet alışverişlerinde kullanılmak üzere sunduğu POS uygulaması olarak bilinmektedir.

Halkbank Sanal POS Komisyon Oranları Nasıldır?

Halkbank tarafından belirlenen POS komisyonları, belirli bir sınıra kadar sıfır olarak bilinmektedir. Komisyonsuz olarak kullanılmakta olan sanal POS sistemleri, bankanın onay verdiği müşterilere yönelik sunulmakta olan bir hizmet olarak bilinmektedir.

Halkbank POS anlaşması yapan müşteriler için öncelikle başvuru süreçlerinde kredi notuna bakarak bir onayda bulunmaktadır. Üye olmak isteyen iş yerinin vergi durumu, kar marjı gibi durumlarının kontrol edilmesinin sonucunda komisyonsuz olarak sanal POS kullanımı başlatılmaktadır.

Halkbank tarafından kullanılmakta olan her POS için komisyonsuz ödemeler olmadığı bilinmektedir. Fakat sanal POS hizmetlerinin sektörde yeni başlangıçlar yapması sebebiyle banka tarafından bir politika olarak yürütülmektedir.

Halkbank Sanal POS Özellikleri Nelerdir?

Halkbank sanal POS cihazları özellikleri, öncelikle internet alışverişlerinde kullanılmak üzere başvurulduğu için güvenlik teminatını müşterine sunacak içerikler belirlemektedir. Bunun yanı sıra banka tarafından paylaşılmakta olan Halkbank sanal POS özelliklerişu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ortak ödeme sayfası ile farklı bankalarında hizmet almasına yönelik olanak sunulmaktadır.
 • Kazancın yatırılması için herhangi bir süreye gerek duyulmaz, doğrudan kazanç müşteri hesabına yatırılmaktadır.
 • Aktivasyon gibi süreçlerle başvuru sonrasında işletmecilerin problem yaşamasının engellenmesi için herhangi bir aktivasyon uygulaması bulunmamaktadır.
 • Taksit seçenekleri, işletmecinin tercihine bağlı olarak belirlenmekte olup farklı taksit seçenekleri sunma olanakları verilmektedir.
 • Taksitli ödeme seçeneklerinde vade farkı ekleme ya da eklememe durumu da işyeri tarafından yapılacak anlaşmalarla belirlenmektedir.
 • POS sistemleri üzerinde hızlı kullanım olması için geliştirilen ara yüz işlem hızını arttırmaktadır.
 • İsteğe bağlı olarak Türkçe kullanımı olan POS için İngilizce kullanım da sağlanabilmektedir.
 • Herhangi bir komisyon kesintisi olmadan kazanç elde etmek mümkün olmaktadır.

Halkbank POS Destek Hattı

Halkbank tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, POS cihazları ile ilgili bir sorun oluşması durumunda doğrudan muhatap bulunması amacıyla hizmet vermektedir. Bu hat üzerinden POS kullanım süreçlerinin başında ya da ileri safhalarında her türlü destek verilmektedir.

Halkbank POS destek hattı olarak bilinen, 0850 222 04 00 numarası 7/24 kullanıma açık olmakta ve bilgilendirmeler istenen saatte verilebilmektedir. Bilgilendirmenin yanı sıra POS arıza ya da POS talep gibi durumlar da bu hat üzerinden yapılmakta olan işlemlerin arasında yer almaktadır.       

Halkbank POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

Halkbank üzerinden POS başvurusu yapmak için, öncelikle internet üzerinden verilmekte olan bilgi formunun doldurulması önerilmektedir. Bu form içeriğinde kişisel bilgilerin bir kısmı bulunmakta ve banka istediği aramayı yapabilmektedir.

Çevrimiçi formu dolduran müşterilerin olumlu süreçlerinde banka yetkilileri tarafından arandığı bilinmektedir. Halkbank sanal POS müşterisi olmak isteyenlerin, bu sürecin ardından müşteri danışmanları ile ilgili sözleşmeleri tamamlamaları istenmektedir.

Sözleşmelerin tamamlanmasının hemen ardından POS teslimi yapılmaktadır. POS kullanımları için müşteri yetkilileri detaylı bilgiler vermekte olup daha fazla bilgi talep edenler için müşteri destek hattının aranması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar