Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

HSBC bireysel emeklilik ile emeklilik planlarınızı kısa vadede gerçekleştirip iyi bir birikim sahibi olabilirsiniz.

Her bireyin çeşitli hayalleri ve emeklilik ile ilgili bazı planları vardır. Gerçekleştirmek istenen planlara ve hayallere ulaşmanın bir yolu emeklilikten geçer. Bu nedenle bireysel emeklilik sistemi ile kişilere çeşitli imkanlar sunulur.

HSBC Bireysel Emeklilik Sisteminin Avantajları

  • HSBC, 18 yaşını doldurmuş olan ve medeni haklarını kullanabilen herkese bireysel emeklilik hakkını sunar.
  • Emeklilik sistemine katılmış herkesten 10 yıl sistemde kalmalarını talep eder.
  • Emeklilik hakkı kazanmaları için kişilerin 56 yaşlarını doldurmalarını ister.
  • Emeklilik hakkı kazanmış kişilerin, biriktirdikleri paraları isterlerse emekli maaşı olarak ya da toplu para şeklinde alabilme hakkı sunar.
  • Kişilerin bireysel emeklilik hesaplarında, ödeyecekleri katkı payı ödemeleri takip edilir ve değerlendirilmek üzere emeklilik yatırım fonlarında kullanılır.
  • Her ay katkı payı olarak bireysel emeklilik hesabına ödenen paranın yüzde 25’ine karşılık olarak gelen para, devlet katkısı olarak ve devlet tarafından kişinin adına yatırılır.

 

Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvurulur?

HSBC bankası, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesi olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyen kişilerin, banka şubelerindeki bireysel emeklilik aracı lisans sahibi olan müşteri temsilcileri ile yapacakları görüşmeler sonucunda neticeye ulaştırılır. Müşteri temsilcileri kişinin mevcut gelir düzeyi, hayat standardı, bireysel emeklilikten neler beklediğine dair çeşitli sorular eşliğinde kişilere en uygun olacak teklifi sunar. Sunulan teklife olumlu yanıt veren müşterinin bireysel emeklilik hesabı açılır.

HSBC Bireysel Emeklilik Planı


HSBC bireysel emeklilik planını, işbirliği içinde olduğu Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile kişilerin hayat standartlarını değiştirme yoluna gitmeden ve güzel bir emeklilik geçirmeleri adına çeşitli avantajlar sunar. Böylece sisteme dahil olmalarını kolaylaştırmış olur. HSBC’nin bireysel emeklilik planına katılan kişiler, uzman kadro tarafından takip edilen ve kişilerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiş fonlar aracılığıyla yatırım şansı elde ederler.

Kişilere ücretsiz olarak, Alianz’ın anlaşmalı olduğu çeşitli sağlık kuruluşlarında yüzde 20’ye varan indirim avantajı sunar. Yine ücretsiz olarak, ambulans gönderimi, evde bakım hizmeti ve tıbbi danışma hizmeti gibi asistan hizmetlerinden yararlanmalarını sağlar.

Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar