Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme

İş Bankası otomatik ödeme talimatı verme 2021 işlemleri ve oluşturulması için işlem yapılacak kanallar aşağıda sıralanmıştır:

 • Türkiye İş Bankası Şubeleri
 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri
 • İş Bankası İnternet Şubesi
 • İşbank Mobil Uygulaması
 • İş Bankası ATM’leri

Yukarıda sıralanan kanallardan herhangi biri üzerinden, faturalar için İş Bankası otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. Otomatik ödeme talimatı, fatura ödemeleri başta olmak üzere, kurum ödemeleri ve kira ödemelerinde kullanılmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatının Genel Özellikleri

Otomatik fatura ödeme işlemleri, İş Bankası kredi kartı ve banka kartı adına oluşturulmaktadır. Otomatik ödeme talimatının genel özellikleri aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

 • Otomatik ödeme talimatı sistemiyle, cep telefonu faturası, kablolu/kablosuz internet faturası, elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası ya da kablolu TV faturası ödemesi yapılmaktadır.
 • Kira ödemeleri ve çeşitli kurumlara yapılacak bireysel ödemeler, otomatik ödeme talimatıyla istenen zamanda gerçekleştirilmektedir.
 • Otomatik ödeme talimatı verildikten sonra, her ay düzenli şekilde ödemler yapılacaktır. Fatura ve ödemelerin gecikme tahririne düşmesine izin verilmemektedir.
 • İş Bankası Maximum kredi kartı ve banka kartı üzerinden, anında ve gecikmeli tarihte olacak şekilde de fatura ödemesi yapılmaktadır.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Otomatik Ödeme Talimatı Detayları

İş Bankası telefon bankacılığı sistemi kullanılarak otomatik ödeme talimatı oluşturmak için 0850 724 0724 iletişim numarası kullanılmalıdır. İş Bankası müşteri hizmetleri arandıktan sonra, T.C. kimlik numarası, kredi kartı numarası ve kart şifresiyle kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Cep telefonuna gönderilen SMS şifresi sistemde doğrulandıktan sonra, telefon bankacılığı girişi yapılacaktır. Sesli yanıt sistemi açıldıktan sonra, müşteri temsilcisine bağlanılması ve otomatik ödeme talimatının oluşturulması gerekir.

İş Bankası İnternet Şubesi Otomatik Ödeme Talimatı Oluşturma

İş Bankası online bankacılık kanallarında, 4 farklı yoldan otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır:

 • www.isbank.com.tr adresi üzerinden “Anında İşlem” menüsüne girilmesinin ardından, İş Bankası ve diğer bankalara ait kartları kullanarak anında ödeme yapılabilir.
 • İşCep Mobil uygulaması kullanılarak, “Faturalar” menüsüne tıklandıktan sonra “Otomatik Ödeme Talimatı Verme” ve “Anında Fatura Ödeme” seçeneklerinden bir tanesi kullanılabilir.
 • İş Bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra, “Ödemeler” menüsü açıldıktan sonra “Fatura” bölümünden “Otomatik Ödeme Talimatı Verme” ve “Anında Fatura Ödeme” seçenekleri kullanılabilir.

İş Bankası ATM’leri Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri

İş Bankası bankamatikleri kullanılarak, kartlı ve kartsız şekilde fatura ödemesi yapılmaktadır. Maximum kredi kartı ya da banka kartıyla işlem yapılacağı zaman, bankamatikte yer alan menüden “Daha Fazlası” seçeneği tercih edilmeli “Fatura ve Ödemeler Menüsü” kullanılarak otomatik ödeme talimatı oluşturulmalıdır. İş Bankası ATM’leri üzerinden kartsız işlem yapmak isteyen kişiler, bankamatik işlemlerinden “Ödemeler” seçeneğini tercih ettikten sonra “Fatura Ödemeleri” menüsüne fatura barkodu okutularak ya da fatura bilgileri sisteme girilerek ödeme tamamlanabilir. Otomatik ödeme talimatı istenilen zamanlarda durdurulurken, anında fatura ödeme işlemleri geri alınamamaktadır.

 

Şekerbank Otomatik Ödeme Talimatı Verme


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar