Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

İlan Girerek Para Kazanma

İlan Girerek Para Kazanma

Geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan pandemi sebebi ile insanlar evde kalmak zorunda kaldı. Bu yüzden çoğu insan evden para kazanmanın yollarını aramaya başladı.

Evden para kazanmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı diyebiliriz. İnsanlar pandemi sebebiyle evde kaldıklarından kendilerine ait birçok boş zamanları oldu. Herkes yeni hobi arayışlarına, vakit geçirmelik çeşitli aktivitelere yönelmeye başladı. Bunların yanında bir o kadar insan da bu boş vakti kendilerine ek bir gelir sağlamak amacıyla kullanmaya karar verdi. 

İlan Girerek Para Kazanma
İlan Girerek Para Kazanma

İlan Girerek Nasıl Para Kazanılır?

İlanlara girerek para kazanmak, ek gelir arayışında olan insanların genellikle yönelmekte olduğu alandır. Bu ilanlar çok çeşitlidir. Dolayısıyla herkes kendisine göre bir işi rahatlıkla bulabilmekte. Bu yöntemlerden bazıları:

    Makale Yazarlığı İlanları

Eğer elinizin yazı yazmaya yatkın olduğunu düşünüyorsanız çeşitli sitelere üye olup makale yazarlığı yaparak kendinize bir ek gelir kapısı açabilirsiniz. Bu işte birlikte çalıştığınız sitelerden aldığınız siparişler üzerine yazabilir veya kendi isteğiniz doğrultusunda bir makale yazıp bu makaleleri yine üye olduğunuz siteler üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Alacağınız ödeme genellikle yazmış olduğunuz makalenin kelime sayısına göre hesaplanmakta. Dolayısıyla iyi bir ek gelir elde etmek istiyorsanız bol bol makale yazmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

    Tercümanlık

Yabancı dilinize güveniyorsanız tercümanlık tam size göre bir iş. Çeşitli freelancing sitelerindeki ilanlara girerek birçok seçenek arasından istediğiniz işi seçebilir ve böylece güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Bu işler arasında kitap çevirileri, videolara veya filmlere alt yazı hazırlama, metin veya belge çevirisi, kitap seslendirme ve hatta çocuklara yabancı dil eğitimi vermek gibi bin bir çeşit seçenek mevcut. Tabii bütün bunları yapabilmek için yabancı dilinizin belli bir seviyenin üzerinde olması şart. Ayrıca ne kadar fazla dil bilirseniz geliriniz de doğru orantılı olarak artacaktır.

    Youtube Kanalı Açma

Günümüzün en popüler medya platformlarından birisi olan Youtube insanların videolarını paylaştığı, dünyanın dört bir yanından insanlarla kolaylıkla etkileşime girebildiği, uzun yıllardır bu platformlar arasında başı çeken bir oluşum. İnsanlar kendi Youtube kanallarını açarak enstrüman çalmak, resim veya yemek yapmak gibi yeteneklerini, sahip oldukları bilgi birikimlerini, geçirdikleri keyifli vakitler, başlarına gelen olaylar, oynadıkları oyunlar ve daha binlerce farklı içeriği diğer milyonlarca insanla paylaşıyor. Bu insanlara Youtuber deniyor. Youtuber olmak artık çoğu insan tarafından öylesine bir aktivite olmaktan ziyade bir çeşit iş kolu olarak kabul görmüş durumda. Dolayısıyla çoğu kullanıcı buradan gelir elde etmeyi amaçlamakta. Eğer siz de benzer bir amaçla Youtuber olmak istiyorsanız para kazanmaya başlamadan önce kanalınızı belli bir seviyeye çıkarmalısınız. Bunda abone sayınız, videolarınıza gelen beğeni sayısı, videolarınızın izlenme süreleri fazlasıyla önemli faktörler. Bu yüzden içeriklerinizi eğlenceli, akıcı ve ilgi çekici olacak şekilde hazırlamanızda fayda var. Bu dediklerimizi başarmanız halinde Youtube’dan oldukça büyük meblağlar kazanabilmeniz mümkün.

    Oyun Yayınları Açmak

Eğer oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız bu iş tam size göre! Birçok insan artık oyun oynayarak güzel gelirler elde etmekte. Bunun için de Twitch gibi aracı platformlardan yararlanmakta. Bu işin mantığı şöyle: Oyun oynadığınız esnada ekranınızı bahsetmiş olduğumuz Twitch tarzı bir platform üzerinden izleyiciler ile paylaşmak. Karşılığında ise izleyiciler size bağış göndermekte. Güzel gelirler elde etmeniz için öncelikle sağlam bir bilgisayara ardından ise yine bir o kadar sağlam bir kitleye sahip olmanız gerekmekte. Bu kitleyi ise ancak uzun uğraşlar sonucunda elde edebileceğinizi şimdiden söylemeliyim. Ancak bu sizi korkutmasın. Çünkü bu işi yaparken gerçekten büyük keyif alacaksınız. Hem oyun oynayıp hep de izleyicilerinizle sohbet edecek ve bundan para kazanabileceksiniz. 

    Anket Doldurma

Eğer ek işlerle ilgili daha önce en ufak bir araştırma dahi yaptıysanız eminim anket doldurma ilanlarıyla karşılaşmışsınızdır. İnternet üzerinden para kazanmanın en yaygın yollarından birisi anket doldurmak. Birçok firma internet üzerinden ilanlar paylaşarak insanlardan anketleri doldurmalarını istiyor ve karşılığında para teklif ediyorlar. Boş zamanınızın bol olduğu özellikle şu zamanlarda gayet makul bir iş. Anketler genelde 10-15 dakika sürmekte ve bu da demek oluyor ki gün içinde kolaylıkla birçok anket doldurabilirsiniz. Her ne kadar kazanacağınız para aşırı yüksek miktarlarda olmasa da yine de elinizi oldukça rahatlatacaktır. 

    Online Ders Verme

Eğer resim yapmak, bir enstrüman çalmak veya herhangi bir programlama dili bilmekteyseniz internetten vereceğiniz online dersler sayesinde kendinize güzel bir gelir sağlayabilirsiniz. Bunun için ise farklı sosyal medya platformlarına ilanlar girerek kendinize öğrenci çekmelisiniz. Çektiğiniz ders videolarını Udemy, Youtube gibi platformlar üzerinden paylaşabilir veya öğrencilerinizle video konferans yoluyla bire bir ders yapabilirsiniz. Bu şekilde hem siz sevdiğiniz işi yaparak keyif alacaksınız hem de başka insanların da sizin gibi bu işten keyif almasında aracı olacaksınız.

    El İşleri Yapıp Satmak

Eğer el becerilerinize güveniyorsanız, yapacağınız ürünleri internetten kolaylıkla pazarlayarak paraya çevirebilirsiniz. Örgü, minik figürler, çeşitli takılar gibi dekoratif ürünler ile birlikte poğaça, simit, kurabiye ve çeşitli pastalar yaparak internet üzerinden satabilirsiniz. Bunun için de yine sattığınız şeylerle ilgili paylaşım yapan sosyal medya hesaplarına ilan girmeli, oradaki takipçi kitlesini kendi ürünlerinize doğru çekmeye çalışmalısınız. Bu yazdıklarımızı yapmanız halinde ürünlerinize yoğun bir talep çekebilir ve güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemler internetteki birçok fırsattan yalnızca birkaç tanesi. Araştırma yapıp size en uygun gelecek işi belirledikten sonra siz de evden çalışarak güzel ek gelirler elde edebilir, boş zamanınızı en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar