Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

İpara Nedir Komisyon Oranları Ne Kadardır?

iPara nedir? Avantajları, komisyon oranları ve kullanım alanları hakkında 2021 güncel bilgilerle detaylı içeriği konuda bulabilirsiniz.

Teknoloji geliştikçe online sistemler de büyük bir hızla gelişmektedir. Hal böyle olunca da İpara nedir ile her şeyimizi sanal ortam üzerinden gerçekleştirmeye başladık. Özellikle de ödeme yöntemleri, neredeyse tamamen sanal ortamlar üzerinden gerçekleştirilmektedir ve artık insanlar nakit taşımamaktadır. Bu sistemlerden birisi de İpara’dır. Gelin bu yazımızda İpara hakkında merak ettiğiniz tüm soruları ve bu soruların cevaplarını inceleyelim. 

İpara Nedir?

2012’de kurulan  iPara, Türkiye’nin ilk online ödeme sistemi olarak bilinmektedir. İpara, İpara Bilgi Teknolojileri A.Ş. adıyla kurulmuştur. Yenilikçi yapısı ve kolay entegre edilebilir yönetimi sayesinde kullanıcılar ile üye işyerleri arasındaki sanal ortam alışverişlerinin ödemelerinin yapılmasında büyük bir rolü bulunmaktadır. 2013’te Multinet tarafından satın alınan İpara, günümüzde de kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. 

Günümüzde yaklaşık 200 bin iş yerine hizmet veren İpara, işletmelerin ödeme konusundaki sorunlarına çare bulmak amacıyla devreye sokuldu. Yıllık olarak 249 TL+KDV ücretiyle kullanabileceğiniz bu sistem, birçok avantaja sahiptir. 

En Çok Para Kazandıran Faucet Siteleri Hangileridir?

İpara Avantajları Nelerdir?

Kullanıcıların, kendi siteniz üzerinden alışveriş ve ödeme yapmalarını sağlar. Böylece aracı bir siteye ya da farklı bir yere yönlendirme yapılmamış olur. Bu durum, güvenlik açısından ve kurumsal kimlik geliştirme açısından oldukça önemlidir.

Bonus, Axess, World, Cardfinans ve Maximum gibi kartlara taksit yapma imkanı tanımaktadır. Böylece kullanıcıların daha rahat ödeme yapmalarını sağlayan bir sistem haline gelmiştir. 

Fraud filtresi sayesinde sahtecilik gibi konularda sizlere ek güvenlik çözümleri sunar. Bu durumda yaşanabilecek tüm güvenlik sorunları, İpara sistemi sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. 

Tüm banka kartları için tek bir komisyon ödemenizi sağlar. Böylece maddi olarak da tasarruf etmiş olursunuz. 

İpara Komisyon

İpara Komisyon Oranları Ne Kadar?

İpara, komisyon alan bir ödeme sistemidir. Bu nedenle belirli bir komisyonu, işlemin türüne bağlı olarak almaktadır. Tek çekim ya da taksitli ödemelerde komisyon tutarları doğal olarak değişmektedir. Ek olarak ilk ödemede de nispeten yüksek denebilecek bir komisyon tutarı almaktadır. Sonrasında ise bu oran düşmektedir. 

İpara’nın tek çekim komisyon oranı %2.30’dur. Bu oran, taksit sayısı arttıkça ya da ödemenin tutarına bağlı oldukça değişmektedir. Taksit sayısı arttıkça doğal olarak komisyon tutarında ve oranına da bir artış söz konusudur. 

2 taksitte %3.95, 3 taksitte %4.50, 4 taksitte %5.55 ve 5 taksitte %6.05 olarak belirlenmiş komisyon oranları bulunmaktadır. Bu oranlar, 9 taksite kadar artmaktadır ve 9 taksitte %8.45 gibi bir komisyon oranı söz konusudur. 

Çekim yapma talebinde bulunduğunuzda ise durum şöyle işliyor. Diyelim ki talepte bulundunuz. Bu sırada istek işleme alınır ve ister taksitli olsun ister peşin, 10 gün sonra para hesaba yatar. Yani çekim talebinde bulunduktan 10 gün sonra paranız hesabınıza aktarılmaktadır.

Neden İpara?

Günümüzde birçok şirket, İpara’nın ekonomik ve kolay kullanılabilir yapısından memnundur. Bu nedenle kullanıcılar ile şirketler arasındaki ödeme sorunlarının tüm çözümlerini İpara gerçekleştirmektedir. Güçlü yapısı sayesinde ödeme konusunda daha güvenilir bir yapıya sahip olursunuz ki bu durum, müşterilerinizin güvenliğini korumak adına iyi bir yöntemdir.

Müşteriler, güvenlikleri korundukça sizle olan bağlarını güçlendirir. Böylece yaşanabilecek tüm ödeme sistemleri sorunları ipara tarafından ortadan kaldırılmış olur. Eğer gerçekten iyi bir online ödeme sistemi arayışı içerisindeyseniz İpara ile hem şirketinizi hem de gelirlerinizi büyütebilirsiniz. 

Bu yazımızda, İpara nedir ve komisyon oranları ne kadardır sorularına cevap verdik. Ek olarak İpara avantajlarından ve şirketlerin neden İpara kullandığından bahsettik. Umarız faydalı ve bilgilendirici bir yazı olmuştur. 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar