Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Internet’ten Dolar Kazanmak

Internet’ten Dolar Kazanmak

Internet’ten dolar kazanmak için neler yapmalıyız, yöntemleri nelerdir? Gibi soruların cevabını makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz.

Internet’ten dolar kazanma

İnternetten para kazanma günümüzde artık çok mümkündür. Doların giderek daha çok değer kazanması insanların,  internette para kazanma yöntemlerine başvurmaya başlamıştır. Bahsedilen gibi karmaşık değildir. Çaba ve zaman ayırmanızla çok iyi paralarla dolar kazanabilirsiniz. İşte internetten dolar kazanma yöntemleri:

       1.Dolar kazanabileceğiniz ülkelerde Freelance çalışın

Frelance olarak kazanma yöntemleri çevrimiçi kazanma en popülerinden biridir.  Dünyaca bilinen birçok platform yer almaktadır. Sadece bir hesap açmak yeterlidir.  Freelance olarak çalışabileceğiniz platformlar bunlardır:

Upwork

Upwork platformu ise bilinen en popüleri diyebiliriz. Nasıl uzmanlık isterseniz o şekil kullanmış olursunuz. Freelance çalışmanın müşteri için hangisi daha uygun ise o şekil karar verir.

   Fiverr

Bu platform diğer uygulamaya benzer dolar kazanma yöntemlerinden biridir.  Ek gelir için ve işi, uzmanlığını da kendiniz kurabilirsiniz. Grafik tasarımcısı gibi uzmanlık alanınıza yönelik rahatça para kazanabilirsiniz.

   Toptal

Diğer bir platform ise dediğimiz gibi yeteneklerinizle iş bulabilirsiniz. Bu uygulama ne kadar zor olsa da insanların tercih ettiği uygulamalardan bir tanesidir. Saatlik ücret ile bol kazançlar elde edebilirsiniz.  Seçkin topluluk olmasıyla kişileri en iyiye hedeflemek için gayret göstermektedir.

     2.İngilizce Blog Açın

Blog açarak para kazanmak çok eskilerden beri herkesin kullandığı bir platformdur. Eğer dolara yönelik kazanmak istiyorsanız İngilizce olarak çevirmeniz gerekmektedir. Birkaç yolunu sıralayabiliriz:

  • Markalarla afilliate pazarlama yolunu kullanabilirsiniz.
  • Web sitenizde faklı reklam bulundurarak, Adsense ile gelir elde edebilirsiniz.
  • Belirli markalara sponsor olunarak kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Dijital ya da fiziksel benzeri ürünleri web sitesi üzerinden satarak para kazanabilirsiniz.

3.Çevrimiçi Kursları Oluşturun

Çevrimiçin kursları dolar kazanma artık oldukça mümkün. Kendi bilgilerinizi paylaşarak dolar kazanabilirsiniz. Eğer İngilizceniz ileri bir seviyede ise kazancınız kat kat artacaktır. Uzman olarak çalışmak isterseniz bunun için birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerle kursunuzu hem paylaşıp hem reklamını yapabilirsiniz.

     4.Anket Doldurun

Her şirket kendi motivasyonları hakkında bilgi almak için birçok şirket çok büyük meblağlar öder. İstediğiniz zaman ve boş vakitlerinizde çalışabileceğiniz bir platformdur.

    5.Affiliaten Pazarlama Yapın

Affiliaten pazarlama diğer kazanç sağlayan platformdur. Sitenin markalarını, ürünlerini bir komisyon oluşturarak satabilirsiniz.  Komisyon kurarak kazancınız az olduğunu düşünmeyin eğer birkaç şirketle bağlantılı kurarak çalışırsanız dolarla para kazanmak çok basit olacaktır.  Ama sizler çok büyük meblağ kazanma derdindeyseniz İngilizce diline bağlı pazarlamalara odaklanmalısın.

6.Youtube Kanalı Açmak

Youtube kanalı açarak para kazanabilirsiniz. Belirli ve güçlü bir youtube kanalıyla milyonlarca para kazanabilirsiniz. Kitlenin ilgisini çekebilecek videolar yüklemek hedefinize ulaşmanıza hız kazanacaktır. Mesela makyaj ürünleri gibi vidolar yükleyerek kanalınızın abonesini artırabilirsiniz. Genellikle bin aboneye sahip olan kişiler,  paraları dolar olarak yatırılmaya başlayacaktır.  Para kazanmanın küçük sırrı ise insanların ilgisini çekmek ve onları ikna ederek kanalınızı izlemesini sağlamaktır.
Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

    7.Bir Uygulama Geliştirin

Bir uygulama geliştirerek dolarla para kazanabilirsiniz. Bir pazarlamacı olarak uygun fiyatla uygulama geliştirebilirsiniz. Bunun için Geliştirdiğiniz uygulamayı Play Store yüklemenizdir. Ücretsiz olarak uygulamayı yüklemek isteyenlerin daha ilgisini sağlayacaktır.  Ücretsiz uygulamalara insanlar daha fayda sağlayacağını düşünmek ve daha çok ona yönelmektedir. Satış yapmak daha kolay olacaktır. Uygulamanızın yanında da reklam gibi özelliklerde yükleyebilirsiniz.

    8.Çektiğiniz Fotoğrafları Satın

Çektiğiniz fotoğrafları satarak dolar kazanabilirsiniz.  Çektiğiniz fotoğrafların insanların ilgisini çekecek düzeyde olmalıdır. Özellikle DSLR kamerası ile lens çözünürlüklüğü harika olması bence sizin için yeterli olacaktır. Geri kalan şeyler ise anahtar kelime bunu da görsele bakarak ona benzer kelime oluşturun. Bu şekilde yaparak dolarla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı çalıştığınız sitelerin stok kısmına yükleyerek işlemi tamamlamış olursunuz.  Stok fotoğraf satabilirsiniz.

     9.Drop Shipping Yapın

Çevrimiçi para kazanma yöntemlerinden biride drop shipping yaparak kazanmaktır.  Daha sağlıklı kar kazanmak istiyorsanız iyi bir fırsattır.  Mesela mağaza sitesinde bir ürün 20 dolar siz 25 dolar olarak belirleyeceksiniz. Müşteri olarak tedarik etmek isterseniz 25 dolardan satarak fazlasını kendiniz almış olursunuz. Bu uygulamanın çalışma yöntemi:

  • Ürünleri sitenizde paylaşırsınız
  • E-ticaret sitesinde sipariş verirsiniz.
  • Tedarikçi size bu ürünü direk müşterinize yollayacaktır.

Bu şekilde işlem hal edilmiş olur.
Blog Yazarak Para Kazanmak


1 yorum
  1. […] çok para kazandıran meslekleryoutube’dan para kazanmak Avrupa’da ne iş yapabiliriminternetten dolar kazanmakdoğum yardımı nasıl alınır Dubai Çalışma İzniDubai çalışma saatleriDubai […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar