Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Hızlı Para Bulma Yolları – 3 Kesin Yöntem

Günümüzde herkes acil olarak paraya ihtiyaç duyabilir ve bu ihtiyacın hemen karşılanması gerekebilir. Hızlı para bulma yolları, kredi notu, kefil veya teminat gibi külfetlerle uğraşmanıza gerek olmayan yöntemleri içerir. Bugün borç para bulabilmek için ya bir bankaya gidip kredi almanız ya da arkadaşlarınızdan, eşten dosttan borç almak gerekir. Peki çok hızlı acil bir şekilde para nasıl bulunur? Acil para bulma yöntemleri nelerdir?

Çek Kırdırma

Acilen para bulmanız gerekiyorsa, çek kırdırabilir ve komisyon karşılığında para alabilirsiniz. Çek kırdırma işlemleri yasal bir şekilde faktöring şirketleri tarafından gerçekleştirilirken, illegal olarak tefeciler tarafından gerçekleştirilebilir.  Çek kırdırma işlemi aşağıdaki gibi gerçekleşir.

  1. Elinizde henüz vadesi gelmemiş bir alacak çeki bulunur ve bu çeki acilen bozdurmak gerekir. 20 bin TL alacağı olan bir çeki, faktöring şirketleri vadesine göre uygulanacak bir komisyon karşılığında bozdurulur.
  2. Vadesine 1 yıl kalan 20 bin liralık çeki erkenden kırdırdığınızda ortalama 12-14 bin lira para alırsınız.
  3. Vadesine 2-3 ay kalan bir çek 18 bin liraya kırdırılabilir.
  4. Çek kırdırma işlemi, komisyon karşılığında vadesi henüz gelmemiş çek için para ödemek anlamına gelir, çeki kıracak kişi parasını uzun süre sonra alacağından komisyon talep eder. 

Taksitle Ürün Satın Alın

Hızlı para bulma yolları arasında taksitle bir ürün satın almak var. Bu işlemden nasıl hemen para bulabilirim ki demeyin. Bildiğiniz gibi, taksitle ve senetle ürün satan yerler genelde kredi notu gibi bilgiler talep etmezler. Sizden sadece gelir elde ettiğinize dair bir belge ve adres talep ederler, bunların karşılığında taksitle ürün alabilirsiniz. 

Taksitle ürün satan yerler genelde 24 aya kadar taksit yapabilmektedirler. Hızlıca para bulabilmek için, pahalı ancak hızlı satılabilecek bir ürün bulmak gerekir. Diyelim ki peşin fiyatı 5 bin lira olan bir telefonu, taksitle 8 bin liraya aldınız. Aldığınız telefon size satıldığı an ikinci el olur, ancak yine de siz sıfır telefon satacaksınız. İkinci el ilan sitelerine girip, sıfır hiç açılmamış telefon diye ilan girerek, peşin fiyatının yüzde 20 altında satacaksınız yani bu da 5 bin liralık telefonu 4 bin liraya satmak anlamına gelir. 

Telefonu sattıktan sonra hemen nakit bir şekilde 4 bin lira para alırsınız. Tabi 4 bin lira acil paraya karşılık aynı zamanda 8 bin lira borçlanmış olursunuz. Ancak özel durumlarda acilen paraya ihtiyaç duyulabildiğinden, ödeyeceğiniz vade farkları pek umrunuzda olmaz. Bu şekilde 4 bin lira parayı, yüzde 100 faizle almış olur ve aylık 333 lira taksitle ilgili kuruma geri ödemelerini yaparsınız. 

  1. Çok yüksek maliyetli olsa da acilen para bulmuş olur ve ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde giderebilirsiniz.
  2. Hemen her yerden taksitle ürün alabilirsiniz. 

Döviz Yatırımı Yapmadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Senetle Araba Alın

Hızlı para bulma yolları arasında sonuncu sırada yer alan senetle araba alma yolu, standartın üstünde bir miktar paraya ihtiyacı olan bireyler içindir. Bildiğiniz gibi pek çoğumuz acilen paraya ihtiyaç duyabiliyoruz ve ihtiyaç duyduğumuz para çoğunlukla standartların üzerinde oluyor, eğer sizin de 20-30 bin lira gibi bir paraya ihtiyacınız var ise, senetle araba alarak bu işi çözebilirsiniz. 

  1. Öncelikle senetle araba satan firmalardan birine gitmeniz ve gelirinizin yettiği ölçüde bir araba seçmeniz gerekir.
  2. İlgili firma size belirli vade sürelerince taksit yapacak ve arabayı verecektir. 
  3. Aldığınız arabayı hemen ikinci el araç sitelerine girin ve hızlı bir şekilde satarak para sorununuzu çözün. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar