Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Karlı 4 Adet İş Fikri

Karlı iş fikri, günümüzde parayı nereden kazanacağımızı bilemiyoruz. Zira o kadar para kazanma yolu var ki hangisini seçsek diye düşünüyoruz. Ancak bazı işler, diğerlerinden daha az sermaye gerektirir ve daha fazla kazanç getirir. Özellikle de günümüzün trend iş fikirleri, hem daha az sermaye gerektirmektedir hem de tutma potansiyeli yüksek işlerdir. Bu fikirlerden en karlı 5 adetini bu yazımızda paylaşacağız. Gelin başlayalım.

ICO Yatırımı Nedir?

 

Halı Yıkama

İnsanlar çalışma hayatına atıldıkça ve eski sistemlerden vazgeçtikçe bazı ihtiyaçlar da ortaya çıkıyor. Özellikle de eskiden herkes halılarını evin önünde ya da çatıda yıkarken, halı yıkama dükkanları neredeyse yoktu. Artık halı yıkayacak kimse kalmadı diyebiliriz. Özellikle de günümüzde çalışma hayatına insanlar, halılarını otomatik makinelerle yıkayan firmalara emanet etmektedir. Siz de yaklaşık olarak 50 bin lira gibi bir sermayeyle halı yıkama firması açabilirsiniz. Prosedürler açısından daha kolay açılabilen halı yıkama firması, size uzun vadede hem kalıcı hem de garantili iş imkanı sağlamaktadır.

Halı yıkama dükkanı açmak için gerekli olanlar; bir dükkan, halı yıkama makinesi, halı sıkma makinesi, halıları kurutmak için fırın ve nem alıcı cihaz ve bir adet taşımak için araç. Eğer araç sahibiyseniz makinelere sadece 20 bin lira ödemeniz gerekecektir. Bu sayede birkaç ay içerisinde firmanız maaliyetini amorti edecektir.

İş Fikri

Freelancer Çalışmak

Karlı iş fikri, teknoloji sayesinde hemen hemen herkes home office hayatına geçiş yapmak istiyor. Eğer bir alanda uzmansanız ve hizmetlerinizi sermayesiz bir şekilde internet üzerinden sunmak istiyorsanız, freelancer gruplarına ve forumlarına katılarak iş ilanlarına göz atabilirsiniz. Ek olarak Armut gibi iş ilanı sunan sitelere kayıt olarak iş kovayalabilir ve herkesin yapabileceği kadar kolay işleri yakalayabilirsiniz. Özellikle de boya badana işleri hem sermayesi düşük hem de yüksek arza sahip işlerdir.

Freelancer çalışarak yazarlık, grafikerlik, video editleme, mix, bulut hizmetleri, danışmanlık işleri ve SEO gibi alanlarda kurumlara hizmet sunabilirsiniz.

Youtuber Olmak

Günümüzde sermayesiz bir şekilde en iyi para kazandıran yöntemlerden birisi de Youtube kanalı açmaktır. Ancak bu noktada önemli bir sorun ortaya çıkıyor. Neredeyse her konuda bir Youtube kanalı açıldı ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O halde yapmanız gereken, en çok tutan alanlardan birinde kanal açmaktır. Zamanında bu yöntem sayesinde Vine modasından birçok insan yüz binlerce lira kazandı ve artık kendi filmlerini çekecek kadar para kazanıyorlar. Aynı zamanda bilgi verici kanallar da her zaman izlenme alan kanallar arasında yer almaktadır.

Domain Yatırımı

Web sitesi isimleri, web sitesinin içeriği kadar önemlidir. Bu nedenle alan adlarına verilen önem artıyor ve eğer sizler de alan adları satın alıp bu adları başkalarına daha yüksek fiyatlardan satarsanız, iyi bir kar oranı elde edebilirsiniz. Bir alan adı size yıllık 70 lira gibi bir bedel çıkartır ancak sattığınız alan adları neredeyse 300 liradan başlamaktadır.


1 yorum
  1. […] Karlı İş Fikirleri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar