Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

ICO Yatırımı Nedir?

Halka Coin Arzı olarak da bilinen ICO, şahıs ya da firmaların yatırımcıya bir tür para birimi verme ve karşılığında da para toplama yatırımı olarak bilinmektedir. Herhangi bir hisse elde etmediğiniz bu yatırım türü, yaptığınız işin daha karlı bir iş olarak geri dönmesiyle kullanıcılarına kazandırmaktadır. Yatırım yaptığını iş hakkında söz ya da oy hakkı elde etmediğiniz ICO yatırım hakkında daha fazla bilgi elde etmek istiyorsanız gelin bir göz atalım. 

ICO Yatırımı

ICO alım satım emri, Bitcoin veya Ethereum gibi kripto paralar vasıtasıyla yapılmaktadır. 2013’ten bu yana ICO’lar sıklıkla yeni kripto para birimleri gelişimine fon sağlamak için kullanılmaktadır. Yani teknolojik gelişmelere ayak uyduran bir yatırım sistemidir. Önceden oluşturulmuş ikon, tüm şifre değişim borsalarında kendileri için bir talep varsa kolayca satılabilir ve işlem görebilir.

Bitcoin İçin En İyi 4 Cüzdan Hangileridir?

Ethereum’un başarısı sayesinde ICO, bir şekilde projeye entegre edilmiş olan bir tokenin serbest bırakılmasıyla bir kripto projesinin geliştirilmesine fon sağlamak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu sayede ICO sadece para birimini değil tüm mali sistemde de devrim yapabilecek bir araç haline gelmiştir. ICO simgesi yarının menkul kıymetleri ve paylaşımları olabilir. ICO’lara olan rağbet ise hızla yükseliyor, zira bundan yaklaşık 4 sene önce 2017 yılında ICO’lara yapılan yatırım oranı 2017 yılına kadar yapılmış olan toplam oranın tam yedi katı. Bu değer 

ICO Yatırımı

ICO Yatırımı Ne Kadar Güvenilir?

Yeni bir başvurunun geliştirilmesi adına para toplanan ICO yatırımı, bu toplanan paraların token olarak geri dönmesidir. ICO tarafından ilk piyasaya sunulan para birimi ile Ripple’dır. 2013 yılının başında Ripple Labs, bu para sistemini geliştirdi ve 100 milyar tokeni oluşturarak bir kısmını piyasaya sürdü. Ripple gelişimi için Ripple Labs, fon sağlamak amacıyla bu tokenleri halka satmaya başladı. Sonrasında 2013 yılında Mastercoin, Bitcoin işlemlerini simgelemek amacıyla Bitoin’in üzerine bir katman oluşturma kararı aldı. Sonrasında geliştirici, Bitcoin’in için birkaç milyon adet Mastercoin simgesi sattı. Bu satış sonrasında elde ettiği para, 1 milyon Euro’yu buldu.

Yani geçmişte; Ripple, Next, Mastercoin, Ethereum ve Lisk gibi ICO yatırımı örneklerini sunabiliriz. Bu örnekler, yatırımcılarına en fazla kazandıran ve en çarpıcı ICO örnekleri arasında yer almaktadır. Etherum tokeni ile başarıya ulaşan ICO’lar arasında ise; Augur, Golem, ICONOMI, First Blood ve SinularDTV gibi tokenler yer almaktadır. 

Geçmişte Yaşanan ICO Dolandırılmaları

ICO yatırımı her ne kadar yatırımcılarına geçmişte büyük karlar sağlasa da, dolandırıcılık örnekleri de gösterilmektedir. Nitekim Condifo, bu dolandırıcılık eserinin mimarı olarak bilinmektedir. ICO yatırımı sayesinde 1.5 milyon liraya yakın para toplayan Confido, sonrasında kayıplara karıştı ve yatırımcılarını dolandırdı. Yatırımcıları, bu haber sonrasında hakkını aramaya çalışsa da ICO dolandırıcılığı da ilk defa böylece meydana gelmiştir. 

Sonuç Olarak

Yatırımcılar, ICO yatırımı sayesinde Token elde etme ve ileride daha fazla kar sağlamak adına bir fona destek vermek isteyebilir. Bu sayede elde edilecek kar, borsada hisse senedi almaktan daha gelişmiş bir sistemdir. Eğer elde etmek istediğiniz kazancın artık sanal para üzerinden olmasını istiyorsanız ICO yatırımına başvurabilir ve biraz da sabır ederek bu alan üzerinden oldukça fazla para kazanabilirsiniz. ICO yatırımı, 2013’de olduğu gibi günümüzde de oldukça fazla yüksek kar oranıyla kazandırmaktadır. Günümüzde milyonlarca yatırımcı, ICO yatırımına güvenerek paralarını fon oluşturmak adına bir şirkete ya da şahısa vermektedir. Eğer risklerini de göze alarak ICO yatırımı yapmak istiyorsanız bu yatırımı sizlere tavsiye etmekteyiz. 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar