Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

ING Bank Sanal POS Ücreti ve Komisyonu

ING Bank sanal pos ücreti ve komisyon oranları 2021 güncel rakamları ne oldu? ING Bank pos başvurusu nasıl yapılır?

ING Bank tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, bankanın sunmuş olduğu kampanya olanaklarına göre değişkenlik göstermektedir. Komisyon oranları belirlenirken taahhüt süresinin yanı sıra banka müşterilerinin profili de dikkate alınmaktadır. ING Bank Sanal POS hizmetlerine yönelik sunulmakta olan kampanyalar şu şekildedir:

 • Bonus POS: Bonus kart kullanıcılarına özel kampanyalar sunmakta olan POS kampanyası için bonus üye iş yeri olunmasına yönelik bir şart bulunmaktadır.
 • İndirimli POS: Maksimum 3.000 TL aylık cirosu bulunan iş yerleri için sabit ücret 45 TL olmaktadır. Bu ücret, POS modellerine göre değişkenlik göstermektedir.
 • Başlangıç POS: Maksimum 30.000 TL aylık cirosu bulunan iş yerleri için minimum ücret, 25 TL olmaktadır. POS modeline göre 50 TL ve 35 TL gibi değişik ücretler talep edilebilmektedir.
 • Vadesiz Teklifli POS: Banka hesabına bağlı tutulmak şartıyla, istenen komisyon oranı ile çalışmanın mümkün olduğu bir kampanya olarak hizmet vermektedir.

ING Bank POS Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

ING Bank tarafından sunulmakta olan POS hizmet avantajları, öncelikle farklı komisyon oranlarının kullanılmasını sağlamaktadır. Bu olanakların yanı sıra bilinen bazı avantajlı durumlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yalnızca yurt içi değil yurt dışında da VİSA/MASTER/TROY kodlu kartların kullanılması mümkün olmaktadır.
 • Hesaplara yönelik dökümlerin e-posta üzerinden alınması mümkün olduğu için bütçe planlamaları hızlı ve doğru bir biçimde yapılabilmektedir.
 • Üye işyerleri için özel olarak hazırlanan kampanyalar ile aylık farklı avantajlar sunulmaktadır.
 • POS cihazları için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

ING Bank POS Cihazı Türleri Nelerdir?

ING Bank POS cihazı türleri, müşterilerin işlem ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kampanyalar ya da sunduğu olanaklara bağlı olarak POS tercihi yapılabilmektedir ING Bank sanal POS cihazının da içinde bulunduğu POS türleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yazarkasa POS: Yazarkasa ve POS cihazının entegre edilerek kullanıldığı bir sistemdir. Bakanlık tarafından bazı iş yerleri için kullanımı zorunlu tutulmaktadır.
 • Sabit POS: Standart komisyon ödemeli olarak bilinen POS türüdür. Masaüstü olarak da adlandırılmaktadır.
 • Mobil POS: Mobil hat ile kullanılmakta olan bir POS türüdür. Mobil operatörlerin çekim gücüyle eş değer kullanım alanı bulunmaktadır.
 • Sanal POS: İnternet üzerinden alışveriş yapılmasına yönelik açılmakta olan bir sistem olarak bilinmektedir.
 • ADSL POS: İnternet hattı ile kullanılmakta olan bir POS türüdür. Mobil hattın yanı sıra internet çekim gücü de gerekli olmaktadır.
 • Dial Up POS: Daha az POS kullanımı bulunan iş yerleri için önerilmektedir.

ING Bank POS Destek Hattı Numarası Nedir?

ING Bank tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, bankanın POS cihazı kullanmakta olan üye iş yeri sahiplerinin problemlerine çözüm bulmak amacıyla hizmet vermektedir.

ING Bank POS destek hattı olarak bilinen, 0850 222 0 767 numarası üzerinden detaylı olarak kurulum bilgisi almak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra süreç içerisinde yaşanan arızaların bildirilmesi, malzeme talebinde bulunulması da hat üzerinden yapılabilecek işlemler arasında yer almaktadır.

ING Bank POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

ING Bank üzerinden POS cihazı başvurusu yapmak için, internet üzerinden ya da şubelerden ön başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Formu dolduran müşteriler, ilgili banka çalışanları tarafından aranarak bilgilendirilmektedirler.  

Form üzerinden yapılan incelemelerin olumlu sonuçlanması halinde müşteriler bankaya çağrılarak, sözleşmeleri üzerinden bir anlaşma sağlamaktadırlar. ING Bank sanal POS müşterilerine yönelik sunulmakta olan hizmet de aynı aşamalardan geçmekte yalnızca POS cihazı temini ve komisyon oranları kısmında farklılıklar oluşabilmektedir.

Halkbank Sim Kart Bloke Kaldırma


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar