Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

İş Bankası Sanal POS Ücreti ve Komisyonu 2020

İş Bankası tarafından alınan sanal POS ücreti ile uygulanan komisyonlar, ödeme türüne ya da müşteri profiline göre değişkenlik göstermektedir. İş Bankası Sanal POS hizmetleri yanı sıra banka tarafından sunulmakta olan bazı kampanyalar ve komisyonları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Esnafa Özel POS Paketi S: Yıllık 569 TL
 • Esnafa Özel POS Paketi M: Yıllık 859 TL
 • Esnafa Özel POS Paketi L: Yıllık 999 TL
 • Turizm İşletmelerine Özel Pos Paketi: 399 TL
 • Restoran Paketi: 569 TL

Bu paketler taahhütlerine bağlı olarak farklı ücretler ile hizmet vermektedir. Seçim yapılan paketlerin üst limitleri anlaşma sürecinde belirlenmekte olup limit aşımında ek ücret talep edilmektedir.

Bankan müşterilerinden talep ettiği ücretlerden birisi de POS ekstresi ücreti olmaktadır. İş yerine göre değişmekte olan hizmetin minimum bedeli 27 TL olurken maksimum bedelinin 352 TL olduğu bilinmektedir.

İş Bankası Müşterilerine Sunulan POS Çeşitleri Nelerdir?

İş Bankası POS cihazı türleri, müşterilerin ihtiyaçlarına göre belirlenmekte olup farklı kampanyalar içermektedir. İş Bankası müşterilerinin kendi ihtiyaçlarıyla belirledikleri POS cihazı seçenekleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz: Bankanın en son model olarak sunduğu cihazda yeni yönetmeliğe göre belirlenmiş özellikler bulunmaktadır.
 • Sabit POS: Sabit hat üzerinden çalışmakta olan bir cihazdır.
 • Mobil POS: Mobil hat üzerinden çalışmakta olan bir cihazdır.
 • Temassız POS: Temassız özellikli kartların kullanım yapabildiği cihazdır.
 • Ortak POS: Farklı bankaların bir arada kullanabildikleri cihazdır.

İş Bankası POS Cihazlarının Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası POS cihazları özellikleri, öncelikle cihazın içerdiği özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Bu özelliklerden bazıları ise bankanın genel uyguladığı ilkeler olduğu için tüm cihazlar için geçerli olmaktadır. İş Bankası sanal POS cihazını da barındıran bu özelliklerin sıralaması şu şekilde olmaktadır:

 • Tahsilat süreçlerinde nakit ödemelere ihtiyaç duyulmamaktadır. Müşteri talebine bağlı olarak kart ile ödeme yapılabilmektedir.
 • Yapılan işlemlerin mail aracılığıyla detaylı bir şekilde görüntülenmesi, doğru bit bütçe takibi yapmayı sağlamaktadır.
 • Komisyon oranlarını, müşterilerin taleplerine göre değiştirme hakkı bulundurması sebebiyle her yıl farklı kampanyalar ile hizmet verilmektedir.
 • İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin güvenli bir ortamda yapılması sağlanmaktadır.

İş Bankası POS Destek Hattı Nedir?

İş Bankası tarafından POS cihazı müşterilerine yönelik hat, bankanın yalnızca POS kullanan üye iş yerlerine yönelik açtığı özel bir hizmet olarak bilinmektedir. Bu hizmet hattı üzerinden POS cihazlarına ilişkin bilgi almak, kullanım yöntemlerini öğrenmek, malzeme talep etmek mümkün olmaktadır.

POS cihazı kullanıcıları, 0850 724 7 767 numarası üzerinden 7/24 destek alabilmektedirler. Destek süreçlerinde müşteri danışmanları tarafından yapılan yönlendirmelerle kısa sürede çözüme ulaşmak mümkün olmaktadır.

POS cihazı destek hattını arayarak POS cihazına ilişkin bir arıza bildiriminde bulunmak, arıza tespitinin ardından yeni cihazı talep etmek de mümkün olmaktadır. Bu süreçlerin yoğun olması sebebiyle banka tarafından farklı bir hat üzerinde işlem yapılması gerekli görülmektedir.

İş Bankası POS Başvuruları Nasıl Yapılır?

İş Bankası üzerinden POS başvurusu yapmak için, en yakın İş Bankası şubesine başvurularak POS cihazları başvurusu için müşteri temsilcileri ile görüşme yapmak gerekmektedir. Bu görüşmede ön bilgilerin alınması için bir kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.

İş Bankası sanal POS kullanmak isteyen banka müşterilerinin de aynı kayıt formu üzerinden işlem sürdürmeleri gerekmektedir. Yapılan işlemlerin sonucunda banka tarafından gerekli kontroller sağlanmakta ve bilgilerin doğruluğu teyit edilmektedir.

Başvurusu olumlu sonuçlanan müşteriler için kısa sürede POS cihazı temini yapılması mümkün olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar