Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

ING Bank Ödeme Talimatı Verme

ING Bank ödeme talimatı verme işlemleri 2021 yılında hangi kanallardan yapılıyor ve ING Bank otomatik ödeme talimatı avantajları nelerdir?

İNG otomatik ödeme talimatı oluşturmak için kullanılan bankacılık kanalları aşağıda sıralanmıştır:

  • İNG Bank Şubeleri
  • İNG Bank Müşteri Hizmetleri
  • İNG Bank İnternet Şubesi
  • İNG Bank Mobil Uygulaması
  • İNG Bank ATM’leri
  • SMS Bankacılığı

Yukarıda sıralanan kanallardan bir tanesi kullanılarak, otomatik ödeme talimatı için işlem yapılabilir. İNG bank kredi kartı ya da banka hesapları üzerinden otomatik ödeme talimatı verildiği zaman, bankanın hazırladığı kampanyalardan da faydalanma imkânı bulunmaktadır. İNG Bank ödeme talimatı verildikten sonra, tüm faturalar ve kurum ödemeleri, son ödeme tarihinden önce gerçekleştirilecektir.

İNG Bank Otomatik Ödeme Talimatının Genel Özellikleri

İNG otomatik ödeme talimatı işlemlerinin genel özellikleri aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

  • İnternet faturası, GSM faturası, kablo TV faturaları, elektrik faturası, su ve doğalgaz faturaları için otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir.
  • Kurum ve kira ödemeleri, otomatik ödeme talimatıyla düzenli olarak gerçekleştirilebilir.
  • Destek hesabı sistemi sayesinde, hesapta bakiye olmaması durumunda fatura ödemeleri banka tarafından karşılanmakta ve faturalar gecikme faizine bırakılmamaktadır.
  • İNG Bank üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturan kişilerin ilk faturaları, 50 TL’ye kadar banka tarafından karşılanmaktadır.

İNG otomatik ödeme talimatı oluşturularak, istenilen hesaba ya da kişiye istenilen tarihte para gönderilebilir.

İNG Bank Müşteri Hizmetleri Otomatik Ödeme Talimatı Oluşturma

İNG telefon bankacılığı hizmetleri üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturmak için 0850 222 0 600 iletişim numarası kullanılmaktadır. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra, banka tarafından belirlenen müşteri numarası ya da T.C. kimlik numarasıyla birlikte, kart bilgilerinin sisteme girilmesi gerekir. Sistem giriş bilgileri tamamlandıktan sonra, cep telefonuna gönderilen SMS güvenlik şifresi doğrulanmalıdır. Müşteri hizmetleri girişi yapıldıktan sonra, sesli yanıt sistemi üzerinden otomatik ödeme talimatı için başvuru yapılmalıdır. Müşteri temsilcisine bağlanılarak, otomatik ödeme talimatı verilecek fatura bilgileri ya da hesap bilgileri doğrulanmalıdır. Müşteri hizmetlerine onay verildikten sonra, belirlenen faturalar İNG üzerinden düzenli olarak ödenecektir.

İNG Bank İnternet Şubesi Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri

İNG online bankacılık hizmetleri kapsamında, internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemleri kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturmak için www.ing.com.tr bağlantı adresine tıklanması ve İNG Bank internet sayfasının açılması gerekir. İnternet bankacılığı giriş ekranında, müşteri numarası ve online bankacılık şifresi talep edilmektedir. İnternet bankacılığı girişinin yapılmasının ardından “Ödemeler” bölümü üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir.

İNG Bank ATM’leri Otomatik Ödeme Talimatı İşlem Detayları

İNG Bankamatik cihazları üzerinden, kartlı işlemler menüsü kullanılarak otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. İNG Bank kredi kartı ya da banka kartıyla ATM girişi yapıldıktan sonra, diğer işlemlerin yer aldığı menü açılmalıdır. Otomatik ödeme talimatı menüsü açıldıktan sonra, banka tarafından desteklenen kurum ve kuruluşlar adına otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. İNG Bank ATM’leri üzerinden, bireysel hesaplar için de düzenli ödeme talimatı oluşturulmaktadır.

Banka Kırmızı Kalem Süresi Ne Kadardır? Nasıl Silinir?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar