Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

İninal Kart Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İninal kart nedir ve nasıl kullanılır? Komisyon oranları ve limitleri ne kadar? Nereden ininal kart satın alınabilir? Fiyatları ne kadar?

İninal Kart 13 yaş ve üzeri kişilerin ulaşabileceği,yüklendiği kadar harcanabilen ve çekim yapılabilinen bir ön ödemeli karttır.Sözleşmesiz ve koşulsuz herkesin ulaşabileceği bir kart olması ve ön ödemeli kart ile Türkiyeyi tanıştırmasından dolayı popüler olarak tanınmaktadır.

İninal Karta Nereden Ulaşabilirim

D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, Pratik İşlem noktaları, PTT işyerleri, Teknosa ve Vatan Bilgisayar’dan İninal Karta 5 Türk Lirası karşılığında ulaşabilirsiniz.

İninal Kart Komisyon Oranları Nedir

Kartınızın içinde para bulunduğu her ay için 2 Türk Lirası komisyon alınır,kartınızın içinde para olmadığı zaman eksi bakiye ve borçlanma olmaz,sadece para bulunduğu aylar için komisyon alınır.

İninal Kart Kullanım Limitleri

Kartınıza ay içinde en fazla 750 Türk Lirası yükleyebilirsiniz,bir yıl içinde en fazla 300 Türk Lirası nakit çekimi yapabilirsiniz.

İninal Cüzdan Nedir

İninal cüzdan aldığın kartı bağlayacağın internet sitesi/mobil uygulamadır.İninal cüzdana bağladığın kart 48 saat içinde kişiselleştirilir ve 3D Secure aktif olur.3D secure aktif olduktan sonra dilediğin internet sitesinden alışveriş yapabilirsin.

İninal Karta Nasıl Para Yüklenir

Kartınıza banka ATM’leri, Kipa, Migros, Macrocenter, PTT işyerleri vezneleri, PTTMatik’ler, Nkolay ve Pratik İşlem noktaları, Şok Market’lerden Teknosa mağzalarından para yüklenebiliyor.

İninal Cüzdan uygulamasını kullanarak kredi / banka kartından bakiye yükleyebilirsin. ininal Cüzdan uygulaması ana sayfasında, Bakiye Yükle sekmesine tıklayarak, İninal Kart’ına bakiye yükleyebilirsin.

Teknosa Mağzalarında 0 komisyon ile yükleme yapabilirsiniz.

Banka Havalesi ile de Yükleme Yapabilirsiniz:

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

 • ininal Cüzdan üzerinden yüklenebilir tutarını kontrol etmelisin. Yüklemek istediğin tutar, aylık yüklenebilir tutarın üzerinde ise yükleme işlemi başarısız olacak ve paran iade edilecektir.
 • Başarız yükleme işlemi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşmiş ise gün sonu, mesai saatleri dışında gerçekleşmiş ise sonraki gün sonu ve hafta sonu ise takip eden haftanın ilk iş günü sonunda hesabına iade edilecektir.
 • Mastercard logolu ininal Kart’lara tek seferde en fazla 300 TL bakiye yüklenebilir. ininal Visa Kart’lar içinse tek seferde yükleme limiti bulunmamaktadır.

Yükleme Nasıl Yapılıyor

 • Çalıştığın bankanın mobil uygulamasına veya internet şubesine giriş yap.
 • Akbank hesabın varsa havale ile, diğer bankalarda hesapların varsa EFT ile para transferi menüsüne gir.
 • IBAN numarası alanına: TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 ve açıklama alanına yalnızca aktif kullandığın sanal ya da fiziksel kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarasını aralarında boşluk bırakmadan girerek işlemi tamamla.
 • EFT için (Akbank’tan başka bir bankadan gönderim yapıyorsan) alıcı ismine İNİNAL ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş. yazmalısın.
 • 15 dk. içerisinde bakiye kartına yüklenecektir.
 • Alıcı : İninal Ödeme Ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61 Açıklama: Kartının arkasındaki 13 haneli barkod numarası

İninal Kart Avantajları Nedir

 • 13 Yaş ve üstü herkes ulaşabiliyor
 • Sözleşmesiz ve koşulsuz en kolay şekilde temin edilebilen finansal kart.
 • Acil nakit ihtiyacı için yıllık 300 Türk Lirası çekim hakkı.
 • Düşük komisyon(kullanılan ay için 2 TL)

İninal Kart Dezavantajları Nedir

 • Yıllık sadece 300 TL çekim hakkı.
 • Bazı siteler ininal ile ödeme kabul etmiyor.(Büyük kuruluşlar hariç Hepsiburada vb.)
 • Küçük ilçelerde temin etmek zorlaşabiliyor.

Sonuç olarak İninal Kart şartları ve fiyatına göre son derece kullanışlı ve yenilikçi.Her ne kadar dezavantajları bulunuyorsa da kesinlikle avantajlarının gölgesinde kalıyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar